Анатолій Цимбал з орденом
Анатолій Цимбал з орденом

Кропітку та віддану працю омських діячів відзначили орденами "За заслуги" ІІІ ступеню

Державну нагороду України - орден "За заслуги" ІІІ стпеню отримали засновник Омської регіональної громадської організації "Сибірський центр української культури «Сірий клин» Вірослав Володимирович Мендзів та відомий омський скульптор, член Омського відділу Спілки художників Росії Анатолій Андрійович Цимбал.

Наприкінці січня в Омському обласному музеї зображальних мистецтв ім.. М.О. Врубеля відбулось урочисте нагородження. Ордени вручав спеціально запрошений на захід Генеральний консул України в м. Тюмені Михайло Сергійович Колядин. До речі, орден "За заслуги" ІІІ ступеню отримують українці, що мешкають поза межами своєї історичної Батьківщини, "за значний внесок в укріплення міжнародного авторитету України, популяризацію її історичної спадщини та сучасних досягнень".

І Вірослав Мендзів, і Анатолій Цимбал у громадській організації "СЦУК «Сірий клин»" з перших днів її існування. За безпосередньої участі В.В. Мендзіва в різний час в Омську засновані та функціонують чотири українських національних колективи: народний хор української пісні "Сірий клин", вокальний ансамбль "Смерічка", ВІА "Водограй" та дитячий театрально-художній колектив "Цвітень". З 2001 року Вірослав Мендзів є почесним президентом ОРГО "СЦУК «Сірий клин»", проте продовжує брати активну участь у всіх справах організації. Вся його діяльність на посту керівника та почесного президента спрямована на укріплення міжнаціональних відносин у сибірському регіоні, дружби між російським та українським народами, збереженні самобутності та розвитку української культури.

Анатолій Цимбал - автор пам`ятника великому українському поету Тарасу Григоровичу Шевченку. Пам`ятник являє собою високу стелу з бюстом Шевченка. У підніжжя стели з кобзою в руках сидить кобзар.

Проект пам`ятника отримав погодження всіх відповідних органів у 1997 році на Всесвітньому українському конгресі, що тоді проходив у Києві. Пам`ятник встановили у місті Суругуті за допомоги місцевого бізнесмена В.Ф. Самборського.

Щасливі володарі нагород отримали поздоровлення від друзів, колег, родичів, представників двох національно-культурних об`єднань омського регіону, що прийшли цього січневого вечора до музею ім. М.О.Врубеля. Нетривалий, проте яскравий концерт для свіжоспечених орденоносців у якості подарунку провели творчі колективи та солісти "Сірого клину", а також вокально-інструментальний квінтет "Кобза", що завітав на вечір з р.п. Москаленки.

У залі панувала тепла атмосфера, відчувався радісний настрій нагороджених та всіх присутніх. Адже для регіону, в якому створені всі необхідні умови для збереження та розвитку національних культур, а також для миру та згоди, і проблеми, і радості - спільні.

Алла ЛАДАН

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Урочисте нагородження відбувалось в Омському обласному музеї ім. М.О. Врубеля
Урочисте нагородження відбувалось в Омському обласному музеї ім. М.О. Врубеля
Орденами 'За заслуги' ІІІ ступеню В. Мендзіва та А. Цимбала нагороджує Генеральний консул України в м.Тюмень М. Колядин
Орденами 'За заслуги' ІІІ ступеню В. Мендзіва та А. Цимбала нагороджує Генеральний консул України в м.Тюмень М. Колядин

На світлинах:Анатолій Цимбал з орденом.Орденами "За заслуги" ІІІ ступеню В. Мендзіва та А. Цимбала нагороджує Генеральний консул України в м.Тюмень М. Колядин. Урочисте нагородження відбувалось в Омському обласному музеї ім. М.О.Врубеля.

Від редакції:

Репортаж датований лютим місяцем. Перепрошуємо за затримку із публікацією, викликану реорганізацією в редакції.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s