Малый герб Свердловской областиНовини життя Уральській асоціації українців

1 квітня 2003 в рамках обласної програми "Фестивалю національних культур народів Середнього Уралу" в Міжнаціональній бібліотеці м. Єкатеринбургу відбулася виставка творів і літературний вечір великого українського філософа, поета Григорія Сковороди, а також класика української літератури, академіка і громадського діяча Олеся Гончара. Так громада уральських українців, хоч і з деяким запізненням, відзначила 280-річний ювілей одного із основоположників української літератури та 85-річний ювілей автора "Прапороносців" і "Собору".

У суботу 5-го квітня в Єкатеринбурзі відбувся молебень в пам'ять цих видатних діячів української культури. Молебень відбувся в невеликій церкві, збудованій на місці вбивства останнього російського Імператора. Після молитви громада зібралася у приміщенні будинку письменників Уралу і провела літературно-музичний вечір за мотивами роману "Собор". Текст декламували як професіонали, так і любителі українського слова, причому читання проводилося як українською, так і російською мовами. Проф. М.Л. Кернесюк розповів присутнім про свою зустріч з Олесем Гончаром. Завершив зібрання хор, виконавши "Заповіт" Т.Г.Шевченка. На святі були присутні представники творчої інтелегенції Єкатеринбургу.

9 квітня 2003 р. голова УАУ професор Стефан Паняк як член Консультативної Ради у справах національностей Свердловської області мав зустріч з губернатором області Е.Е.Росселем. А 11 квітня професор С. Паняк разом із Генеральним Консулом Укарїни в Тюмені достойним П.О. Мисником та Консулом України - достойним М.О. Шевчуком був прийнятий Главою Адміністрації губернатора області і Міністром зовнішніх економічних зв'язків. На зустрічах обговорювалося питання можливої підтримки обласною владою української діаспори, об'єднаної в Уральську асоціацію українців (УАУ). З боку влади було виявлено розуміння проблем укр. діаспори, що є, без сумніву, наслідком розумної і зваженої політики Губернатора області. у цьому питанні.

Того ж дня у резиденції Губернатора області разом із Генеральним Консулом проф. С. Паняк провів прийом громадян (переважно українців), що опинилися в ситуації без громадянства, і хотіли б набути громадянство Росії. Досягнута домовленість з Уповноваженим губернатора у справах прав людини пані Т. Мерзляковою про тісну співпрацю її відомства з Генеральним Консульством України в Тюмені, а також з українською діаспорою Уралу. Голова УАУ висловив глибоку вдячність дипломатам - представникам Української держави за підтримку і можливість ознайомитися з юридичними деталями надзвичайно гострої проблеми отримання громадянства РФ. Пізно увечері Генеральний Консул зустрівся з активом української громади в Українському Культурному Центрі.. Активісти громади, як завжди дуже тепло, з хлібом-сіллю і піснями, привітали достойного представника України. Українські дипломати відповіли на запитання присутніх.

12 квітня у Свердловській області розпочався вже традиційний Фестиваль національних культур народів Середнього Уралу. В концерті, який відвідали Губернатор області Е.Е.Россель та члени його уряду, з успіхом виступив відомий в області український хор "Світанок", тепло прийнятий глядачами. В залі найбільшого в місті Палацу Культури "Уралмаш"було кілька тисяч гостей. Це було справжнє свято національних культур в області.

12 квітня у Москві відбулася Конференція ОУР. УАУ не надіслала представника до Москви, вважаючи себе членом "Регіонів АУГР" і не погоджуючись з політикою нинішнього керівництва ОУР. Характерно, що керівництво ОУР, що не вважало за потрібне надіслати запрошення на Конференцію голові УАУ проф. С.Паняку, все ж на зборах підняло питання про його звільнення з посади Заступника голови ОУР. Проф. С.Паняк відреагував відкритим листом на ці дії, протестуючи також і проти недопущення Віталія Зорича (Москва) в зал засідань.

20 квітня в Домі Миру і Дружби в Єкатеринбурзі відбулися (традиційні, кожної третьої неділі місяця) загальні збори Уральської асоціації українців. Темою цих зборів стало відзначення 70-ї річниці Голодомору. На засідання був запрошений поет Крохмалюк В.Г., який прочитав свої віршї, написані переважно на золотих копальнях Сибіру. Присутні декламували вірші видатних українських поетів Василя Стуса та Василя Симоненка. Було вирішено жовтневі збори громади повністю присвятити творчості цих поетів.

21 квітня в Тюмені пройшла нарада керівників українських громад, що територіально належать до зони Генерального Консульства України в Тюмені.. Учасники наради були поінформовані про останні політичні події в Україні, ініціативи Президента України по реформуванню системи влади в Україні і можливий перехід до президентсько-парламентської форми правління. Голови українських товариств у свою чергу розповіли про свій досвід роботи в регіонах. Окремо обговорювалось питання про розкол українського руху Росії, що стався внаслідок грубих порушень Статуту ОУР керівництвом організації., яке пішло на все, аби не втратити своєї влади. Присутні керівники українських громад одностайно висловили негативне ставлення до порушень від час "виборів" на ІІІ Конгресі українців Росії (квіт.2002 р). Було зазначено відхід від демократичних норм в ОУР та ФНКА.

23 квітня українська громада Єкатеринбурга в Українському Культурному Центрі відзначила 59-річний ювілей свого художнього керівника - заслуженого діяча культури РФ Вадима Косюка, недавнього лауреата Премії Губернатора області., автора музики кількох пісень, які виконує хор УАУ "Світанок".

27 квітня у День Пасхи, вже за традицією, громада святкувала у "своїй" церкві, де був прочитаний молебень українською мовою. Священники храму - українці, члени укр. громади. Під час післяцерковної трапези були зачитані привітання громаді від УВКР (п. Михайло Горинь), Всесвітньої служби "Радіо Україна", УКЦ в Москві та ін.

Наш кор. на Уралі.

При передруці посилання на сайт "Кобза" www.kobza.com.ua обов'язкове.

Оголошення.

Редакція прохає регіональних керівників ОУР та АУГР надсилати подібні інформації про життя ваших громад для публікації на сайті..

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка