Українська мрія (Новосибірськ)

Інтерв’ю голови національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимира Павука сайту «Кобза»

Сьогодні відомий діяч українського руху в Росії, голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимира Павук відзначає своє 70-річчя. На сторінках «Кобзи» про пана Володимира та організацію, яку він очолює, написано доволі чимало. Є також немало публікацій, автором яких є сам очільник української громади Новосибірська. І все ж ми не змогли напередодні ювілею не задати йому кілька питань, які є актуальними для всього українського руху в Росії, що переживає сьогодні не кращі часи.

Сьогодні голова української національно-культурної автономії м. Новосибірська Володимир Павук відзначає своє 70-річчя

Активний учасник українського руху в Росії з 25-річним стажем, очільник української громади Новосибірська Володимир Павук святкує свій визначний особистий ювілей – 70-річчя від дня народження. Але цей день знаковий і для всіх українців РФ та інших країн світу, які знайомі з Володимиром Федоровичем особисто чи обізнані з його багатьма добрими справами. А головною серед них, безперечно, є створення в столиці Сибіру чудового монумента – пам’ятника поету й художнику, українському Пророкові – Тарасові Шевченку.

 

Голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимир Федорович Павук народився 26 листопада 1950 року в с. Андріївка Буського району Львівської області в сім’ї колгоспниці та будівельника.

Закінчивши на відмінно восьмирічну школу, у 1966 р. поступив до Київського геологорозвідувального технікуму за спеціальністю «розвідувальна геофізика». По закінченню навчання попросився на роботу в Сибір, бо, як сам згадує, «хотів романтики і мандрувати». Із  квітня 1970 року почав працювати в Березівській експедиції в Західному Сибіру  і  20 років займався пошуками уранових покладів. Пройшов посади від техніка-геофізика до заступника начальника експедиції. Паралельно закінчив за фахом інститут  в Москві.

Володимир Павук із Новосибірська ділиться короткими спогадами про своїх рідних, доля яких тісно переплелася з історією України

Коли я вчився у п’ятому класі − розпитував свого дідуся Михайла Пронишина (по маминій лінії) про його біографію, про те як австріяки забрали його у 1914 році на Першу світову війну, як у 1916 році він потрапив у полон до "москалів" і опинився аж у Туркестані… І лише в 1918 році через Червоний Хрест повернувся додому...

НКАУ Новосибірська побувала з концертом і виставкою в селищі Дорогіно Черепанівського району

14 березня ц.р. ми провели виїзний День української культури в селищі Дорогіно Черепанівського району Новосибірської області. Захід був присвячений 206-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

У програмі була велика виставка української вишивки із моєї колекції, два відеоролики про Кобзаря, в тім числі – про відкриття пам'ятника в Новосибірську, а також велика концертна програма за участі наших  художніх колективів: вокального ансамблю "Мрія" та ансамблю бандуристів "Дивоструни. У виступах також брали участь місцеві гурти.

 

У день народження Кобзаря активісти місцевої НКАУ поклали квіти до його пам’ятника та зібралися на урочистий вечір у своїй українській хаті

9 березня 2020 року, в День народження Тараса Шевченка, українці Новосибірська знову прийшли з квітами до пам’ятника Кобзареві. Вони вклонилися Тарасові, читали його безсмертні твори.

Про те, як відбувалося становлення Національно-культурної автономії українців Сибіру і як вдається існувати нині, розповів у інтерв’ю газеті «Голос України» голова НКАУ Новосибірська Володимир Павук

Виповнюється 30 років Національно-культурній автономії українців Сибіру. Про те, як відбувалося становлення цієї організації в регіоні, де кожен третій його житель має в тій чи іншій мірі українське коріння, і як вдається існувати нині, в часи жорстокого протистояння, розповідає голова УНКА Новосибірська Володимир Павук.

— У 80-х роках у СРСР існувала така теза: «... национальные признаки у людей стираются и появляется общность советский народ...». І ніби на противагу цьому під кінець Радянського Союзу відбулося ейфорійне підняття національної самосвідомості у всіх народів багатонаціональної країни: кожен представник національних меншин почав пишатися своєю етнічною приналежністю, своєю культурою і традиціями, історією свого народу. Історією, яку часто держава замовчувала або спотворювала. Саме в той час у Новосибірську зародилося перше у місті громадське українське об’єднання, — розпочав свою розповідь пан Володимир.

Ансамбль «Мрія» місцевої національно-культурної автономії українців Новосибірська відзначає своє десятиріччя

Після того, як у 2007 році я створив Український культурний центр, стало очевидним, що тепер треба мати свій хороший український ансамбль. Почав шукати відповідного хормейстера і тих, хто любить і вміє співати українські пісні. Так, у 2009 році я привів до нашого центру Бориса Сергійовича Ликсова і вже за його допомогою стали комплектувати колектив.

Місцевій національно-культурній автономії українців Новосибірська виповнилося тридцять років. Про історію цього громадського об’єднання та свою особисту участь у його роботі розповідає нинішній керівник організації Володимир Павук

Нині, в рік свого тридцятиріччя, громадська організація «Місцева національно-культурна автономія українців м. Новосибірська» є однією з найактивніших та найбільш дієвих національних організацій в Новосибірську та Новосибірській області і пропагує українську культуру в регіоні, де кожен третій його житель має в тій чи іншій мірі українське коріння.

Святкове вітання від Володимира Павука (м. Новосибірськ)

Шановні друзі!

Щиро вітаю усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Миру та злагоди, здоров’я та процвітання вам і вашим близьким!

Нас усіх об’єднує любов до неньки-України, турбота про її стійкість,  розвиток та добробут народу.  

Українцям Росії зичу активно, згуртовано і повсюдно нести українську культуру та народні традиції в цей нелегкий час.

Редакції сайту «Кобза» бажаю особистого щастя та нових творчих успіхів!

Всім дарую наш ювілейний календар на 2019 рік! Користуйтесь.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка