Українці Москви

Віктор Олексійович Поліщук. Історик, військовий, інженер, українець...
Віктор Олексійович Поліщук. Історик, військовий, інженер, українець...

Слово від Ярослава Копельчука

«Таких людей в суспільстві народжується одиниці»

Віктор Гуменюк

20 березня 2013 року в Національному Культурному Центрі України в Москві відбувся вечір пам'яті Поліщука Віктора Олексійовича.

Історик, військовий, інженер, українець… Полковник Генерала козачого війська!

Написав кілька томів історії України, і інші книги.

Йому було відказано в громадянстві України!

Причини:

Не живе на Україні.

Не знає української мови.

Співголова товариства «Українці Москви» Віктор Гіржов
Співголова товариства «Українці Москви» Віктор Гіржов

Кремль і Банкова хочуть створити нову лояльну організацію українців Росії?

Український рух у Росії переживає нині не кращі часи, хоч українцям тут завжди жилося несолодко. Окрім інших проблем, про які йтиметься нижче, слід назвати недостатню увагу до запитів діаспори з боку української влади. Зокрема, і Посольство України в Росії, і МЗС з притаманним їм дипломатичним тактом завжди обіцяють підтримку й допомогу, але далі слів справа майже не рухається. Українська громада в Росії покинута напризволяще.

Свого часу для розробки й підтримки діаспорних Інтернет-ресурсів було навіть складено договір з МЗС, але грошей ми так і не побачили, хоча вони були зовсім незначні. А тепер представник міністерства Олег Волошин заявляє, що „діяльність ОУР не зовсім ефективна”. А звідки їй бути ефективною за такої „підтримки”?..

У мене торік була особиста розмова з міністром освіти й науки України Дмитром Табачником та його російським колегою Андрієм Фурсенком – під час їхньої зустрічі в Москві в рамках засідання підкомісії з питань гуманітарного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії. Обидва міністри сказали тоді, щоб я написав на їхню адресу листи і виклав суть справи. Ішлося, знову ж таки, про підтримку діаспорних ЗМІ. З російського Мінпросу хоч підтвердження надіслали про те, що листа отримали й починають над ним працювати, а від Табачника – нічого.

Олена Карасьова (Коноваленко)
Олена Карасьова (Коноваленко)

Спогади про українське дитяче свято на Воробйових горах

В Палаці Дитячої та юнацької творчості на Воробйових горах для дітей, що вчаться у групі для вивчення української мови та культури при міжнаціональному відділі 18 грудня 2010 року пройшло дитяче свято «Святий Миколай – на всяк час помагай».

Вперше таке свято було проведено у 2003 році у школі № 124 в Українському національно-освітньому центрі. З того часу кожен рік до українських діточок приходить з подарунками Святий Миколай. Діти до цього свята готують віршики, пісні та інсценівки. А напередодні свята пишуть листа до Святого Миколая, в якому описують, як вони поводилися цього року, шанували батьків та вивчали рідну мову.

В цьому році на святі прозвучало багато нових українських пісень про зайчика, який мерзне в лісі та чекає на Святого Миколая, та ледачого Гриця, прозвучала молитва до Святого Миколая та Кант та інші;  було вивчено багато віршиків про те, як діти готуються до свята і чекають на Святого.

Логотип товариства «Українці Москви»
Логотип товариства «Українці Москви»

Українці Москви зібрались на свою VII-му звітно-виборну-конференцію, присвячену 20-річчю регіональної громади

VII Открытой конференции региональной общественной организации «Украинцы Москвы», посвященной 20-летию создания общества, состоялась 10-11 декабря 2010 года. Региональная общественная организация «Украинцы Москвы» собрала людей разных профессий и возрастов, объединенных любовью к украинской культуре и искусству, родному языку и истории, национальным традициям и народному творчеству.

Из истории: В конце 80-х годов прошлого столетия в Москве было создано Общество украинской культуры «Славутич». В 1988 году по инициативе молодежного клуба началось возрождение Библиотеки украинской литературы. В 1989 году была создана воскресная школа. В 1991 - Объединение украинцев Москвы, в 2001 году ОУМ преобразовано в Региональную общественную организацию «Украинцы Москвы».

Московські україночки на Головному Молодіжному балі націй Росії
Московські україночки на Головному Молодіжному балі націй Росії

Цей захід на День народної єдності зблизив представників московських діаспор

В Центральному музеї Великої Вітчизняної війни на Поклонній горі 4-го листопада 2010 року -  на День народної єдності пройшов Молодіжний бал націй. У ньому взяли участь біля 350 студентів та школярів, а також представники понад 40 національностей. Серед учасників були представники діаспор, що проживають у Москві – українці, білоруси, корейці, узбеки, грузини, а також гості з Чилі та Венесуели.

Наша золотая Виктория
Наша золотая Виктория

Поздравляем с юбилеем создателя, бессменного художественного руководителя и дирижёра Украинской народной хоровой капеллы Москвы Викторию Ивановну Скопенко!

Как на любой трудной дороге, так и на жизненном пути, нужно остановиться и оглянуться. Оглянуться, чтобы всё хорошее не растерять и нести с собой дальше, что-то ненужное забыть и выбросить, чтобы понять значимость пройденного пути, чтобы построить планы на будущее. И такой первой остановкой я считаю это расстояние - 50 лет. Время зрелости, жизненного опыта, желаний и возможностей - вот что значит эта дата!

Владислав Кириченко

Владислав Кириченко про життя у Москві, бізнес і меценацтво в українській культурі

Готуючись до інтерв’ю, кілька разів на різних інтернет-ресурсах натрапила на фото Влада з лопатою в руках на волонтерці в Уніжі. Перша реакція — здивування, адже уявити собі людину таких статків з лопатою непросто. Друга — невіра. Зрештою попіаритися «з лопатою» може бути зовсім не зайвим. І лише при особистому знайомстві все стає на свої місця.

З вітальним словом Фестивалю виступає Надзвичайний та Повноважний Посол України в РФ Костянтин Грищенко. В російській столиці відбувся Перший фестиваль української культури

Гоголевская «Сорочинская ярмарка» состоялась и в Москве

Первый в России фестиваль украинской культуры «Сорочинская ярмарка в Москве» прошел в столице с 18 по 20 сентября 2009 года.

18 сентября 2009 года в Парадном зале Дома народов России на территории Всероссийского выставочного центра состоялась пресс-конференция, посвященная открытию первого в России фестиваля украинской культуры «Сорочинская ярмарка в Москве».

Руслан Генриевич Брагар-Кадиров. Про московського афро-українця

Указом Президента України № 657/2009 «Про нагородження діячів культури і мистецтв» від 20 серпня 2009 року за вагомий особистий внесок у збереження і розвиток національно-культурної спадщини Українського народу у світі, високу професійну майстерність та активну участь представників української діаспори у проведенні Фестивалю мистецтв України Президент України Віктор Ющенко постановив присвоїти почесне звання «Заслужений артист України» Кадірову Руслану Генрієвичу, солістові-вокалісту Московської академічної філармонії.

Голова товариства «Українці Москви», Заслужений працівник культури Росії та України Вікторія Скопенко. Перший Фестиваль української культури, присвячений ювілею Миколи Гоголя, відбудеться у столиці Росії 18-20 вересня 2009 року

Нинішній рік ЮНЕСКО оголосило Роком Миколи Васильовича Гоголя - класика світової літератури. 200-річчя від дня народження великого письменника регіональна громадська організація «Українці Москви» відзначила в Українському музичному салоні напередодні ювілею; брала участь у VI Міжнародному фестивалі-конкурсі національних театрів «Москва-місто миру», присвяченому М.В. Гоголю; за підтримки Комітету міжрегіональних зв'язків і національної політики міста Москви провела Фестиваль українського мистецтва «Гоголь у музиці».

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Уфимський філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова

Уфимський  філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова