У Тольятті відбувся вечір, присвячений українському композитору Анатолію Пашкевичу

У тольяттінському філіалі Будинку дружби народів 29 квітня відбувся літературно-музичний вечір, присвячений українському композитору Анатолію Пашкевичу. Цей захід підготував і провів колектив народного хору «Дніпро» м.Тольятті (художній керівник Віталій Головко).

У залі, прикрашеному вишиваними рушниками та мальовничим куточком з святою паскою і з крашанками, перед початком програми звучали записи пісень у виконанні державного академічного Волинського народного хору, засновником і першим художнім керівником якого був А.Пашкевич.

Народний хор «Дніпро» має в своєму репертуарі пісні Пашкевича, але спонукала провести цей вечір маленька книжечка «Мамина вишня», автором новел і пісень, опублікованих в якій, є Анатолій Пашкевич. У передмові до збірки говориться про те, як композитор відкриває в собі письменницький талант, як серед буднів і суєти, серед любові і болю проростає, як вишня, книга поезії в прозі.

З душевним теплом ведучі вечора Тетяна Андреєва та Людмила Голєніщева  ішли по сторінках книги Анатолія Пашкевича, ознайомлюючи присутніх із зворушливими новелами. Хор «Дніпро» оздоблював розповіді  чудовими піснями, написаними композитором на вірші поетів: Д.Луценка, В.Гея, Й.Струцюка, М.Негоди.

Як найкращий у світі кольоровий сон дитинства постає пісня «Хата моя, біла хата», відгукується болем згадка про ріку дитинства Случ, яка обміліла і звідки відлетіла остання чайка – «Де шуміла ріка». Мальовничі картини чудової української природи розгорталися перед глядачами разом з мелодіями пісень «Ой, ти ніченько, чарівниченько», «Любисток», «Чебреці». Незаживаючі рани на серцях матерів, які не дочекалися синів з війни, ятрили душі слухачів пісні «Степом, степом…»

Пісня «Мамина вишня» – опоетизований образ матері, яка стоїть під небом України і виглядає кращої долі для своїх дітей. Композитор ввів в «Мамину вишню» музичну цитату із української народної пісні «Ой, у полі три криниченьки» – улюбленої пісні мами. Спокійно, як плин Дніпра, пливла мелодія пісні «До сина»: «…Нехай повік в душі твоїй не згасне, сину, Україна».

Колектив народного хору «Дніпро» разом з солістами (С.Білобородова, Г.Дубик, О.Старцева, В.Єрохіна, Л.Голєніщева, Т.Андреєва, В.Ліснича, Н.Бондаренко, М.Землянко, Д.Мостова) були нагороджені щедрими оплесками глядачів, які дякували самодіяльним артистам  за майстерне виконання пісень та за чисту українську мову.

Петро Лісничий


На світлинах:

  • Композитор Анатолій Пашкевич
  • Народний  хор «Дніпро» м.Тольятті

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка