Українці в Росії

Патріот України з Єкатеринбурга Стефан Паняк отримав багато вітань з нагоди свого дня народження 

Відомий український громадський діяч із Єкатеринбурга, професор  Стефан Паняк щойно відзначив свій черговий день народження. З цієї нагоди він отримав багато вітань від усіх, хто його знає, кому відома його активна проукраїнська позиція щодо відстоювання інтересів своєї історичної Батьківщини.

Редакція «Кобзи» приєднується до численних вітань Стефану Григоровичу, котрий стояв біля витоків нашого інтернет-видання, і публікує вітання імениннику від імені української активістки із Єкатеринбурга Лідії Ковалів під яким у Фейсбук підписалося багато українців Росії та України.

Так само, як і його дядько Олександр Довженко, Тарас Дудко в кінці свого життя пересвідчився: росіяни не дадуть українцям жити мирно поруч із собою

Минуло дев’ять днів з дня смерті останнього перед забороною російською владою голови Об’єднання українців Росії, небожа режисера Олександра Довженка доктора Тараса Дудка. Він належав до тих українців, які, переїхавши до Москви, не зрікалися свого українства, сподіваючись, що з демократизацією влади в СРСР, а потім у Росії, українська культура зможе отримати право на вільний розвиток, а Українська держава право на існування.

З приводу смерті поетеси і громадського діяча Софії Олександрівни Буняк

Рік 2020-й був, мабуть, одним з найсумніших для української діаспори в Росії. Відійшли у вічність – хто за віком, хто через ковід -  відразу кілька її визначних діячів. На жаль, в цьому чорному списку і ім’я однієї з засновників  Товариства української культури «Славутич» в Москві, поетеси, письменниці Софії Олександрівни Буняк. Про це ми дізналися з повідомлення у Фейсбуці  відомої авторки і виконавиці бардівського репертуару Лариси Новосельцевої, в альбомі українських пісень якої  чимало  віршів Софії Буняк.

У соцмережах з’явилася велика кількість сумних повідомлень, пов’язаних із смертю Тараса Миколайовича Дудка

Сьогодні, 8 січня, у Ритуальному комплексі Центральної клінічної лікарні м. Москви відбулося прощання і громадська панахида за Тарасом Миколайовичем Дудком, який відійшов у вічність 3 січня ц.р. Як повідомила редакції «Кобзи» українська активістка з Москви Зоряна Созанська, урна з прахом покійного буде перевезена до Києва і похована на Байковому кладовищі столиці, де покоїться цвіт української нації.

У соцмережах триває публікація співчуттів з приводу смерті відомого діяча українського руху в Росії, великого патріота України.

 

Українська громада РФ понесла тяжку втрату 3 січня ц.р. перестало битися серце Тараса Миколайовича Дудка

З великим сумом повідомляємо, що 3 січня ц.р., у Москві, на 81-ому році життя відійшов у вічність Тарас Миколайович Дудко — відомий громадський діяч, племінник Олександра Довженка, останній голова Об'єднання Українців Росії, заступник голови Української Всесвітньої Координаційної Ради, засновник і керівник української громадської організації «Провісник», академік АМН Російської Федерації, великий патріот рідної України.

Сьогодні відомому громадському активістові українського руху в Росії Руслану Брагару (Кадірову) виповнюється 50 років

Руслан Генрієвич Брагар (Кадіров) – оперний, камерний, естрадний співак, громадський діяч, заслужений артист України, лауреат багатьох премій і музичних конкурсів, нагороджений почесним знаком «Всесвітня зірка України».

Народився Руслан у Києві 5 січня 1971 року. З дитинства у нього проявився співочий талант. Він закінчив Полтавське музичне училище ім. М.В. Лисенка та Московську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського.

Сьогодні українська активістка з Омська, керівник родинного гуртка «Збіжжя» Лідія Блізнова відзначає свій День народження

У цей нелегкий для України і української громади в Росії час, Лідія Блізнова знаходить в собі сили й натхнення відстоювати українську культуру, українську ідентичність на теренах країни-агресора, в якій навіть український прапор чи українське слово є вже майже злочином. Ця мужня і самовіддана жінка робить справу, яка так потрібна сьогодні українцям, перш за все, в РФ.

 

Перестало битися серце одного із засновників українського руху в Сибіру та РФ Володимира Мановича

З глибоким сумом сповіщаємо про відхід у вічність Володимира Мановича. Зачинателі українського руху в Росії добре пам’ятають Володимира Миколайовича, очільника української національно-культурної автономії в Новосибірську, одного із засновників Об’єднання українців Росії (ОУР) і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКАУР), члена Ради обох федеральних організацій, незмінного учасника конгресів українців Росії.

Фоторепортаж з Першого фестивалю «Українська осінь на Уралі»

Як ми вже повідомляли,  із 15 по 20 жовтня в інтернеті відбувся он-лайн фестиваль «Українська осінь на Уралі», участь в якому взяли колективи та окремі виконавці з різних куточків Росії, до яких долучилися також аматори України і Казахстану (див. http://kobza.com.ua/ukrajinci-v-rosiji/6315-vy-spravzhni-patrioty-svoiei-derzhavy.html ).  Автором ідеї такого фестивалю, проведенного вперше в РФ,  стала представниця української діаспори в Єкатеринбурзі Лідія Ковалів, яку ми попросили поділитися тим, як виник цей задум і які його підсумки.

Відгуки на он-лайн фестиваль «Українська осінь на Уралі»

У вересні цього року Будинок Дружби українців на Уралі ( м.Єкатеринбург) за підтримки УНКА м. Єкатеринбург, Спілки українських жінок Росії , регіональної ГО «Об’єднання українців «Провісник» (м. Москва) та українського театру-антрипризи «Еней» (м. Москва) запросив усіх бажаючих протягом 15-20 жовтня до участі в он-лайн фестивалі української культури «Українська осінь на Уралі».

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка