Юні миротворці Харкова здійснили подорож до Європи, щоб донести правду про події в Україні

1 червня – Всесвітній день захисту дітей -  для України у 2022 році став як ніколи актуальним і, на жаль, скорботним. Адже з початку російської агресії постраждали вже  понад 689 маленьких українців. З них 243 дитини загинули (країна вшанувала  їх пам’ять в цей день хвилиною мовчання),   446 були поранені. Аби донести світові правду про події в Україні представники Міського клубу юних миротворців Харкова, міста, яке  і досі зазнає обстрілів, з 26 травня по 2 червня здійснили подорож до Франції, Швейцарії , Австрії і Чехії.

До Франції вони прибули на запрошення Президента Міжнародної асоціації миротворців ООН (SPIA) Лорана Аттар-Байру, у Чехії, в  місті-побратимі  Харкова Брно,  відвідали Центр ветеранів у відділенні Національної асоціації SPIA CZECH та Офіс миротворців ООН у Празі, де зустрілися із Президентом Національної асоціації миротворців Чехії Карелом Чорнохом.  У Женеві  (Швейцарія) юні  харків’яни взяли участь в урочистих заходах з нагоди 20-ї річниці відзначення Міжнародного дня миротворців ООН у Палаці Націй  - Європейській штаб-квартирі ООН. Зокрема, з промовою до присутніх звернулася віце-голова Клубу юних миротворців Даря  Єлисеєнко. Учасникам форуму в Палаці Націй також було презентовано документальний фільм про обстрыли Харкова (див. у Додатку).

Крім цього Дар’я  Єлисеєнко дала англійською інтерв’ю  журналістові  United  News Деніелю Джонсону, яке було опубліковано на сайті ООН 31 травня під заголовком «Blue helmets offer us hope, says budding Ukrainian peacekeeper» («Блакитні каски», дайте нам надію, каже молодий український миротворець»).

«Коли ваша країна перебуває у стані війни, швидше за все, у вас можуть бути інші пріоритети, окрім відвідування заходу ООН,– йдеться у передмові до інтерв’ю. -  Але це не відноситься до українського підлітка Дар'ї Єлисеєнко, яка пройшла весь шлях війни зі своєю країни, що роздирається, щоб цього тижня показати свою підтримку миротворцям Організації Об'єднаних Націй».

Завершили свою подорож до Європи діти Харкова 1 червня  у Відені (Австрія), де також зустрілися з ветеранами миротворчих сил ООН.

 За словами юних українських миротворців, головною метою їхньої подорожі до Європи було  не тільки ознайомлення ООН та членів Міжнародної асоціації миротворців щодо подій у Харкові та Україні, донесення до них  своєї  позиції, а й попросити активізувати їхню діяльність і усі можливості заради якнайшвидшого припинення вогню і досягнення миру.

Наш кор. з Харкова

ВІДЕО: Фільм, презентований українськими дітьми в Європі - https://youtube.com/watch?v=qwgLo7HV02c&feature=share

На світлинах:

1. Юний миротворець Дар'я Єлисеєнко

2. Делегація юних миротворців Харкова у Празі

3. Зустріч у місті-побратимі Брно

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка