Незважаючи на безкінечні звернення українців Москви до всіх можливих інстанцій, ситуація в Культурному центрі України в Москві залишається критичною

Заходи щодо призначення генерального директора українського Центру на Арбаті та оздоровлення морально-психологічного клімату в установі не принесли бажаних результатів. Культурний центр все далі віддаляється від культури: рівень заходів, які тут проводяться, щораз знижується, неугодних працівників звільняють, інфраструктура спеціалізованого закладу комерціалізується. Сьогодні в багатьох людей визріла думка, що Центр у такому вигляді далі існувати не може – адже він замість позитивного іміджу, створює Україні негативний імідж. І було б доцільно його закрити або перепрофілювати. Але спроби ще хоч якось змінити ситуацію в Центрі тривають. Сьогодні ми публікуємо чергове звернення з цього приводу від українців Москви на адресу Президента України Петра Порошенка.


Шановний пане Президенте  України!

Просимо Вас почути нас – українців Москви!!!

Проблема Національного культурного центру України в Москві голосно прозвучала під час заходів у Києві з нагоди 50-річчя Світового КонгресуУкраїнців у серпні 2017 року.  На ім’я Президента України лист-звернення підписали десятки провідних діячів української громади Росії та світового українства. Однак, кругом – глуха стіна. Лише відписки  – і жодних дій.

Майже рік ми боремося з безладом у Національному культурному центрі України в Москві!

Нескінченна низка генеральних директорів за три роки, які змінюються, довела роботу Центру до жахливого стану. Юрченко В.В., та його заступник Ухов В.О. – це найгірше, що було колись у цій установі.

Ліквідовано магазин «Українська книга», перестали навчатися багато дітей у недільній школі, зруйновано роботу українського музично-драматичного театру-антрепризи «Еней», музичні українські салони перетворились у посміховище, робота зведена нанівець.

В НКЦУ жорстоко розправляються з неугодними людьми, фабрикуючи неправдиві звинувачення проти них і всі – за однією схемою: звільненя за статтєю за вигадані прогули.

А судді хто?!

Двоє людей – кадровик Чернікова Т. і заступник гендиректора Центру Бондарук Л. вже скількох працівників викинули з Центру. І все за гроші та за посади.  Вони мріяли про підвищення окладів при  Савицькому В.В., тепер крутяться навколо Юрченка В.В. і заступника Ухова В.О., нашіптуючи їм на вухо «хто який»...

А що казати про бенкети! Чи можна директору Культурного центру керувати установою, усівшись на «жіночій сідниці»?! Це Бондарук Л. постаралась. Так годила генеральному директору Центру Юрченку В.В., що сфотографувала його на згадку (світлина додається). Хіба  про такого керівника мріяли українці Москви, коли чекали конкурсу на посаду генерального директора Національного культурного центру?!

А останній конкурс на краще читання віршів Тараса Шевченка серед школярів – це, взагалі, злочин. Частину дитячих грошей, які були виділені на премії, «трудівниці» Бондарук і Чернікова привласнили. Все «бідним» мало. А дітей з регіонів залишили голодними. 

Вже другий рік ходить виконуючий обов’язки першого заступника генерального директора Центру Ухов В.А. по судах, водить туди Чернікову Т., Бондарук Л., головного бухгалтера Ханіну І., які  лжесвідчать. Ухов В.О. примушує їх брехати на судах, а потім дирекція піднімає оклади і зарплати: вже отримують по 60-70 тисяч російських рублів.

Вникнувши в те, що відбувається, приходимо до висновку, що за всім цим стоїть українське Державне управління справами.

Тому хочеться запитати: «Невже немає на посаду директора людини з високим рівнем духовності й культури?! Чому Культурний центр перетворюється на шинок і бордель для генерального директора та його заступників?

Наша громада багато разів зверталася за допомогою до керівництва Державного управління справами з цього приводу. Також за нашим проханням до керівництва ДУС зверталися народні депутати України, профільні комітети Верховної Ради України, громадські організації, журналісти, але все марно.

Сьогодні українці Москви сподіваються хіба що на самого Господа, щоб врятувати Культурний центр України в російській столиці для нащадків – дітей та онуків!

До Культурного центру прийшла «лиха година», бо під загрозою – найголовніше для кожної людини: це духовне життя та культура рідного народу, яку треба зберегти для майбутніх поколінь. Але  всі ми розуміємо, що поки сидітиме там шайка-лєйка на чолі з ДУСом – змін ніяких не буде!

Шановний пане Президенте України! Просимо Вашого невідкладного втручання в цю ситуацію.

Готові до зустрічі з Вами чи уповноваженими Вами особами, щоб донести інформацію про те, що відбувається в Культурному центрі. Настійливо просимо розібратися у всьому, водночас, просимо не перенаправляти це звернення до ДУС чи НКЦУ – нам вже досить бюрократичних відписок та повного ігнорування наших звернень!

Українці Москви

Додатково: Відеозвернення Людмили Мельник до Президента України Петра Порошенка.

Все пізнається у порівнянні... У Москві діє Польський культурний центр – установа,  аналогічна НКЦУ, що підпорядковується Міністерству культури Польщі. Її директор Даріуш Клеховський є прямою протилежністю директорам, яких надсилала Україна до свого Культурного центру. Пан Даріус є інтелектуалом, який може говорити про національну і світову культуру у її найвищих формах. Для прикладу ми даємо його виступ на Радіо Собода в передачі про письменника Джозефа Конрада. Прослухайте цей виступ і порівняйте з рівнем керівництва НКЦУ.

https://www.svoboda.org/a/28939967.html

Виникає питання: чи може Україна знайти ОДНОГО інтелектуала й чиновника, який міг би бути керівником рівня пана Даріуша Клеховського? Якщо такої люлини немає – закрийте Центр взагалі. Не ганьбіть Україну та її культуру.

В.К.


На світлинах: Культурний центр України в Москві. Петро Порошенко під час зустрічі з українською діаспорою в Мистецькому Арсеналі (Київ, серпень 2017 р.). Арт-директор українського театру антрепризи «Еней» Лариса Білан. Колишня працівниця НКЦУ, незаконно звільнена з роботи, Людмила Мельник. Керівник Центру Валерій Юрченко забавляється на роботі…

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка