Вербиченька (Нижнєкамськ)

Літературно-музичне свято в Нижнєкамську

Щорічно початок березня все прогресивне українство світу присвячує великому українському Кобзарю Тарасові Шевченку, проводячи присвячені йому заходи. Таку традицію шанує в Татарстані  і нижнєкамське Українське товариство «Вербиченька», яке цього року відзначає 25-ту річницю з дня заснування.

«Черевички», «Наталка-Полтавка» і  «Вечори на хуторі біля Диканьки» в Татарстані

11 січня цього року в Будинку дружби народів міста Нижнєкамська відбулася літературно-музична зустріч, присвячена опері Петра Чайковського «Черевички». Організатором її стало місцеве Українське товариство «Вербиченька». Глядачам розповіли про те, як створювалася опера за повістю Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом», про творчість письменника,  композитора, а також  автора лібрето опери Якова Полонського і артистів, які співали в опері і знімалися у фільмі-опері «Черевички» (1944 р., режисери Михайло Шапіро і Надія Кошевєрова).

Огляд справ нижнєкамської «Вербиченьки» за 2019 рік

Від редакції. Як ми вже повідомляли, одним з переможців в номінації «Кобзи» «Українець року в Росії» за підсумками 2019 р. стала Людмила Найденко, заступник голови НАК «Українське товариство «Вербиченька» з міста Нижнєкамська Республіки Татарстан. Редакція попросила Людмилу Валентинівну детальніше розповісти про те, чим був наповнений для «Вербиченьки» рік, що минув, з тим, аби на прикладі цієї національно-культурної автономії показати, як можуть українці в Росії пропагувати сьогодні свою самобутню культуру навіть в  не дуже сприятливих для цього умовах.

Нижнєкамська «Вербиченька» долучилася до збереження пам’яті про українського солдата

В рамках підготовки до 100-річчя утворення Автономної Республіки Татарстан і 75-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 7 грудня 2019 року в гімназії №32 м. Нижнєкамська було проведено захід «Про мужність, про подвиг, про славу» за участю Українського товариства «Вербиченька» і  представників пошукового загону« Нафтохімік». Про це повідомила у Facebook заступник «Вербиченьки» Людмила Найденко.

Прихильники  української мови Нижнєкамська приєдналися до Всеукраїнського радіодиктанту єдності

8 листопада українці  товариства «Вербиченька» з Нижнєкамська (Республіка Татарстан) взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту єдності, приуроченого до Дня української писемности та мови.

«Результати чудові! – повідомляє заступник голови товариства Людмила Найденко. -  Хоч писали текст люди різного віку й різних націй (які тільки починають прислухатися до української мови, а дехто писав диктанти понад сорок років тому), майже всі впоралися на «відмінно». Дякую всім прихильникам української мови за участь, сподіваюсь будемо плекати її й надалі та користуватися частіше, і лунатиме наша мова посеред інших достойно».

Свято української пісні і музики «Калинове гроно» у Казані

 «Душа українського народу в його піснях», - стверджував Микола Гоголь. І це дійсно так, адже найбільш точно глибинні сподівання і думи кожного народу відображає пісня. Вона об'єднує і надихає. Так і українці у всіх точках землі, збираючись, співають. Люблять,  пам'ятають і з задоволенням співають українські пісні  і люди різних народів Росії.

Серед українських організацій Росії існує чудова традиція приїжджати один до одного на спільні свята. Такі зустрічі дозволяють ближче познайомитися, поділитися досвідом. Зустрічі є свого роду творчими звітами і стимулом для подальшої роботи.

Великоднє Вітання з Татарстану від українського товариства «Вербиченька»

«Шановні друзі! Дорогі брати і сестри!

Українське товариство «Вербиченька» шле Великоднє Вітання з Татарстану до всіх земляків у найдальших куточках світу!

Шлемо вам щирі вітання,
Бажаємо миру й кохання,
Смачної паски,
Духм’яної ковбаски,
Яєчок яскравих,
Друзів у хату ласкавих,
Радощів багато,
Бо йде Велике свято!
Всім щастя з небес,
Бо Христос воскрес!

ХРИСТОС  ВОСКРЕС!   ВОІСТИНУ  ВОСКРЕС!»

Людмила Найденко, заступник голови УТ «Вербиченька»

 

Товариство «Вербиченька»  знайомить жителів Поволжя з творчістю класика української музики Миколи Лисенка

Незважаючи на певні складнощі, культурно-просвітницька робота в українських організаціях Росії триває. За останні півроку (кінець 2018 - початок 2019 років) Нижньокамською національно-культурною автономією «Вербиченька» в різних містах Поволжя було проведено шість літературно-музичних вечорів, присвячених видатному українському музиканту і композитору Миколі Віталійовичу Лисенку, постать якого в українській музичній культурі займає таке ж місце, як Шевченко в літературі.

Українці Поволжя відзначили 205-ту  річницю з дня народження Кобзаря

У Нижньокамську (Республіка Татарстан)  9 березня, в 205-й день народження Тараса Шевченка, пройшли церемонія нагородження і гала-концерт VIII Відкритого конкурсу на краще читання поетичних творів «Слово лунаюче, слово живе», який Нижньокамське українське товариство «Вербиченька» традиційно проводить на честь великого українського поета Тараса Шевченка і класика татарської літератури Габдули Тукая.

Основними задачами конкурсу, було залучення молоді до світу мистецтва і поезії, розвиток мовного жанру, зміцнення дружби дітей різних націй, прищеплення поваги до цінностей світової літератури та культурної спадщини різних народів.

З Вербною неділею привітала світове українство «Вербиченька» з Нижньокамська

Національно-культурна автономія «Українське товариство «Вербиченька» ( м. Нижньокамськ, Республіка Татарстан) привітало світове українство з  Вербною неділею:

«Тоненьким прутиком
З вербовим котиком
Себе вітаємо
Легеньким дотиком…
Радісну вістку
Собі говоримо,
Що день великий
Не поза горами,
Що вже за тиждень
Буде Великдень!» 

Людмила Найденко, заступник голови НАК «УТ «Вербиченька»

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка