УВКР
УВКР

Стосовно рішення Конституційного суду України від 4 квітня 2012 року

10 квітня 2012 року

Українська Всесвітня Координаційна Рада - організація, що представляє інтереси закордонних українців, висловлює своє цілковите нерозуміння й незгоду із рішенням Конституційного суду від 04.04.2012, що обмежує конституційні права громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за межами держави.

Констатуюча частина цього рішення говорить наступне:

1. Визнати такими, що не відповідають Конституції, положення "з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які утворюються на території столиці України - міста Києва" частини другої статті 22 закону "Про вибори" № 4061-VI.

Таким чином, закордонні виборці є позбавленими можливості голосувати за кандидатів-мажоритарників, на відміну від виборців в Україні. Внаслідок цього рішення має місце дискримінація виборців за ознакою їхнього місця проживання.

Що заборонено Основним Законом.

Мотивація суддів Конституційного суду, щодо прав кандидатів у народні депутати по місту Києву та посилання на прецедент рішення Європейського суду у справі Хілбе проти Ліхтенштейну не витримує жодної критики, коли в інтересах кількох десятків людей обмежуються права мільйонів.

Згадане рішення викликало активні одностайні протести громадських організацій українців - членів УВКР, що проживають за кордоном та повне нерозуміння фахівців з конституційного права.

Цим рішенням сотні тисяч громадян України позбавляються прав, визначених ст. 21,22,24,38,70 Основного закону і опиняються в становищі, гіршому ніж ув'язнені, щодо реалізації своїх виборчих прав.

Дане рішення фактично створило в державі ситуацію конституційної кризи.

На підставі викладених фактів УВКР заявляє наступне:

  1. Вважає недопустимим обмеження конституційних виборчих прав громадян України, визначених Конституцією України.

У зв'язку з цим, звертаємось до Президента України, як Гаранта Конституції, та депутатів Верховної Ради України з пропозицією опротестувати дане рішення і звернутись до Конституційного суду України з вимогою про його відміну.

  1. Звертаємось повторно до Верховної Ради України з вимогою внести зміни до виборчого законодавства, створивши (три) закордонні мажоритарні виборчі округи з необхідною кількістю виборчих дільниць, тим самим забезпечивши право громадян України, що перебувають закордоном бути обраними та обирати депутата мажоритарника.
  2. У випадку невиконання вимог, викладених у зверненні залишаємо за собою право звернутись до Президента України, Верховної Ради України та Зїзду суддів з вимогою відкликати діючий склад Конституційного суду за порушення Конституції України, Присяги суддів та обрання нового складу Конституційного суду.

Михайло РАТУШНИЙ

Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

uvkr.com.ua

На світлині: УВКР.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка