lessphp error: variable @inputHeight is undefined: failed at ` margin-bottom: 10px;` /home/kobzaua/kobza.com.ua/www/templates/kobza/less/template.less on line 132 Українці Москви

Українці Москви

Українці Москви зустріли Різдво Христове з громадою греко-католицької церкви

25 грудня або 7 січня християни відзначають Різдво Христове. Українська волонтерська ініціатива, «Українці Москви» вирішили відзначати без або в обидві дати. В святий вечір 6 січня приєднались до української греко-католицької громади і відзначали свято в Соборі Непорочного Зачаття, в якому надають приміщення для зібрань греко-католицької громади Москви. Керівником громади є священик отець Василь Вайда.

В історії українських переселень українська церква відігравала провідну роль, несла високу місію зі збереження українських духовних цінностей, української культурної та етнічної ідентичності. В країнах переселення українців з’являлись українські церкви, навколо яких гуртувались громади, відкривалися школи, культурні центри.

Українці Москви та представники української дипмісії в РФ принесли до пам’ятника Кобзаря живі квіти

Учора, 9 березня 2021 року, з нагоди 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзареві.

У заході взяли участь працівники Національного культурного центру України у м. Москві, Посольства України в Російській Федерації та представники української громади російської столиці.

Пролунала пісня на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні всіх присутніх на урочистій церемонії.

Минуло дев’ять днів, як відійшов у вічність український активіст Москви Віталій Ляшук

Українська громада Москви провела в останню путь Віталія Мироновича Ляшука. Він був активним членом першого в Росії українського товариства шанувальників української культури «Славутич».

Віталій Ляшук не обіймав великих посад, а займався щоденною копіткою роботою зі збереження пам’яті про видатних українців. Слід відзначити його внесок у вшанування жертв сталінських репресій, загиблих на сумнозвісному Біломорканалі. В складі групи українських активістів Москви, до якої також входив Тарас Дудко, Віталій Ляшук здійснив подорож вздовж цього «чорного» каналу, де було розстріляно українське Відродження.

З нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки московські українці поклали квіти до пам’ятника видатній поетесі

Сьогодні, 25 лютого 2021 року, виповнюється 150 років від дня народження великої української поетки Лесі Українки (Лариси Косач).

29 січня 2021 року Президент України видав Указ №32/2021 про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки на державному рівні. Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики відбудеться серія заходів з нагоди ювілею видатної українки 25 лютого.

Україна подарувала світові Лесю Українку, і назавжди Леся Українка увійшла до числа українських геніїв, якими пишається Україна.

Незважаючи на вкрай несприятливу ситуацію щодо діяльності українських організацій в РФ, знаходяться активісти, які продовжують роботу зі збереження та популяризації української культури й традицій, зокрема в російській столиці

Це було ще не так давно, якихось чотири роки тому. Діти виросли й розлетілися…

Чи працює нині недільна школа при НКЦУ − мені невідомо...

А от Ніна Шовгун на Воробйових горах по цей день з усіх сил намагається втримати невеличку групу з українистики, адже якщо її закриють, то вже ніколи не відкриють знову (ми це добре знаємо).

Відомий український діяч, поет і письменник Віталій Крикуненко у Facebook відреагував на сумну звістку, що надійшла з Москви

Скорботна новина чорною ниткою прошила Інтернет-простір, болем відбилася в серцях тих, хто знав цього вченого мужа як відомого психіатра, академіка Російської академії природничих наук, а також і як громадського діяча, одного з організаторів й очільників українських громадсько-культурницьких організацій Москви та Російської Федерації.

Українці Москви пройшлися вулицями російської столиці у вишиванках

26 травня 2019 року чудовий символ України, національний оберег − українська вишиванка, з’явилася у центрі Москви.

Хода групи українців російської столиці почалася від алеї міст-героїв, де учасники зробили фото біля стел, присвячених Києву й Одесі.

Затим учасники ходи попрямували на Червону площу і далі пішли на Москворєцький міст − до місця загибелі відомого політика, послідовного й безстрашного борця за свободу і громадянські права, великого друга України Бориса Нємцова. 

Українці Росії щиро вітають свого побратима з Москви Володимира Любуня з ювілеєм

На одне з чільних місць у списку активістів відродження українського руху в Росії без перебільшення можна поставити Володимира Любуня. Він народився 22 квітня, досить знакова для радянського і пострадянського суспільства дата.. Квітень багатий на провідних українських активістів Росії – Тарас Дудко, Сергій Винник, Володимир Любунь, Василь Тегза.

Завершився Міжнародний шевченківський флешмоб-конкурс «Читаємо класиків української літератури» з нагоди 205-ї річниці від дня народження Кобзаря

Ініціаторами першого Міжнародного шевченківського флешмобу виступили: Спілка українських жінок Москви, Рада українських громадських організацій у складі РГО «Об’єднання українців «Провісник», РГО «Українці Москви», Український музично-драматичний театр-антрепризи «Еней», Товариство української культури «Славутич». Флешмоб стартував 3 лютого нинішнього року.

Низка українських громадських організацій Москви прийняли спільну ухвалу про гідне вшанування 205-ї річниці з дня народження Кобзаря і проведення флешмобу, присвяченого цій даті

Рада українських громадських організацій Москви (РУГОМ), РГО «Об’єднання українців «Провісник», РГО «Українці Москви», Український музично-драматичний театр-антреприза «Еней», Товариство української культури «Славутич», Спілка українських жінок Москви, ВГО «Український Конгрес Росії», прийняли наступну ухвалу.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка