Віктор Ідзьо

27-28 листопада в Москві відбулась VIІ Міжнародна наукова конференція "Українська діаспора в Росiї", яку організували Український державний університет м.Москви (УУМ), Український історичний клуб м. Москви (УІК).

В Науковій Конференції взяли участь вчені з Москви: Московський державний університет, Московський державний відкритий педагогічний університет, Інститтут Слов'янознавства РАН, Інститут Історії РАН, вчені з України: Харків, Київ, Львів, Миколаїв, Луганськ, Кам'янець-Подільський.

Конференцію відкрив організатор і головуючий, ректор УУМ, голова УІК, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Міжнародної Академії Наук Євразії, лауреат премії ім. академіка І.Крип'якевича Віктор Ідзьо, який наголосив, що 2003 рік , що ось уже з 1997 року УІК та УУМ щорічно проводять наукові конференцію "Українська діаспора в Росії" в Москві. Необхідність такої конференції полягає в тому, щоб з наукової точки зору ознайомити вчених України з проблемами та доробками українських вчених в РФ, виробити плани вивчення українських старожитностей в РФ та паритетні наукові відносини.

Як відомо, в Росії проживає від 10 до 12 мільйонів українців, які потребують допомоги України. Вчені УУМ взялися за вирішення цієї складної проблеми та вивчення процесів, які проходять в українській діаспорі в Росії, виступили ініціаторами за зближення її науково-культурними та освітніми закладами України, громадськими та державними організаціями. За таких обставин сьогодні найбільш визначні вчені Українського державного університету за свої успіхи у вирішенні цієї проблеми атестуються атестатами доцентів та професорів УУМ, а організації, які сприяють проведенню наукових конференцій грамотами УУМ за особливі досягнення у співпраці.

Другим привітав вчених УУМ та УІК та гостей міжнародної наукової конференції, директор Культурного Центру України в Москві (КЦУ) В. Мельниченко, який наголосив на необхідності подальшої співпраці між УУМ, УІК та КЦУ.

Голова ОУР О.Руденко-Десняк наголосив, що така співпраця між УІК, УУМ та ОУР продовжується уже впродовж 10 років і має свої результати, зокрема є факт, що УІК ось уже 7 років є членом ОУР.

Від УУМ та УІК м.Москви, привітав наукову конференцію вчений секретар , професор О.Храбан, який наголосив, що українські вчені в Москві, Росії розпочали вже вивчення української діаспори в Росії, що засвідчується працями, які опубліковані в Наукових Вісниках Українського Історичного Клубу м.Москви.(Видано з 1997 по 2003 р VIІІ томів, Х книг), що стосується науково-дослідної роботи Українського Університету, вчені УУМ мають в доробку IV томи Наукового Вісника. Останній IV том виданий за сприянням Інституту Історії НАНУ, за що ми складаємо Інституту велику подяку.

Від імені Інституту Історі НАН України конференцію привітав доктор історичних наук, професор, член-кор. НАНУ Віктор Даниленко, подякував голові УІК, ректору УУМ Віктору Ідзьо за плідну роботу. Промовець наголосив, що, що вітає конференцію і передає привітання від директора Інституту Історії НАНУ доктора іст. наук, академіка В.Смолія і бажає їй плідної праці. Інститут Історії НАНУ підтримує роботу УУМ та УІК з 1997 року. Цю клопітку роботу започаткував наш покійний науковий працівник доктор іст. наук, професор В. Сарбей. Цьогорічне видання IV тому Наукового Вісника УУМ, це конкретна ознака співпраці з науково-освітніми заклади в українській діаспорі в Росії, яка символізує втілення указу президента України Л.Кучми "Про підтримку діаспори до 2005 року", наголосив промовець.

Від Московського державного університету(МДУ) конференцію привітав докт. іст. наук. Владислав Волков, який наголосив, що співпраця з УУМ та УІК МДУ веде уже ось впродовж 10 років, активно беручи участь в науковій роботі УУМ та наукових конференціях. Промовець побажав успішної роботи конференції.

Від Харківського національного університету (ХНУ) конференцію привітав доктор іст. наук Г.Гіззбург, який наголосив, що ХНУ буде активно підтримувати всі наукові програми УУМ та УІК. Участь вчених ХНУ в наукових конференціях в Москві в продовж ось уже 5 років цьому яскраве підтвердження.

Від Московського державного відкритого педагогічного університету наукову конференцію привітав професор В.Дудченко, який наголосив, що україністика завдяки діяльності УУМ та проведення ним наукових конференцій стає в Москві все цікавішим науковим явищем. Науковець побажав конференції успішної праці.

Від Луганського педагогічного університету наукову конференцію "Українська діаспора в Росії" привітав М.Закіров, який наголосив, що давно знайомий з науковою творчістю УУМ та УІК і сьогодні задоволений такою могутньою активністю цих науково-дослідних закладів. Промовець побажав продовжувати започатковану працю і успіху конференції.

Від Української Всесвітньої Координаційної Ради наукову конференцію "Українська діаспора в Росії" привітала секретар С. Остапів, яка наголосила на необхідності співпраці УУМ, УІК з УВКР.

Від Українського державного університету м. Москви конференцію привітав ректор, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Міжнародної Академії Наук Євразії, професор університету "Львіський Ставропігіон", лауреат премії ім. І.Крип'якевича Віктор Ідзьо, який наголосив, що Український Державний Університет м.Москви намагається вивчати всі українські проблеми на території Росії, починаючи з сивої давнини. Зокрема нас цікавлять процеси виникнення української діаспори, про що можуть засвідчити проведені в Москві чисельні наукові конференції "Українська діаспора в Росі" "Українсько-Російські відносини". "Українське питання в Росії" та праці видані в IV томах за 2001 та 2003 роки "Наукового Вісника Українського Університету". Цього року ми нагороджені Грамотою Міністерства Національностей України "За вагомий вклад у збереженні українських старожитностей в РФ", за що складаємо Українській державі виклику подяку за визначну оцінку нашої роботи. Таку ж подяку складаємо і Інституту Історії НАНУ за видання IV тому Наукового Вісника, який присвячений Х річниці (1992-2000) заснування УУМ.

На конференції було заслухано близько 20 доповідей. Найбільш цікаві із них, які визвали широку дискусію:

1.В.Даниленко.Національно-культурний розвиток українців у Російській Федерації (20-30 роках).(Київ), 2.В.Ідзьо.Українці в Росії - сучасний стан та перспективи розвитку в "Рік РФ в Україні".(Москва), 3.О.Ковальчук. Роль М.Скрипника в піднесенні національно-культурного руху українців у Росії на кінець 20-х, початок 30-х рр. ХХ ст.(Київ),

4.В.Нагорний.Критичний огляд історії України.(Москва),

5.М.Закіров.Проблеми збереження етнічної ідентичності і національного відродження в українців в Росії в ХІХ ст.(Луганськ),

6.О.Храбан. Кирило-Мефодіївське братство. (Москва),

7.Г.Ганзбург. Сергій Нагій -український композитор та російський сенатор.(Харків),

8. І.Смульський. До українського питання в Росії в кінці ХХ, на початку ХХІ ст. (Москва),

9. С.Остапа.Українське питання на Далекому Сході. (Київ),

10.П.Дуброво. Сергій Єфремов на шпальтах часопису московських українців "Украинская Жизнь".(Москва),

11.В.Дудченко. Загальносистемна Азбука Вікторід для мовних потреб української діаспори.(Москва), 12.В.Волков.Вернадський і Кримський.(Москва).

13.І.Голуб. Мій батько Антоненко-Давидович - до портрету особистості.(Москва).

14.М.Свінціцький. Роль УВКР у розвитку електронних засобів масової інформації. (Київ).

15.В.Білан.Українське мистецтво в Москві (Київська школа).(Москва).

16.О.Олійник.Українська політична еміграція в Росію в 20-30 роках.(Москва).

У другий день конференції учасник підвели підсумок, згідно якого VII Міжнародна наукова конференція в основному виконала свою роботу, були заслухані зауваження В.Ідзьо по питаннях надсилання наукових доповідей та термінів подання статей, та пропозиції гостей по питаннях подельших проведень конференцій.

Учасники конференції поклали квіти до пам'ятника Т.Шевченка, меморіальної дошки М.Грушевського, відвідали комплекс "Мазепині палати", Українську церкву, відвідали музей Гоголя в Москві.

Організаторами VII Міжнародної наукової конференції "Українська діаспора в Росії" Українським університетом та Українським історичним клубом м. Москви, були складені особливі подяки керівництву Культурного Центру України в Москві, заступникам директора: Ю.Василенку, П.Ткачу за сприяння в частковому наданні готелю (9 чоловік) для однодневного проживання учасникам наукової конференції, та Посольству України в РФ за наданий автобус ( з 11 до 14 - 30) для організації екскурсії по українських місцях м.Москви.

На адресу конференції надійшли привітання від науковців В.Грабовецького (Україна), М.Прокоп'юк (Чехія), Б.Чопика (США), П.Кононенка (Україна), В.Буртняка (Канада).

Наступну міжнародну конференцію "Українська діаспора в Росії" УУМ та УІК вирішили провести 18-19 листопада 2004 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка