Емблема УВКР
Емблема УВКР

Візит став справжньою громадсько-культурною подією

На запрошення української громади, з 17 по 21 вересня 2011 р. у Казахстані перебувала делегація УВКР на чолі з новообраним Головою Михайлом Ратушним. Члени УВКР були запрошені на І Міжнародний фестиваль та виставку української народної творчості «Україна в моєму серці», в якому взяли участь 480 виконавців зі всіх областей Казахстану, України та Російської Федерації. Сам фестиваль в Казахстані проводиться вже всьоме, але цього року він отримав міжнародний статус. Після закінчення конкурсу переможці отримали цінні призи й подарунки від Української Всесвітньої Координаційної Ради.

18 вересня в адміністрації президента Казахстану відбулася зустріч із секретарем Асамблеї Народів Казахстану Єрали Тугжановим (Асоціацію очолює президент Назарбаєв) та депутатом Меджлісу Казахстану Валерієм Вишниченком. У ході зустрічі були обговорені основні проблеми українських громад в Казахстані та намічені шляхи їх вирішення , йшлося, зокрема, про відкриття другої української школи в Кустанайській області.

19 вересня в приміщенні Посольства України пройшло засідання Громадської Ради українських громадських організацій Казахстану. У заході взяли участь представники як Української Ради Казахстану, так і Асоціації Українців Казахстану, а також Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Казахстан Олексій Дьомін. На нараді було обговорено стан та проблеми українських громад Казахстану, наголошено на необхідності скординованості роботи українських громад в Республіці Казахстан, відмова від політики взаємопоборювання між українськими організаціями.

Цього ж дня відбулося офіційне прийняття з приводу 20-ої річниці Незалежності України, в якому взяли участь представники влади Республіки Казахстан, дипломатичних місій, члени українських громад та інші гості. Під час прийому відбулась розмова Голови УВКР М. Ратушного із заступником Міністра закордонних справ Республіки Казахстан, в ході якої були порушені питання становища українських громад у цій державі, а також висловлено вдячність владі Казахстану за сприяння українцям в реалізації їх мовних, культурних та духовних потреб.

20 вересня делегація УВКР відвідала українську школу № 47 в м. Астані, де відбулися зустрічі з учительським колективом та учнями. Члени делегації відвідали також недільну українську школу, де були вручені подарунки учням.

Особливу увагу учасники приділили історичним подіям недалекого минулого, коли до Казахстану ешелонами відправляли «неблагонадійних», в тому числі й українців, де їх масово знищували і катували. Перебуваючи на місці колишнього табору жінок «ворогів народу» АЛЖИР, делегація поклала квіти до пам'ятного знаку, виставленого в пам'ять дочок України, хто мучився й загинув в землі далекого Казахстану.

Перебуваючи на недільному богослужінні в Українській греко-католицькій церкві, а також відвідавши будівництво нового храму, делегація мала розмову з настоятелем храму отцем Олегом на предмет забезпечення духовних потреб українців в цій середньоазійській республіці. З приємністю варто констатувати, що серед українців Казахстану панує міжконфесійна злагода й повага, а влада Астани сприяє задоволенню духовних потреб наших співвітчизників.

Візит делегації УВКР до Астани став справжньою громадсько-культурною подією, якій влада Казахстану й місцеві ЗМІ надали особливої ваги. Це і зрозуміло, адже українська діаспора в цій країні є другою за чисельністю у світі, а у Казахстані українці займають почесне і поважне становище.

З повагою,

Секретаріат УВКР

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Завершення фестивалю
Завершення фестивалю

На світлинах: Емблема УВКР. Завершення фестивалю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка