Заслужена артистка України Марина Крапостіна - РибальченкоПамят’і вічно юної російської українки, великої народної співачки, «які народжуються раз на тисячу літ»

Сьогодні сповнилося 10 років з моменту трагічної смерті геніальної народної співачки сургутської українки - солістки Кубанського козачого хору Заслуженої артистки України Марини Крапостіної (Рибальченко)

Наша довідка: Марина Юріївна Крапостіна, дівоче прізвище - Рибальченко (04.09.1969, м. Сургут Ханти-Мансійського автономного округу Тюменської області – 06.12.1999, м. Москва).

Артистка- вокалістка, солістка Кубанського козачого хору. Заслужена на артистка України, лауреат Молодіжної премії Кубані, двічі лауреат Краєвої премії імені Гліба Митрофановича Сєдіна.

Народилася 4 вересня 1969 року в місті Сургуті Тюменської області в родині сибірських українців. Тут вона жила з батьками до переїзду на Кубань в 1981 році. І п’ять років – з 1976-го по 1981 рік навчалася в сургутській загальноосвітній школі №5. Продовжила навчання в середній загальноосвітній школі №5 станиці Старовелічковської Калінінського району Краснодарського краю (по 1986-й рік). Водночас закінчила повний курс музичної школи.

Закінчила Краснодарський державний інститут культури (зараз - Краснодарський державний університет культури і мистецтв). З 1989 по 1993 рік працювала в Державному ансамблі пісні і танцю "Козача вольниця". У 1995 р. прийнята в Державний академічний Кубанський козачий хор.

У станиці Старовелічковськой Калінінського району Краснодарського краю на будівлі середньої загальноосвітньої школи №5, де вона навчалася з 1981 по 1986-й роки, на згадку про неї встановлена меморіальна дошка.

8 березня на сайті «Кобза-Українці Росії» було опубліковано першу велику добірку текстових, фото і аудіоматеріалів про цю велику народну співачку Росії:

08.03 - «Остановись, мгновение: Марина Крапостина!»

К 10-летию ухода в вечность этой навеки 30-летней, необыкновенно талантливой и обаятельнейшей певицы от Бога»

(дивіться - http://kobza.com.ua/content/view/2689/36).

Редакція сайту на протязі року продовжувала збирати і публікувати матеріали про коротке і яскраве життя цієї навічно 30-літньої солістки Кубанського козачого хору Заслуженої артистки України Марини Юріївни Крапостіної (Рибальченко), яку російські і зарубіжні фахівці-мистецтвознавці найвищого рівня відповідально назвали «геніальною співачкою», «співачкою, які народжуються раз на тисячу літ», порівнювали її з великим Федором Шаляпіним.

Дивіться також наші публікації:

02.05 - «Про увічнення пам'яті видатної українки з Кубані» (http://kobza.com.ua/content/view/2788/42)

17.07 - «Про увічнення пам'яті українки із Сургуту»

(http://kobza.com.ua/content/view/2870/51)

13.08 – «Сургутську школу прикрасить меморіальна дошка» (http://kobza.com.ua/content/view/2960/51)

04.09 – «Вічно юний голос Росії»

(http://kobza.com.ua/content/view/3023/36)

В названих матералах ми вперше опублікували спогади про Марину Юріївну Крапостіну (Рибальченко), які нам надіслала її мама російська українка Неллі Іванівна Рибальченко. І кілька надісланих нею фото з домашнього архіву, які теж біли були виставлені в Інтернеті вперше.

Також вперше в світовій Мережі були опубліковані спогади про свою студентку старшого викладача Краснодарського державного інституту культури Валентина Козьмича Філіпенка. Їх нам організував і надіслав електронною поштою професор нинішнього Краснодарського університету мистецтв і культури Віктор Кирилович Чумаченко, редактор української газети «Вісник» на Кубані і ведучий цієї рубрики на нашому сайті.

Але тема життя і творчості Марини Юріївні Крапостіної-Рибальченко на нашому сайті не закривається. Бо ще не закінчився заявлений нами благодійний проект увічнення пам'яті цієї видатної російської українки на її малій батьківщині – в Сургуті. Бо ще продовжують видавати аудіо і відеодиски про її творчість в Кубанському козачому хорі. Прочитайте листа, якого надіслали в редакції сайту з Краснодару.

Андрій Бондаренко,

головний редактор сайту «Кобза-Українці Росії».

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Отдел маркетинга ГНТУ "Кубанский казачий хор":

6 декабря 2009 года исполняется 10 лет со дня смерти заслуженной артистки Украины, лауреата Молодежной премии Кубани, дважды лауреата Краевой премии имени Григория Митрофановича Седина, солистки-вокалистки Государственного академического Кубанского казачьего хора Марины Крапостиной.

В преддверии этого скорбного юбилея ГНТУ "Кубанский казачий хор" планирует выпуск аудиоальбомов с творчеством Марины Юрьевны.

Однако, для выпуска качественной, лицензионной продукции необходимы средства. Подскажите, есть ли человек которой смог бы помочь осуществлению этого проекта? Как Вы считает, удобно ли будет нам обратиться с этим вопросом к Владимиру Трофимовичу Самборскому?

С уважением,

Ольга Жеребятьева

менеджер отдела маркетинга ГНТУ "Кубанский казачий хор"

8 861 262 38 15

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Здравствуйте, уважаемая Ольга. Вы писали 11 ноября 2009 г., 17:43:21

Я думаю, что вполне удобно. Пусть он даже будет одним из спонсоров такого издания. Владимир Трофимович планировал на эту дату открыть в Сургуте мемориальную доску на школе, где училась Марина. Но его подвел исполнитель - скульптор (тот просто запил горькую, и реализация этого проекта передвинута на весну будущего года).

Но аудиоальбом Марины Крапостиной - Рыбальченко - это такой же памятник ей. Пишите, Ольга, Владимиру Трофимовичу! Возможно еще успеете до 6 декабря и гастролей Кубанского казачьего хора в Самаре и Тольятти.

С уважением,

Ваш Андрей Бондаренко.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вічно юний голос Росії

Аудіодиск Поет Марина Крапостина

На світлинах: Заслужена артистка України Марина Крапостіна–Рибальченко. Вічно юний голос Росії. Аудіодіск «Поет Марина Крапостина».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s