Микола Лях, голова Ради земляцтв України у Москві
Микола Лях, голова Ради земляцтв України у Москві

Про підписання Угоди про співпрацю на 2012-2013 роки

Символічно, що саме в День Чернігова головою обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком, головою обласної ради Анатолієм Мельником та головою Ради земляцтв України у Москві, співголовою Чернігівського земляцтва у Москві Миколою Ляхом підписано Угоду про співпрацю на 2012-2013 роки. Чернігівщина - перша з областей, де підписується Угода про співробітництво. Пізніше це зроблять і в інших областях України.

У документі передбачено сприяння розвитку співпраці між Україною та Російською Федерацією, розширення і зміцнення зв'язків Чернігівщини з Москвою, Московською областю та іншими регіонами Російської Федерації, вирішення актуальних питань економічного й соціально-культурного життя області, пропагування духовних надбань Чернігово-Сіверського краю, а також об'єднання зусиль для належного відзначення 210-річчя Чернігівської губернії та 80-річчя Чернігівської області.

Вітаючи представників Чернігівського земляцтва у Москві на древній Чернігівській землі, Володимир Хоменко висловив їм щиру вдячність за системну роботу в напрямі конструктивної співпраці між Чернігівщиною та Російською Федерацією, завдяки якій стає все тіснішим зв'язок земляків зі своєю «малою Вітчизною». Зв'язок, перш за все, духовний, який доповнюється корисною співпрацею в соціально-економічній, освітянській і культурній сферах, живиться добрими справами та благодійністю.

Яскраві приклади такого співробітництва - це меценатська діяльність уродженця Прилук, а нині громадянина Росії Юрія Коптєва; допомога у сфері вивчення та збереження багатющої історичної спадщини Чернігово-Сіверського краю президента Балтійської будівельної компанії Ігоря Найвальта та російського письменника Юрія Сбітнєва. І з кожним роком кількість таких прикладів збільшується.

Голова Чернігівської обласної ради Анатолій Мельник, звертаючись до присутніх, зазначив, що підписання Угоди про співробітництво - це крок уперед не тільки в розвитку культури, але й у соціально-економічних відносинах. І депутатський корпус обласної ради з великою зацікавленістю підтримує ці ініціативи.

Уродженець Чернігівщини, голова Ради земляцтв України і співголова Чернігівського земляцтва в Москві Микола Лях висловив сподівання, що підписаний документ дасть можливість поглибити результативність співпраці між нашими державами й Рада земляцтв України в Москві цьому всіляко сприятиме.

Як повідомив Микола Лях, у Росії проживає понад 5 мільйонів вихідців з України, там сконцентровано найбільше українців, які проживають за кордоном. Рада земляцтв зареєстрована нещодавно в Міністерстві юстиції РФ і є юридичною особою на всій території федерації. Вона об'єднує всі 29 регіональних українських земляцтв у Москві, враховуючи представництва шести обласних державних адміністрацій. На часі - включення до їх числа й представництва Чернігівської облдержадміністрації. Земляцтва об'єднують представників усіх національностей, які не лише народилися, але й раніше жили, працювали чи навчалися в Україні, а зараз мешкають у Росії, люблять Україну і працюють на зміцнення співробітництва між державами. Микола Лях переконаний, що понад 140 мільйонів росіян щиро хочуть розвитку добрих взаємин і зміцнення дружби наших братніх народів - українців, росіян, білорусів. За його словами, Чернігівське земляцтво дуже помітне своєю роботою в Москві. Найактивніше працюють син Героя Радянського Союзу І. Є. Цимбаліста Юрій Іванович, Юрій Коптєв, Олександр Мартиненко з федеративного уряду, Леонід Носачевський, Іван Авраменко, Сергій Лебедєв та інші. Неоціненний для Чернігівщини внесок у вивчення та увічнення її історії робить письменник Юрій Сбітнєв, котрого вже включено до почесних членів Ради земляцтв України у Москві.

Примітно, що Федір Григорович Яроцький - голова Чернігівського земляцтва у Москві - створив, зареєстрував, побудував у Раменському районі в Підмосков'ї вулицю Чернігівську. В найближчих планах - створення ділового центру «Чернігівський» у підмосковних Митіщах.

Ярослав КАРАНДА

Передрук: «Хвиля Десни»

http://www.hvilya.com/news/ugoda_sivershhini_i_zemljactva_u_moskvi/2012-09-27-1365

Чернігівщина -- перша з областей, де підписується Угода про співробітництво. Пізніше це зроблять і в інших областях України
Чернігівщина -- перша з областей, де підписується Угода про співробітництво. Пізніше це зроблять і в інших областях України
Юрія Сбітнєва з ювілеєм вітає голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко
Юрія Сбітнєва з ювілеєм вітає голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко

На світлинах: Микола Лях, голова Ради земляцтв України у Москві. Чернігівщина - перша з областей, де підписується Угода про співробітництво. Пізніше це зроблять і в інших областях України (Фото Миколи Тищенка). Юрія Сбітнєва з ювілеєм вітає голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка