Бібліотека української літератури, м. Москва
Бібліотека української літератури, м. Москва

Відбулося засідання ініціативної групи з питань відновлення діяльності Сумського земляцтва

Минулої суботи, 6 квітня, в Бібліотеці української літератури м. Москви відбулося засідання ініціативної групи з питань відновлення діяльності Сумського земляцтва.

Ця регіональна громадська організація хоча й була зареєстрована майже десять років тому в російській столиці, однак досі була майже непомітною в досить жвавому середовищі тутешніх українських земляцтв. Після врочистої презентації в Культурному центрі України її робота якось пригасла, що, очевидно, було зумовлено й тяжкою хворобою та відходом у засвіти тодішнього керівника цього громадського об`єднання підприємця Миколи Борисова, котрий свого часу доклав немало зусиль для заснування земляцтва.

Що зробити для створення дієвого осередку спілкування земляків між собою, підтримки духовних, культурних зв`язків сумчан із рідним краєм, а з тим - і сприяння ширшому зазнайомленню наших друзів-росіян зі славним минулим та насиченим сучасним життям Сумщини як найближчого (й не тільки географічно!) до Росії регіону незалежної України - про це зібралися порадитись у гостинному затишку Бібліотеки заслужена артистка Росії Валентина Готовцева (народжена у Верхній Пожні Краснопільського району), генеральний директор-головний редактор ЗАО «Редакція журналу «Мурзилка» Тетяна Андросенко (родом з Луциківки на Білопільщині), письменник, літературознавець, заступник директора державного закладу культури міста Москви Бібліотеки української літератури Віталій Крикуненко (з Косівщини, що біля Сум), поет, засновник московського театру Музики і Слова «Золотая лампада» Володимир Лісовий (уродженець села Московське Липоводолинського району), випускниця Харківського фармацевтичного інституту провізор Любов Забловська (з села Клішки на Шосткинщині) та інші ентузіасти відновлення Сумського земляцтва в Москві.

Знаменно, що повноправним учасником цього зібрання стала і корінна москвичка Марина Кондратьєва, представниця славного роду сумських козаків, започаткованого Герасимом Кондратьєвим. Тим самим отаманом вільних переселенців із Наддніпрянщини в слобідську Україну, який понад 350 літ тому заснував разом із побратимами Сумин містечко над мальовничим Пслом, спорудив там фортецю і храми, очолив прославлений Сумський козачий полк. Відтоді рід Кондратьєвих нерозривно пов`язаний з історією Сумщини, й ось один із прямих його нащадків дев`яностолітній москвич контр-адмірал у відставці Гліб Кондратьєв у відповідь на запрошення Бібліотеки української літератури взяти участь у засіданні історико-культурологічного клубу «Родичі - Велика сім`я», з огляду на свою хворобу, відрядив на зібрання сумчан-земляків молодшу доньку Марину. Завдяки їй організаційні збори на якийсь час перетворилися в захоплюючий історичний екскурс, в засідання того ж згаданого бібліотечного клубу «Родичі…» Марина Глібівна розповіла про тривалі пошуки генеалогічних коренів свого роду, в чому московській родині Кондратьєвих кваліфіковано допомагали історики-архівісти з Києво-Могилянської академії. Присутні ознайомились із унікальними документами з домашнього архіву, слайд-фільмом про подорож Марини Кондратьєвої та її чоловіка шляхами свого пращура, й ніби доторкнулися до животворних витоків славної історії рідного краю.

(Зацікавлення викликала і сенсаційна публікація журналу «Русский Newseek» про засвідчений геногеографічним аналізом факт: за даними найбільшої генетичної бази світу, створеної фірмою Family Tree DNA, нащадок козацького полковника Кондратьєва контр-адмірал Гліб Кондратьєв є також близьким родичем Чингізхана…)

А без правдивого відчуття цієї історії та культури як дбати про збереження таких необхідних нам земляцьких зв`язків?

В недалекому майбутньому Бібліотека української літератури спільно з земляцькою громадою та іншими зацікавленими організаціями (до речі, безцінні реліквії і полковницькі клейноди Герасима Кондратьєва зберігаються у фондах Державного історичного музею в Москві) планує влаштувати виставку, присвячену славному родові Кондратьєвих, а Марина Глібівна без вагань зголосилася записатися до реєстру Сумського земляцтва.

Ініціативна група закликала всіх сумчан Москви та Підмосков`я, а також з інших регіонів Росії (сучасні засоби зв`язку дозволяють нам спілкуватися й дистанційно) долучатися до земляцького гурту.

Якщо Ви (або Ваші знайомі чи рідні) бажаєте увійти до Сумського земляцтва, телефонуйте, будь ласка, за такими номерами:

(8495) 631-34-17; 89037197230

(8495) 931-71-55, 89039626885;

(8495) 422-37-24, 89057787704 .

А 25 травня у великій залі Бібліотеки української літератури на Трифоновській, 61 (поруч зі станцією метро «Рижская») відбудеться літературно-музичний вечір учасників Сумського земляцтва «Будьмо знайомі!». З пропозиціями щодо участі звертайтеся, будь ласка, за вказаними №№ телефонів та пишіть за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Герб роду Кондратьєвих
Герб роду Кондратьєвих
Згадана публікація
Згадана публікація
Земляки знайомляться з генеалогічним деревом роду Кондратьєвих
Земляки знайомляться з генеалогічним деревом роду Кондратьєвих
Марина Кондратьєва розповідає про славних представників свого роду
Марина Кондратьєва розповідає про славних представників свого роду
Учасники ініціативної групи Сумського земляцтва
Учасники ініціативної групи Сумського земляцтва
Ярослав Присташ, Олександр Гвоздик, Тарас Чернега, Василь Коломацький біля пам'ятника Харитоненку
Ярослав Присташ, Олександр Гвоздик, Тарас Чернега, Василь Коломацький біля пам'ятника Харитоненку

На світлинах: Бібліотека української літератури, м. Москва. Герб роду Кондратьєвих. Згадана публікація. Земляки знайомляться з генеалогічним деревом роду Кондратьєвих. Марина Кондратьєва розповідає про славних представників свого роду. Учасники ініціативної групи Сумського земляцтва. Ярослав Присташ, Олександр Гвоздик, Тарас Чернега, Василь Коломацький біля пам'ятника Харитоненку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка