В Україні масово валять пам'ятники Леніну.
Хтось назве це унікальним явищем, адже за досить короткий час, усього за кілька днів, у різних регіонах України було демонтовано - головним чином стихійно - близько 50 монументів більшовицькому вождю. Здавалося б, «Леніни» тут навічно. Проте, бронза і камінь не вистояли проти революційної хвилі.
Пам'ятники Іллічу знесли на Херсонщині, в Запоріжжі, в Житомирській області, у Миколаєві, у Дніпропетровську та на Луганщині. Ще три - у Полтавській області. У Кіровоградській області - аж п'ять.
22 лютого демонтовано пам'ятники Леніну у Сумах та місті Конотоп Сумської області. Усього за добу на Сумщині стало на двох «Іллічів» менше.
Одностайне рішення позбутися конотопського «Леніна» як символу тоталітарної епохи ухвалили учасники Народного віче. Активісти накинули на пам'ятник зашморг та почали розхитувати монумент, після чого його було звалено. За словами одного з організаторів віче, голови Конотопської міської організації партії «Удар» Олександра Шосталя, ні правоохоронці, ні хтось інший у цій справі їм не перешкоджали.
Щодо сумського «Ілліча», то рішення про демонтаж цього пам'ятника Сумська міська рада прийняла ще минулого 2013 року. Депутати підтримали ініціативу міського голови Сум Геннадія Мінаєва використати бронзу, з якої ця споруда була створена, для встановлення пам'ятника козацькому полковнику, осадчому Сум Гарасиму Кондратьєву та пам'ятного знаку засновникам Сум.
Увечері 22 лютого пам'ятник Леніну, давно «виселений» з центральної площі міста на околицю Сум, було повалено прихильниками політичної партії «Свобода» та громадянами, які цю ідею підтримують. Цікаво, що офіційний демонтаж мав відбутися всього на кілька днів пізніше - 27 лютого 2014 року. Для цього вже замовили і спеціальну техніку: 40-тонний кран. Однак, очевидно, активістам було несила чекати. Більше того: «свободівці», котрі попрацювали над зваленням «Ілліча», пообіцяли, що продовжуватимуть валити пам'ятники в інших населених пунктах області.
Алла Акіменко.
На світлинах: Геннадій Мінаєв, колишній Сумський міський голова, ініціатор знесення сумського "Леніна". Падає Ленін у Конотопі. Усе, що залишилося від сумського Леніна. Демонтаж пам'ятника Леніну на Миколаївщині. Повалено останнього Леніна у Житомирській області.






