Визначено делегатів Всесвітнього форуму українців від фіно-угорських країн РФ

Незалежний сайт української діяспори РФ Kobza.com.ua оприлюднив російський список делегатів на ІV Всесвітній форум українців. На переконання редакції сайту, цей документ тимчасовий. Бо кандидатури не пройшли обговорення в структурах НКА та Об'єднання українців Росії.

Зараз до списків учасників Всесвітнього форуму українців у Києві внесено 123 прізвища. Серед них - представники двох фіно-угорських республік (Комі та Карелія), Ханти-Мансійського автономного округу, семи "непредставлених" фіно-угорських країн - Саамії, Ерзянь Мастор, Інгерманландії, Іжорії, Мерянії, Вепсляндії та Комі-Парми.

Найбільша українська делегація - від югорського міста Сургут (ХМАО). У списку в статусі делегатів - Литвин Ганна Іванівна, член ради НКА “Українська родина” та Нанака Віктор Михайлович, голова НКА «Українська родина». Вони везуть із собою одинадцять сургутчан у статусі гостей: Орися Довган, Андрій Кравченко, Сергій Катаєв, Сергій Моїсеєнко, Андрій Муха, Олеся Пухальська, Ольга Соколова, Григорій Фесенко, Володимир Халімончук, Зеновія Шульга і Петро Яремчук. Як делегат до Києва поїде і Ганущак Микола Васильович, заступник голови відділення ОУР у Ханти-Мансійському автономному окрузі. Ще одна делегатка від Югри - Вишневська Лариса Володимирівна, голова НКАУ Тюменської області «Єдина Родина» та відділення ОУР в Тюменщині.

Друга за представництвом - карельська делегація українців. На чолі - незмінна Лариса Скрипникова, голова товариства "Калина" (м.Петроскої), а також її заступники Андрій Литвин, Тетяна Сібелєва (всі - у статусі делегатів). Гості - Галина Горова, Олег Місілюк та Валентин Сватовий.

Скромна делегація від Республіки Комі, де довший час українців очолювала вінничанка Ольга Шевчук. Ця фіно-угорська країна висунула делегатом Бейзака Миколу Михайловича, голову товариства «Україна» міста Воркута. З ним приїде воркутянка Галина Кошман - в статусі гостя. На жаль, не знайшлося місця для українців Інти та Сиктивкару, що свідчить про серйозну кризу в українському русі Комі.

Натомість українських рух на Кольському півострові переживає піднесення. З саамського Мурманська до Києва їде Наталя Литвиненко-Орлова, голова НКАУ Мурманська та Мурманської области, журналістка і професійний перукар. Ще один делегат - Микола Малуха, голова новоутвореного Союзу української молоді Мурмана, студент місцевого універистету, пропагандист УПА. Як гості приїдуть Наталія Лебедєва і Данило Малуха.

Поважна делегація від українців Інгерманландії та Іжорії. Зокрема, Волик Михайло Олексійович, голова Полтавського земляцтва Санкт-Петербургу (делегат), Асаул Анатолій Миколайович, земельний голова Полтавського земляцтва Санкт-Петербургу,(гість).

Двоє кандидатури від північно-вепського Архангельська - Бойко Галина Анатоліївна, виконавчий директор Архангельської НКА «Українці Росії» - делегат, Мазур Юрій Володимирович, президент Архангельської РНКА “Українці Росії” - гість.

Надзвичайно слабко представлений фіно-угорський південь РФ - немає делегатів і гостей від Республіки Мордовія, Республіки Марій Ел, Удмуртської Республіки. Натомість є кілька делегатів від історичних земель Ерзянь Мастор - це Каплієнко Іван Іванович, голова Українського національно-культурного центру “Промінь” (Самара) та Криницький Олександр Миколайович, голова Товариства української культури "Джерело", Ніжній Новгород.

Кілька представників від історичного центру Великоросії, який вважають нині фіно-угорською Мерянією - це Кублановська Наталя Олексіївна, голова ІОГО української культури «Мрія» (м.Іваново) і Тарасюк Іван Куприянович, голова відділення ОУР в Ярославській області.

Томашевська Наталя - співголова ТРОУ «Світанок» - представлятиме українців Тверської Карелії. Паняк Стефан Григорович - голова Уральської асоціації українців - українців Комі-Парми.

Ростислав МАРТИНЮК.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

27.07.2006

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка