Емблема УВКР
Емблема УВКР

Обговорення проведення парламентських слухань, святкування 200-річчя Шевченка та налагодження зв'язку із українцями Середньої Азії

30 березня 2013 відбулося засідання Президії УВКР. Велику увагу було приділено відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Голова УВКР Михайло Ратушний доповів присутнім і тим, хто був на прямому зв'язку через Інтернет, про ініціативу УВКР створити спільно з СКУ та українськими громадами Всесвітній Громадський Комітет із відзначення 200-річчя Т.Г. Шевченка. Зокрема, ця ініціатива була схвально сприйнята учасниками ювілейного, присвяченого 60-річчю з часу заснування СКУ урочистого засідання СКУ, яке відбулося минулого року в Греції. Ця подія має стати не тільки фактором єднання українців усього світу у відзначенні пам'яті Великого Кобзаря, а й продемонструвати світові високу самоорганізованість наших рядів та вміння працювати на українську ідею.

Голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Мовчан повідомив, що Просвіта уже створила на всеукраїнському рівні ювілейний комітет, до якого увійшло багато відомих діячів. Потрібно єднати наші зусилля, щоб 200-річний ювілей Тараса Шевченка набув насправді планетарного значення. У дебатах з цього питання виступили також члени Президії УВКР проф. І. Ющук (Україна), проф. В. Бабенко (Росія), Ірина Ключковська (Україна), Мирон Спольський (Канада), Михайло Парипса (Казахстан), Мирослав Гочак (Сербія), Володимир Нарозя (Киргизстан) та ін.

Вони відзначили необхідність проведення великої організаційної роботи, зокрема, якісно підготовлених і узагальнених пропозицій до загального плану дій Комітету. Прийнято відповідну Ухвалу (додається).

Особлива увага присутніх була зосереджена на питанні про підготовку до проведення парламентських слухань з питань трудових мігрантів. Заступник Голови УВКР Ольга Кобець відзначила, що, практично, сучасні українські мігранти зовсім не захищені законодавчо. Вона поінформувала, що з ініціативи УВКР прийнято рішення Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин з пропозицією провести парламентські слухання «Українська трудова міграція: стан, проблеми та шляхи їх вирішення» 10 липня 2013 р. УВКР сподівається, що це питання буде не тільки всебічно обговорене, а будуть вироблені відповідні рекомендації, які адресувалися б і Верховній Раді України, і виконавчим владним органам. Тому членам-організаціям УВКР необхідно негайно надіслати свої пропозиції щодо становища трудових мігрантів у країнах їхнього поселення. Прийнята відповідна ухвала (додається).

Виповнюється 20 років з часу заснування УВКР. Інформуючи з цього питання, М. Ратушний відзначив роль УВКР не тільки як громадської організації, яка може вирішувати загальні питання життя і діяльності українців поза межами України, а й інституції, яка захищає права наших співгромадян перед державною владою як в Україні, так і в країна проживання наших іммігрантів. Прийнято рішення звернутися до Верховної Ради України з пропозицією відзначити 20-річний ювілей УВКР на державному рівні в липні 2013 року.

Член Президії УВКР Валентин Пилипчук (Росія) поінформував учасників наради про становище українських громад у Росії. Як стало відомо, Міністерство юстиції Росії відмовило в реєстрації Українському Конгресу Росії.

Голова УВКР М. Ратушний поінформував про відвідання делегацією УВКР українських громад Середньої Азії, зокрема, Казахстану, Киргиз стану та Узбекистану. Відзначаючи зрослу активність українських громад, зокрема, в Узбекистані, він підкреслив необхідність тіснішого спілкування з ними. В обговоренні взяли участь члени Президії УВКР Мирон Спольський (Канада), Михайло Парипса (Казахстан), Мирослав Гочак (Сербія), Володимир Нарозя (Киргизстан) та ін. Прийнята відповідна ухвала.

Секретаріат УВКР

Передрук: Сайт УВКР http://www.uvkr.com.ua/news/4642

Ухвала про відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та створення Всесвітнього громадського комітету
Ухвала про відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та створення Всесвітнього громадського комітету
Ухвала про підготовку та проведення парламентських слухань з питань трудових мігрантів
Ухвала про підготовку та проведення парламентських слухань з питань трудових мігрантів
Ухвала про відзначення 20-річчя створення УВКР
Ухвала про відзначення 20-річчя створення УВКР
Ухвала про ситуацію в Росії та заходи, що відбулися в Татарстані, Оренбурзі тощо
Ухвала про ситуацію в Росії та заходи, що відбулися в Татарстані, Оренбурзі тощо
Ухвала про відвідування делегацією УВКР українських громад Середньої Азії
Ухвала про відвідування делегацією УВКР українських громад Середньої Азії

На світлинах: Емблема УВКР. Ухвала про відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та створення Всесвітнього громадського комітету. Ухвала про підготовку та проведення парламентських слухань з питань трудових мігрантів. Ухвала про відзначення 20-річчя створення УВКР. Ухвала про ситуацію в Росії та заходи, що відбулися в Татарстані, Оренбурзі тощо. Ухвала про відвідування делегацією УВКР українських громад Середньої Азії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка