Михайло Ратушний, Голова УВКР

У Києві проходить VI Всесвітній Форум Українців

Найвище зібрання повноважних представників українських громад за кордоном  - Всесвітній Форум Українців – 20 серпня розпочало свою роботу. Цьогоріч Форум відбувається вшосте. Триватиме він традиційно протягом двох днів.

«Сам факт проведення Всесвітнього Форуму Українців в умовах неоголошеної російсько-української війни є переконливим свідченням солідарності світового українства зі своєю Батьківщиною, яка переживає  одну з найтяжчих сторінок своєї історії, - зазначив, вітаючи делегатів та гостей Форуму, Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний. – Приїзд 300 делегатів – це наша велика спільна перемога».

Окремо Михайло Ратушний зауважив, що у роботі Форуму бере участь делегація українців з Росії: «Їм сьогодні найважче», - наголосив він, дякуючи за мужність і громадянську позицію.

За словами Голови УВКР, усі попередні Всесвітні Форуми Українців, починаючи з першого, який було проведено в серпні 1992 року, мали величезний резонанс у світі, були пошановані присутністю найвищих посадових осіб нашої держави, представниками закордонних дипломатичних установ. Але вперше за всю історію Незалежної України українська держава ухилилася від підтримки такого зібрання світового українства. Тим більш показовим є участь у ньому делегатів з 35 країн світу, адже цим самим вони демонструють свою єдність з усіма прогресивними силами в Україні, що незважаючи на війну та інші труднощі, наполегливо будують в Україні громадянське суспільство і демократичну державу.

Зі словами привітання до присутніх звернулися Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій, колишні Президенти України Леонід Кравчук та Віктор Ющенко, інші почесні гості.

Від діаспори українців Росії виступив представник української громади в РФ, академік Тарас Дудко (Москва).

 Наша участь у цьому зібранні – це відповідь на антиукраїнську путінську політику, - сказав він. – Хай знає Путін і хай знають усі народи світу, що ми не здаємося!

Слова Тараса Миколайовича зал зустрів гучними оплесками і вигуками «Браво!».

Під час першого дня роботи Форуму представники закордонних українських громад мали змогу розповісти про свою роботу та про найгостріші проблеми, які турбують закордонне українство. А також – подивитися концерт «Усі ми діти твої, Україно!» за участю артистів і творчих колективів з діаспори.

На 21 серпня заплановано роботу секцій Форуму, а саме: державного будівництва, гуманітарної політики, інформаційної політики, освіти і виховання тощо. Відбудуться вибори керівних органів УВКР.

Невдовзі чекайте на «Кобзі» наступних репортажів з VI Всесвітнього Форуму Українців.

Алла Акіменко.

На світлинах: Михайло Ратушний, Голова УВКР. Емблема Форуму.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка