Дорогі співвітчизники, шановні друзі, брати і сестри!

До Вас звертається група керівників українських громад Росії, стурбованих сучасним станом українства Росії, кризою, яку висвітлив ІІІ Конгрес українців РФ, що відбувся 19-20 квітня 2002 р. у Москві.
Об'єднання українців Росії (ОУР) як структура федерального рівня була утворена низовими регіональними товариствами у жовтні 1993 року для вирішення низки спільних для всіх організацій питань. Скоро, однак, з'ясувалося, що наше бачення мети та завдань ОУР розходяться з уявленнями вибраного керівництва. Нам було запропоновано звітувати про успіхи і не заявляти проблем. Розбіжності стали очевидними, роз'яснити керівництву ОУР ситуацію не вдалося. Так "без проблем" ми прожили 9 років, два терміни керівництва О.О.Руденка-Десняка. Це були дев'ять років авторитарної самодіяльності обраного голови, без узгодженої з нами політичної платформи, повної лояльності до влади, ігноруваня об'єктивних інтересів громад і демонстративної зневаги до їх керівників. Між керівництвом ОУР і організацією поступово виросла стіна відчудження.
На протязі другого терміну керівництва О.Руденка-Десняка (1997-2002рр) Рада ОУР не збиралася ні разу, але політичні заяви, які, м'яко кажучи, викликали наше здивування, робилися від імені всієї організації. Фактично ОУР існувало на двох не зв'язаних між собою рівнях. Регіональні організації працювали без допомоги зверху, а керівництво розповідало про "успіхи" українства Росії. Не спроможне до мінімальної організаційної роботи, керівництво не досягло основної мети - консолідації українства Росії. Воно працювало по принципу "Розділяй і владарюй". Ця самодіяльність велася при нехтуванні базовими статутними нормами, фінансовою дисципліною (за перший термін (1993-1997 рр) звіт був "липовий", за другий термін не було жодного). Не бачили ми реакції керівництва ОУР на численні антиукраїнські випади російських політиків, потоки бруду в ЗМІ, територіальні претензії до України, тиск на українське Православ'я і т. д.
Готуючись до ІІІ Конгресу українців Росії ми були впевнені, що ситуацію вдасться нарешті виправити, обравши нового лідера організації. До того ж О.Руденко-Десняк вже відбув максимальний статутний термін.
Але все склалося по-іншому. На другий день роботи Конгресу було призначено вибори в НКА "Українці Росії". Після того як голосування по кандидатурі О.Руденка-Десняка дало результат: 6 - "за", 6 - "проти", претендент залишив збори. Пізніше ми довідалися, що він вважає себе легітимним головою Автономії.
В таких же комічних умовах пізніше обирали і голову ОУР (того ж О.Руденка - Десняка), який на протязі усієї багатогодинної процедури виборів твердив одну і ту ж фразу: "Я знімаю з голосування свою кандидатуру. Я зняв свою кандидатуру". Так "зняту кандидатуру" і обирали. При відкритому голосуванні під час усіх 4-х (!) голосувань він набирав не більше 7-8 голосів (5 із яких були голоси "московської групи"). Після переходу на таємне голосування справи "пішли значно краще". Перше ж таємне голосування дало аж 17 (!) голосів "за" (чого все ж було недостатньо для обрання). Ведучі зібрання (О.Григорович, В.Семененко - обидва із Москви) принципово відмовлялися ставити на голосування будь-яку іншу кандидатуру, запропоновану із залу, і тягнули до того моменту, коли делегати стали покидати зал, поспішаючи на потяги та літаки. Маніпулюючи мандатами, в умовах хаосу і непрозорого підрахунку голосів "московська команда" Руденка-Десняка поспішила об'явити про свою "перемогу". В кінці "переможці" демагогічно пообіцяли внести зміни в Статут ОУР (зміни в Статут можуть бути внесені лише 2/3 голосів делегатів Конгресу і це питання взагалі не ставилося на голосування).
Після ІІІ Конгресу в нашому русі склалася гостра криза - українство Росії не має легітимно обраних керівних органів. Вважаємо принциповим провести негайне розслідування таємного голосування на Конгресі і по результатах зробити належні висновки. Також інформуємо Вас про те, що в рамках ІІІ Конгресу було проведено офіційні організаційні збори 15 регіональних організацій, на яких було прийнято рішення про заснування нової організації - "Асоціації українських громад Росії", АУГР.
Ми не хочемо роз'єднувати російське українство, на Конгресі якраз з нашої ініціативи було створено Координаційну Раду, яка об'єднала усі українські громади Росії. Але, на жаль, анти-демократичні дії "московської групи" не залишають нам іншого вибору. Ми мусимо відмежуватися від тих діячів, що ставлять свої особисті амбіції вище інтересів громади, що зневажають сам дух демократії і з готовністю обслуговують амбіції деяких московських політиків-українофобів. Віримо, що більшість організацій піде з нами і ми зможемо зберегти цілість нашого руху.
Принципове значення має ставлення до особи і стилю роботи О.Руденка-Десняка. На нашу думку співпраця з ним після ІІІ Конгресу неможлива. Вважаємо новим лідером нашої діаспори Павла Романовича Поповича (Москва), обраного головою Координаційної Ради та членом Консультативної Ради при Президенті Росії. Він же дав згоду очолити новостворювану АУГР .
Ми створюємо нову демократичну організацію українців Росії, вільну від політиканства та кар'єризму, яка буде зміцнювати діаспору, реалізуючи "Прект Реформи ОУР", опублікований членами ОУР напередодні Конгресу на сайті "Кобза". Вважаємо себе органічним сегментом громадського суспільства Росії. Ми будемо співпрацювати з владою та партіями, але на принципових позиціях. Будемо сприяти зміцненню дружби між Україною і Росією, але на умовах взаємної поваги та рівноправного партнерства. Вважаємо, що в ІІІ тисячолітті саме на цій основі можуть будуватися міждержавні стосунки (позитивний приклад - Об'єднана Європа). Ці стосунки не можуть вести до зникнення культури чи мови одного із народів, як це було в минулому і як це планує дехто із сьогоднішніх "великодержавників". Саме великодержавницька політика принесла стільки шкоди як Україні і Росії так і всьому слов'янському світу в цілому.
Маємо надію на розуміння нашої позиції співвітчизниками в Україні та за її межами. Сподіваємось на співпрацю із Світовим Конгресом Українців (СКУ) і Українською Всесвітньою Координаційною Радою (УВКР).
Будьмо разом!
-------------------------------------------
* АУГР - Асоціація українських громад Росії

  Голова оргкомітету      П.Р.Попович (Москва)

  Перший замісник        С.Г.Паняк (Єкатеринбург)

  Замісники:           В.Б.Дорошенко (Уфа)
                 П.П.Яремчук (Сургут)

  Керівники організацій:     М.Жигло (Ст-Петербург)
                 В.М. Манович (Новосибірськ)
                 В.В. Вексей (Челябінськ)
                 В.М. Гуменюк (Москва)
                 А.В. Бахталовський (Тюмень)
                 В.М. Пилипчук (Камчатка)
                 В.М. Любченко (Казань)
                 М.М. Баранюк (С-Петербург)
                 В.Є.Халімончук (Сургут)
                 А.Ю.Шелест (Саратов)
                 І.В. Безлюдний (Смоленск)Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка