Голова УВКР Михайло Ратушний у Торонто.
Голова УВКР Михайло Ратушний у Торонто.

Відбулася зустріч Голови УВКР з Головним редактором «Кобзи»

Торонто - 8 травня 2013 - голова Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР), Михайло Ратушний, відвідав Канаду з робочим візитом. Під час візиту, пан Ратушний зустрівся з Асоціацією молодих професіоналів та кваліфікованих працівників (YPSWA), Канадсько-українською суспільною службою (КУСС) - філія Торонто, Канадсько-українською імміграційною службою (КУІС) та провів серію зустрічей з українською громадою та ЗМІ.

Михайло Ратушний приїхав на запрошення YPSWA та Групи Провіденс, яка спеціалізується з питань міжнародної освіти та безкоштовно надає послуги українським студентам, що бажають навчатися в Канаді.

Питання пов'язані з української трудової міграцією в Канаді та діяльність УВКР були основними темами під час зустрічей. «Я прибув до Канади вивчити питання які турбують трудову міграцію, ближче познайомитися із структурами, які працюють з цією хвилею мігрантів, а також поінформувати про роботу, яку проводить УВКР в їхніх інтересах», - зазначив голова УВКР.

Обговорювалися важливі теми, щодо нарахування робочого стажу до пенсій в Канаді та Україні, про статус закордонного українця, навчання для закордонних українців в Україні та про уніфікацію стандартів по професіям між Канадою та Україною. Пан Ратушний поінформував громаду, що перед своїм приїздом до Канади він звернувся до пенсійного фонду України з проханням вияснити ситуацію щодо пенсій заробітчан в Канаді. Виявляється, що на даний момент немає двосторонньої угоди між Канадою та Україною про зарахування робочого стажу до пенсій. УВКР порушить це питання з українським Урядом, одночасно закликавши традиційну діаспору в Канаді звернутися з подібним проханням до канадського Уряду.

В межах дискусій про міжнародну освіту було наголошено, що освіта за кордоном являється доступом до нових технологій, «ноу-хау», нових позитивних практик та навиків, тощо. Українські студенти повинні мати доступ до західних вишів - це їхнє право. Згідно статистики соцопитувань, які навів голова УВКР, 80% українських студентів бажають навчатися за кордоном, тому що не вбачають перспектив в Україні. Пан Ратушний розділив думку Володимира Паславського, президента Групи Провіденс та YPSWA, що якщо врахувати корумповану складову та платне навчання в українських вишах то навчання в Канаді не стане набагато дорожчим від українського, а тому являється доступним для багатьох українців. Михайло Ратушний також зазначив, що повинні створюватися умови для того, щоб студенти поверталися в Україну і ділилися своїми знаннями та набутим західним досвідом з українцями.

Принагідно голова УВКР привітав українську громаду в Канаді зі святом Великодня.

YPSWA - неприбуткова канадська асоціація, мандатом якої є сприяння молодим спеціалістам, кваліфікованим працівникам та новоприбулим в налагодженні професійних контактів в Канаді.

Головною метою діяльності УВКР є утвердження інтересів світового українства у світі шляхом співпраці з вітчизняними і закордонними урядовими, підприємницькими та громадськими організаціями.

За додатковою інформацією звертайтеся до YPSWA на 647-831-2139 або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Михайло Ратушний провів зустріч з громадою Торонто в приміщенні КУСС

9 травня Голова УККР Михайло Ратушний провів зустіч із громадою Торонто, яка пройшла в приміщенні Канадсько-Української Суспільної Служби, що розташована на вулиці Блур Вест. Зустріч відвідали представники кількох хвиль еміграції, включаючи четрвету хвилю трудових мігрантів.

Пан Ратушний у вступному слові розповів про діяльність УВКР, про політичну ситуацію в Україні, в а також про законопроект «Про трудову міграцію», над яким працює Верховна Рада. Цей закон має велике значення для мільйонів трудових мігрантів, адже ним визначатимуться пенсійні, освітні права та інші права мігрантів, що врешті обумовить можливе повернення багатьох із них в Україну.

На питання, чому Україна має такий слабкий поступ в розбудові успішної демократичної держави, Голова УВКР зазначив відсутність закону «Про люстрацію», що мав би оновити українську еліту, але він так і не був прийнятий. В країнах, де він був впроваджений у дію (Чехія, Німеччина) демократія та реформи проводилися стрімкіше.

На зустічі був присутній головний редактор «Кобзи» Василь Коломацький. Цікаво, що коли пан Василь зайшов у зал, пан Михайло Ратушний з трибуни привітав його, зазначивши що сайт «Кобза» робить велику роботу в захисті прав українців Росії.

Після зустрічі з громадою Михайло Ратушний мав зустріч з Василем Коломацьким. Було обговорено низку питань співпраці між УВКР та «Кобзою». Зокрема фінансування УВКР Установчого з'їзду Асоціації діаспорноих ЗМІ. Михайло Ратушний вручив пану Коломацькому Почесну Грамоту УВКР. Було зроблено фото на пам'ять.

10 травня пан Михайло Ратушний вилетів із Торонто у Чікаго, продовжуючи своє турне Північною Америкою.

Редакція сайту «Кобза - українці Росії»

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Зліва направо Євген Дувалко, виконавчий директор КУІС,  Володимир Паславський, президент Групи Провіденс та YPSWA, Михайло Ратушний Ратушний, Голова УВКР.
Зліва направо Євген Дувалко, виконавчий директор КУІС, Володимир Паславський, президент Групи Провіденс та YPSWA, Михайло Ратушний Ратушний, Голова УВКР.
Михайло Ратушний на трибуні в Суспільній Службі УКСС, Торонто.
Михайло Ратушний на трибуні в Суспільній Службі УКСС, Торонто.
Михайло Ратушний після свого виступу.
Михайло Ратушний після свого виступу.
Григорій Герчак. Колишній учасник українського підпілля на Галичині. Провів у радянських таборах 25 років і відмовився просити помилування.
Григорій Герчак. Колишній учасник українського підпілля на Галичині. Провів у радянських таборах 25 років і відмовився просити помилування.
Голова Ради СКУ 'Суспільна служба' пані Ірина Ващук, Торонто
Голова Ради СКУ 'Суспільна служба' пані Ірина Ващук, Торонто
Михайло Ратушний та Василь Коломацький на фоні Української Кредитової Спілки. Блур Вест Вілидж. Торонто. 2013 рік.
Михайло Ратушний та Василь Коломацький на фоні Української Кредитової Спілки. Блур Вест Вілидж. Торонто. 2013 рік.

На світлинах: Голова УВКР Михайло Ратушний у Торонто. Зліва направо: Євген Дувалко, виконавчий директор КУІС, Володимир Паславський, президент Групи Провіденс та YPSWA, Михайло Ратушний Ратушний, Голова УВКР. Михайло Ратушний на трибуні в Суспільній Службі УКСС, Торонто. Михайло Ратушний після свого виступу. Григорій Герчак. Колишній учасник українського підпілля на Галичині. Провів у радянських таборах 25 років і відмовився просити помилування. Голова Ради СКУ 'Суспільна служба' пані Ірина Ващук, Торонто. Михайло Ратушний та Василь Коломацький на фоні Української Кредитової Спілки. Блур Вест Вілидж. Торонто. 2013 рік. (Перепрошуємо за якість світлини).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка