Українські новини (Санкт-Петербург)

Українці в Росії та за її межами продовжують сумувати за Валентином Іващенком

25 червня о 12:00 в Санкт-Петербурзі, в Храмі Смоленської Божої Матері буде проведено заочне відспівування покійного Валентина Іващенка, одного із засновників Української національно-культурної автономії в місті на Неві. Після цього о 14:00 буде проведена кремацію його тіла. Хоча і повідомляється, що причиною смерті Валентина Іващенка, яка настала  12 червня, стало двостороннє запалення легенів, а не коронавірус, кремацію буде проведено без участі навіть рідних і близьких, оскільки останні дні він провів у шпиталі серед інфікованих.  Між тим українці в Росії та за її межами продовжують сумувати за Валентином Володимировичем і ділитися в соцмережах своїми спогадами про нього і світлинами.

Як пітерські українці вшановують пам’ять Великого Кобзаря

Вже стало доброю традицією, коли двічі на рік − 10 березня та 22 травня, українці Санкт-Петербурга врочистою ходою йдуть на старий Смоленський погост, на уклін до Великого Кобзаря. Адже 10 березня − то роковини поховання Шевченка на Смоленському кладовищі північної столиці Російської імперії. Саме того дня року 1861-го петербуржці - українці й росіяни − проводжали поета в останню путь. А 22 травня вшановують роковини перепоховання видатного українського сина на Чернечій горі, що поблизу Канева. Пригадуєте, Тарасів «Заповіт»?..

Валентин Іващенко – активіст української національно-культурної автономії Санкт-Петербурга

Український активіст із Санкт-Петербурга Валентин Іващенко ділиться спогадами і враженнями від поїздки до рідного Богуслава, що на Київщині, та розповідає про ситуацію в українській громаді міста на Неві

Всі ми були приголомшені подіями 2014 року в Україні. Насправді, не хотілося ні писати, ні щось говорити… Зраду не можна ні простити, ні стерпіти. А ще: як реагувати? Чи голови в пісок, як страуси, чи голови на плаху?

З кожним роком путеніє 
славна матушка-Росія,
Чи, можливо, все не так?
Чи путьом все? Все тік-так?.. 

Ведучий вечора Валентин Іващенко

 

У Санкт-Петербурзі відзначили День української мови й писемності

Днями в Українській національно-культурній автономії Санкт-Петербурга відбулося святкування Дня української мови й писемності. Захід пройшов у Будинку дружби Ленінградської області.

Тут зібралися українські поети та композитори, учасниці ансамблю "Рось", завітали й гості – представники різних етнічних громад міста: башкири, мордва, росіяни, а також козаки.

На початку свята відбулася презентація інтерактивного українського музею-кімнати. Потім писали   український диктант − духовний гімн України "Боже великий єдиний" Олександра Кониського.

Бандуристка Ірина Радкевич

 

В Санкт-Петербурге удалось записать редкое звучание бандуры и отыграть потрясающий, хоть и прощальный, концерт.

Впервые за много лет существования в Украинской Санкт-Петербургской национально-культурной автономии, в деятельности которой активно участвовала практически во всех праздничных мероприятиях в качестве ведущей концертов и музыканта Ирина Радкевич, редкое звучание бандуры удалось записать на христианском радио «Мария». Этому событию предшествовали ставшие традиционными для украинцев и представителей культурной общественности Северной столицы дни памяти Тараса Шевченко и юбилейный концерт автора-исполнителя, художника и поэтессы Елены Захарченко, которые проводились в Доме национальностей на улице Моховой, 15. Как обычно, и в эти дни выступление Ирины Радкевич вызвало оживление у слушателей, которые от души аплодировали талантливой девушке, на творчество которой все предшествовавшие годы обращал особенное внимание Народный артист России Сергей Анатольевич Новожилов. Он и подсказал, что следует потрудиться над записью произведений, которые исполняет Ирина Радкевич, чтобы они остались у людей, которые любят и ценят её творчество.

Валентин Іващенко

Неймовірний концерт, на якому співали всі: і люди, і душі. А коли народ співає, то його ніщо не зломить!

Від редакції: Друзі, у робочій скрині «Кобзи» знайшовся різдвяний матеріал Валентина Іващенка. І хай часу від січня пройшло вже чимало, публікуємо його з великим задоволенням!

14 січня РСО УНКА (українська національно-культурна автономія Санкт-Петербургу) при підтримці ГК України, Будинку Національностей організувала і провела великий Різдвяний концерт.

Тут було все для успіху концерту: і яскрава Коляда, і професійний спів артистів СанктПетербурзьких театрів, і поринання в історію традицій зимових свят українського народу, читання віршів, привітання зі святами від президента автономії Василя Тегзи, віце-Консула Віктора Лавріненка. А ще були привітання від інших національностей (від Вірменської автономії — відома петербурзька співачка, Сюзана Аракелян; від Білоруської автономії — Ірина Рогова, голова фонду "Білі роси"), відома поетеса Люба Тарасова-Нікітіна, дует віолончелістів "Барок" (солісти Тетяна і Євгеній Дробишев), від Азербайджанської автономії — Тігрі Бажакін, соліст Мюзик-Холла, Лауреат міжнародних конкурсів, Російсько-німецький центр зустрічей при Петрокікхі — Лауреат міжнародних конкурсів Наталія Шмідт.

Валентин Іващенко
Валентин Іващенко

Українці Санкт-Петербургу відзначають ювілей геніального українського поета

Перш ніж перейти до наших проблем і тривог, хочу анонсувати для усіх українців світу - автономія українців Санкт-Петербургу жива, оновлюється і діє на радість усьому українському і російському люду: нещодавно відбулася звітна конференція. Незважаючи на всі негаразди, наша організація за звітній період ще більше зміцнила свої позиції, свій авторитет серед автономій міста.

По-перше, автономія розширилась і виросла за своїм статусом з місцевої до регіональної.

По-друге, голова автономії професор Військово-медичної академії Василь Тегза (за новим статусом Президент) очолив координаційну раду всіх національних меншин, котрі входять до складу Санкт-Петербурзького Будинку національностей.

По-третє, культурні заходи автономії, такі, як Фестиваль «Українська весна Санкт-Петербургу» (вже організований вісім разів!), конкурс сучасної української пісні «Українська ліра Санкт-Петербургу» ім. Георгія Кузовкова (тричі організований у місті) виросли до рівня міжнародних і посіли достойне місце в культурній палітрі міста.

Валентин Іващенко, постійний замісник голови автономії з питань культури
Валентин Іващенко, постійний замісник голови автономії з питань культури

Щирі друзі! Добрі сусіди! Будьте здорові, щасливі та багаті, бо ви того варті!

Протягом багатьох років петербурзька українська автономія спільно з вами проводить велику роботу зі збереження національних традицій та історичної пам'яті нашого народу за межами України. Ми-українці, відірвані заробітчанською долею та об'єднані любов?ю до України, робимо все можливе, щоб в душах людей не згас той вогник любові до всього українського, що зігріває наші серця. Спільними зусиллями добрих людей встановлено пам'ятник Тарасу Шевченку в Петербурзі та пам'ятний козацький хрест в горезвісному Сандормасі в Карелії і пететербурзькому Левашово. Проводимо наукові конференції, видаємо українські книжки, проводимо низку культурологічних акцій, концертів, конкурсів, фестивалів, своїми силами навчаємо чудові колективи. Чого тільки коштує всеукраїнсько та всеросійсько відомий ваш хор «Українська пісня»! Українці Санкт-Петербургу щиро вдячні вашим чудовим хоровикам за плідну співпрацю з нашими композиторами та поетами, за участь в наших фестивалях, популяризацію української пісні в Карелії. Браво беззмінному керівникові хору Кларі Стецько! Слава вашим керманичам: Віталію Фартушному, Ларисі Скрипниковій, Світлані Рукавишниковій, Андрію Литвину! Це дійсно лідери, що внесли достойний вклад у справу відродження української культури в Російській Федерації.

Таким Гоголя бачив Петербург (портрет роботи Веніціанова)
Таким Гоголя бачив Петербург (портрет роботи Веніціанова)

Філософські роздуми біля пам'ятника Миколі Гоголю в день 204 річниці від дня його народження

«Гоп зі смиком…»(слова з «блатної» пісеньки)

Слава Богу, що Микола Васильович не зміг побачити це дійство, яке нині пов'язують із його роковинами, а то, як кажуть в народі, перевернувся б у труні…

Але що ж навіяло такі невеселі думки в цей, по зимовому пасмурно-сніговий день початку квітня року 2013-го.? Адже ж нічого сумного не відбулося за цілий день. В піднятому настрої, не зважаючи на погоду, ми з товаришем маршем буквально перелетіли Двірцевий міст, усіяний, як жуками, автомобілями (а справа в тому, що, незважаючи й так на скрутне становище з проїздом в цьому куточку міста, добавився ще й ремонт самого мосту). Наш же шлях пішки із Василівського острову (від Пушкінського Дому) до Невського, зайняв всього-на-всього 5 хвилин, ну від сили 7.

Валентин Іващенко, постійний замісник голови автономії з питань культури
Валентин Іващенко, постійний замісник голови автономії з питань культури

«I мене в сім?ї великій, В сім?ї вольній, новій…»

23 березня 2012 року в Санкт-Петербурзі лунало слово Тараса Шевченка з уст дітей різних національностей : молдаван, татар, росіян, українців. Саме таку форму «Конкурсу художнього виконання творів Тараса Шевченка» вибрали організатори ? РСО УНКА Санкт-Петербургу, Молодіжний центр «Охта» за підтримки ДКЗ «Санкт-Петербурзький Будинок Національностей», що якнайвиразніше відповідає тепер вже державній програмі Росії «Толерантність», ініційованій в свій час владою Санкт-Петербургу. Великих організаційних зусиль доклали голова автономії Василь Тегза, секретар автономії Валентина Коваленко (ініціатор конкурсу), щоб конкурс відбувся. Учасники конкурсу ? студенти різних учбових закладів міста, та учні шкіл №531 та №515. Конкурс, авжеж, організовувався з думкою про майбутнє, адже наступного року в Санкт-Петербурзі відбудеться Міжнародний український молодіжний Форум. I найголовніша подія року наступного ? 200-річчя з дня народження великого Кобзаря. Санкт-Петербург - головне місто Генія українського народу. Сам Тарас Шевченко ? Великий Патріот України, але він і Великий Петербуржець, всесвітньовідомий поет, художник, гуманіст. Тут, у Санкт-Петербурзі, розцвів його талант, дякуючи якому, за словами Івана Франка, він «…зробив для Росії більше, ніж десятки завойовницьких армій».

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка