Завершується тиждень пам’яті жертв Голодомору

У суботу, 27 листопада 2021 року, світове українство долучиться до України та міжнародної спільноти у вшануванні жертв Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу, що став страшною сторінкою історії, але не зламав українську націю у прагненні жити в гідності та свободі. 

Міжнародний координаційний комітет СКУ у справі Голодомору, в своєму нещодавньому зверненні до українських організацій та громад, закликав українців по всьому світі в суботу, 27 листопада 2021 р., у Міжнародний день пам’яті жертв Голодомору, вшанувати кожну дитину, жінку та чоловіка, які невинно загинули під час цього геноциду: хвилиною мовчання о 19:32 за місцевим часом, запаленням свічок пам’яті у вікнах своїх будинків та участю в пам’ятних заходах та поминальних службах у місцевих громадах. 

В цьому році центральним заходом із вшанування пам’яті жертв Голодомору став вебінар «Голодомор і нація: вплив через покоління», за участі провідних істориків та експертів з України та світу, який відбувся 18 листопада 2021 року. Віртуальна подія зібрала понад півтисячі учасників, які мали змогу почути провідних експертів з України та Канади, а також поставити свої запитання.  

Вебінар, присвячений 88-м роковинам трагедії, розпочався з хвилини мовчання пам’яті жертв Голодомору. 

«Тепер ми знаємо, що Голодомор-геноцид мав тривалі психологічні та фізіологічні наслідки як на покоління українців, так і на нашу культуру та еволюцію як нації. Аби зрозуміти та зцілитися від довготривалих наслідків, мусимо підвищити обізнаність про геноцид серед нащадків жертв Голодомору. Це одна з ключових цілей Мережі нащадків Голодомору, яка прагне об’єднати нащадків  в усьому світі для вшанування та збереження пам’яті про їхні родинні переживання під час Голодомору, а також підвищення обізнаності про довготривалі наслідки Голодомору і протидії дезінформації про Голодомор, яку поширюють ті, хто заперечує Голодомор», – звернулася до всіх присутніх Оля Сорока, Голова глобальної Мережі нащадків Голодомору.  

На початку вебінару до всіх учасників та глядачів також звернувся Стефан Романів, Перший Ввіцепрезидент СКУ, Голова Міжнародного координаційного комітету СКУ в справі Голодомору.  

З доповідями про всебічні наслідки впливу Голодомору виступили: Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті. Брент Безо, кандидат наук і викладач психології Карлтонського університету в Оттаві та Іван Петренко кандидат історичних наук, заступник директора Інституту дослідження Голодомору.  

В ході вебінару Антон Дробович розповів про важливість осмислення історії трагедії Голодомору та пояснив, як непроговорені речі під час Голодомору, а також пережиті страх, сором і смерть, досі залишають певну відчуженість в українському суспільстві. За словами Івана Петренка, за роки Голодомору-геноциду українці зазнали не лише колосальних людських втрат, але й непоправної шкоди зі сторони психологічної і культурної. Відбулася деформація української культури і свідомості.  

«Голодомор 1932-1933 років, який забрав мільйони життів українців через вимушений голод, досі справляє значний вплив на покоління, які народилися десятиліттями пізніше. Вплив на покоління українців, які живуть в Україні та Канаді певною мірою відрізняється», – підсумував результати своїх тривалих досліджень Брент Безо. 

 «Лише коли ми зрозуміємо і змиримося зі своїм минулим, ми зможемо побудувати своє майбутнє. Ми — діти та внуки тих, хто пережив Голодомор — маємо обов’язок передати історії та забезпечити, щоб ця невимовна трагедія української нації не була забута,» —наголосила модератор вебінару, амбасадор Мережі нащадків Голодомору,  Катерина Ющенко. 

Джерело

Вебінар "Голодомор і нація: вплив через покоління"

https://www.youtube.com/watch?v=GyEKFpGPzqM&t=829s

На світлинах:

  1. Світове українство вшановує пам’ять жертв Голодомору-геноциду українського народу.
  2. Банер, присвячений акції «Запали свічку пам’яті!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка