Українці в Росії

Андрій Литвин

Громадський діяч з Карелії Андрій Литвин про актуальні аспекти суспільного життя українців в Росії та в Україні

– Пане Андрію, у серпні нинішнього року Ви були делегатом VIВсесвітнього форуму українців, що проходив у Києві. Поділіться, будь ласка, Вашими враженнями.

– Мої враження від Всесвітнього форуму українців (Форуму) не дуже-то легко відокремити від загальних вражень від поїздки на свою історичну Батьківщину. Адже перенесення з минулого (2015-го) на нинішній (2016-ий) рік цього форуму, відмова від фінансування форуму з боку української влади (вперше за всю історію Всесвітніх форумів українців), ігнорування більшістю засобів масової інформації, депутатів та інших можновладців в Україні такої важливої для українців всього світу події значною мірою відображають ситуацію в країні. Анексія Росією Криму, війна на Донбасі, олігархічне і чиновницьке свавілля й корупція, слабка громадянська активність та інші пережитки минулого не дозволяють громадянам України втілити в життя надії та сподівання борців за незалежність країни, ідеали Майдану і Революції Гідності.

Людмила Мельник

В атмосфері радості й тепла пройшло свято Миколая в Українській недільній школі ім. П. Поповича

Уже багато років поспіль в Українській недільній школі ім. П. Поповича Культурного центру України в Москві відбувається найбільше і найрадісніше для дітвори свято Миколая. Це свято нагадування про Батьківщину, про свою рідну українську землю, про українські звичаї, традиції. Це свято милосердя й доброти. Діти завжди з нетерпінням чекають на свого Небесного покровителя, щоб зануритися в атмосферу радості і веселощів. Хлопчики і дівчатка, щоб отримати гарного подарунка, підготували вірші, пісні, танці, малюнки. За це в нагороду діти отримали подарунки. У наш час всім дуже необхідний промінчик доброти. А прикладом безкорисливості, щирості і щастя для нас давно є святий Миколай.

Андрій Литвин

Патріот України з Петрозаводська, друг «Кобзи» Андрій Литвин 18 грудня відсвяткував свій день народження

Перше враження від знайомства з Андрієм Литвином.

«Ну от ми стоїмо з ним – я і він. Я, котра може сміливо говорити в Україні про те, що думаю, і – він, для якого залишатися Українцем у тій країні, у тому середовищі, де він живе (у Російській Федерації), це вже подвиг. Це вже героїзм. Не високопарні це слова. Я говорю про Голову НКА українцівПетрозаводська Андрія Литвина. Людину, яка неодноразово виходила з одиночними пікетами в підтримку України. Людину, яка сильна не своїми м’язами, а сильна своїм духом. Мабуть, на таких і тримається Україна. Адже набагато простіше і легше бути патріотом на «материковій» Україні. Неважко говорити вголос про свою позицію мені, яка живе тут. А як йому?

Людмила Мельник

Про Українську недільну школу у Москві

Зараз, коли у РФ чиниться тиск на все українське, діяльність осередків української культури є тим більш важливою і відповідальною. Таким осередком у Москві є Українська недільна школа імені Павла Поповича, що працює при Культурному центрі України. У соцмережах зустрічаємо багато схвальних відгуків про її діяльність. Редакція «Кобзи» звернулася до очільниці школи – кандидата історичних наук Людмили Мельник – з проханням розповісти детальніше про цю роботу.

Лідія Близнова

Уродженка Луганщини Лідія Близнова багато років поспіль живе в Омську в Росії, Україна може нею пишатися

Знаємо, що бути патріотом України в Росії зараз це вже подвиг. Не всі, ох далеко не всі достойні люди наважуються не приховувати своєї громадянської позиції і, більше того голосно про неї заявляти. Тим більше поваги викликають такі люди. Сьогодні ми говоримо про українку з Омська Лідію Близнову.

Андрей Литвин

Украинец России Андрей Литвин снова вышел на пикет

Лидер карельского отделения «Украинского конгресса России» Андрей Литвин попытался провести вечером 14 октября в Петрозаводске одиночный пикет против войны на Украине. По словам Литвина, такие акции проходят сегодня во многих странах, и он решил поддержать в карельской столице тех, кто выступает за мир.

Гражданский активист пришел на Студенческий бульвар с небольшим бумажным плакатом, на котором было написано «Stop Putin! Stop war!». Однако на бульваре Литвина явно ждали, хотя он не афишировал свою акцию и сообщил о ней «Чернике» всего за пару часов до проведения пикета. На месте акции уже собрались полицейские в форме и несколько сотрудников правоохранительных органов в штатском. Не успел Андрей Литвин развернуть свой плакат, как полицейские тут же подошли к нему вплотную, закрывая происходящее от прохожих, находившихся на бульваре.

Наталья Литвиненко-Орлова

«Наедине с тобой»

Наедине с тобой, Мурманск…
(Автор)

Мурманск – город за Полярным кругом. Город-Герой, город-порт, город -загадка, город-хлебопек, город-лыжник, столица красавцев ледоколов, но более всего – город незабываемых встреч и грустных расставаний.

Мурманск близок к Космосу, он с ним запросто – он с ним на «ты», а вечно молодой  Млечный Путь Мурманску – как  сводный брат, на которого смело и уверенно можно положиться, – он попутчик и подсказчик, проводник и такой же неуемный романтик, как и сам Мурманск.

Тарас Дудко

Голова Об’єднання Українців Росії, академік Тарас Дудко (Москва) про перспективи української діаспори в РФ

Є люди, які мають мужність не лише говорити про свою громадянську позицію, а й відстоювати її. До таких, без сумніву, належить Голова Об’єднання Українців Росії, заступник голови Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР), академік з Москви Тарас Дудко. Попри тиск, який нині чиниться на українців у РФ, Тарас Миколайович не боїться відкрито залишатись патріотом України. Нам вдалося поспілкуватися з ним  під час VI Всесвітнього Форуму Українців, що проходив у Києві напередодні Дня Незалежності України.

Юний патріот Грицько

"Де я - там моя Україна!"

Доброго дня, шановне Товариство!

У період наших традиційних Різдвяних святкувань  щиро вітаємо Вас з Різдвом Христовим, Новим роком та Святим Йорданом!
Зичимо Вам доброго здоров’я, щастя, творчої наснаги та родинних гараздів!
Ми - це родинний український гурток "Збіжжя" з міста Омськ (РФ)
.
Хочу розповісти про роботу нашого родинного гуртка
для плекання української культури, мови, який ми створили трохи більше, як рік тому.
Такому рішенню сприял
и кілька причин. У складі гуртка трійко людей: я, мій чоловік Юрій та наш онук Грицько. Чоловік, Неміш Юрій, лаштує нам різне обладнання для проведення майстер-класів, народних свят, а ми з онуком робимо те, що можемо.

Год литературы в России

Библиотека украинской литературы (Москва) представила издающиеся в Украине на русском языке литературно-художественные журналы

История даёт множество примеров тесных связей и взаимодействия украинской и русской литератур. Достаточно вспомнить имена Николая Гоголя, Тараса Шевченко, Марко Вовчок, а также творивших в ХХ веке на украинской земле замечательных представителей русской словесности Владимира Короленко, Николая Ушакова, Леонида Вышеславского, Бориса Чичибабина и других выдающихся мастеров слова, обогативших русскую литературу и немало сделавших для популяризации культуры украинской среди россиян.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Уфимський філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова

Уфимський  філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова