Українська мрія (Новосибірськ)
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
З нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки НКАУ Новосибірська влаштувала читання творів поетеси у форматі онлайн
25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки.
Українські громадські організації Росії активно долучаються до вшанування пам’яті вірної доньки українського народу. У зв’язку з пандемією коронавірусу переважна кількість заходів відбувається в онлайн-форматі.
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
Інтерв’ю голови національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимира Павука сайту «Кобза»
Сьогодні відомий діяч українського руху в Росії, голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимира Павук відзначає своє 70-річчя. На сторінках «Кобзи» про пана Володимира та організацію, яку він очолює, написано доволі чимало. Є також немало публікацій, автором яких є сам очільник української громади Новосибірська. І все ж ми не змогли напередодні ювілею не задати йому кілька питань, які є актуальними для всього українського руху в Росії, що переживає сьогодні не кращі часи.
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
Сьогодні голова української національно-культурної автономії м. Новосибірська Володимир Павук відзначає своє 70-річчя
Активний учасник українського руху в Росії з 25-річним стажем, очільник української громади Новосибірська Володимир Павук святкує свій визначний особистий ювілей – 70-річчя від дня народження. Але цей день знаковий і для всіх українців РФ та інших країн світу, які знайомі з Володимиром Федоровичем особисто чи обізнані з його багатьма добрими справами. А головною серед них, безперечно, є створення в столиці Сибіру чудового монумента – пам’ятника поету й художнику, українському Пророкові – Тарасові Шевченку.
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
Голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимир Федорович Павук народився 26 листопада 1950 року в с. Андріївка Буського району Львівської області в сім’ї колгоспниці та будівельника.
Закінчивши на відмінно восьмирічну школу, у 1966 р. поступив до Київського геологорозвідувального технікуму за спеціальністю «розвідувальна геофізика». По закінченню навчання попросився на роботу в Сибір, бо, як сам згадує, «хотів романтики і мандрувати». Із квітня 1970 року почав працювати в Березівській експедиції в Західному Сибіру і 20 років займався пошуками уранових покладів. Пройшов посади від техніка-геофізика до заступника начальника експедиції. Паралельно закінчив за фахом інститут в Москві.
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
Володимир Павук із Новосибірська ділиться короткими спогадами про своїх рідних, доля яких тісно переплелася з історією України
Коли я вчився у п’ятому класі − розпитував свого дідуся Михайла Пронишина (по маминій лінії) про його біографію, про те як австріяки забрали його у 1914 році на Першу світову війну, як у 1916 році він потрапив у полон до "москалів" і опинився аж у Туркестані… І лише в 1918 році через Червоний Хрест повернувся додому...
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
НКАУ Новосибірська побувала з концертом і виставкою в селищі Дорогіно Черепанівського району
14 березня ц.р. ми провели виїзний День української культури в селищі Дорогіно Черепанівського району Новосибірської області. Захід був присвячений 206-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.
У програмі була велика виставка української вишивки із моєї колекції, два відеоролики про Кобзаря, в тім числі – про відкриття пам'ятника в Новосибірську, а також велика концертна програма за участі наших художніх колективів: вокального ансамблю "Мрія" та ансамблю бандуристів "Дивоструни. У виступах також брали участь місцеві гурти.
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
У день народження Кобзаря активісти місцевої НКАУ поклали квіти до його пам’ятника та зібралися на урочистий вечір у своїй українській хаті
9 березня 2020 року, в День народження Тараса Шевченка, українці Новосибірська знову прийшли з квітами до пам’ятника Кобзареві. Вони вклонилися Тарасові, читали його безсмертні твори.
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
Про те, як відбувалося становлення Національно-культурної автономії українців Сибіру і як вдається існувати нині, розповів у інтерв’ю газеті «Голос України» голова НКАУ Новосибірська Володимир Павук
Виповнюється 30 років Національно-культурній автономії українців Сибіру. Про те, як відбувалося становлення цієї організації в регіоні, де кожен третій його житель має в тій чи іншій мірі українське коріння, і як вдається існувати нині, в часи жорстокого протистояння, розповідає голова УНКА Новосибірська Володимир Павук.
— У 80-х роках у СРСР існувала така теза: «... национальные признаки у людей стираются и появляется общность советский народ...». І ніби на противагу цьому під кінець Радянського Союзу відбулося ейфорійне підняття національної самосвідомості у всіх народів багатонаціональної країни: кожен представник національних меншин почав пишатися своєю етнічною приналежністю, своєю культурою і традиціями, історією свого народу. Історією, яку часто держава замовчувала або спотворювала. Саме в той час у Новосибірську зародилося перше у місті громадське українське об’єднання, — розпочав свою розповідь пан Володимир.
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
Ансамбль «Мрія» місцевої національно-культурної автономії українців Новосибірська відзначає своє десятиріччя
Після того, як у 2007 році я створив Український культурний центр, стало очевидним, що тепер треба мати свій хороший український ансамбль. Почав шукати відповідного хормейстера і тих, хто любить і вміє співати українські пісні. Так, у 2009 році я привів до нашого центру Бориса Сергійовича Ликсова і вже за його допомогою стали комплектувати колектив.
- Деталі
- Розділ: Українська мрія (Новосибірськ)
Місцевій національно-культурній автономії українців Новосибірська виповнилося тридцять років. Про історію цього громадського об’єднання та свою особисту участь у його роботі розповідає нинішній керівник організації Володимир Павук
Нині, в рік свого тридцятиріччя, громадська організація «Місцева національно-культурна автономія українців м. Новосибірська» є однією з найактивніших та найбільш дієвих національних організацій в Новосибірську та Новосибірській області і пропагує українську культуру в регіоні, де кожен третій його житель має в тій чи іншій мірі українське коріння.