Закордонне українство активно підтримує заходи, присвячені 85-тим роковинам Голодомору 1932-1933 рр.

Український інститут національної пам’яті розгорнув інформаційну кампанію, присвячену 85-тим роковинам Голодомору 1932-1933 рр, на виконання Указу Президента України №523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні – геноциду Українського народу» та затвердженого Кабінетом Міністрів України «Плану заходів на 2017-2018 роки у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні». Про це «Кобза» повідомляла на своїх сторінках 9 вересня ц.р.

Акція, яку активно підтримало закордонне українство, набирає сили і щодня в країнах перебування українців відбуваються важливі заходи. З наближенням дати вшанування жертв Голодомору  кількість цих заходів лише наростатиме.

Найбільш масштабною акцією, що традиційно проводиться у світі впродовж багатьох років, є запалення Свічок пам’яті. Нинішнього року акція «Запали свічку пам’яті», ініційована Всеукраїнським конгресом українців у партнерстві з Міністерством закордонних справ України та Українським національним інститутом пам'яті, передбачає, що світова українська спільнота запалює свічку пам'яті щодня протягом 85 днів. З 1 вересня в Україні, Туреччині, Йорданії, Іраку, Китаї, Мозамбіку, Білорусі, Сенегалі, Вірменії, Азербайджані, Казахстані, Узбекистані, Сінгапурі, Російській Федерації, Австралії та США відбулася церемонія запалення свічки.

Низка заходів, присвячених пам’яті жертв Голодомору, пройшла в інших країнах світу. Так, у далекій Новій Зеландії 15 вересня 2018 року відбулася Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті».

У ній взяли участь українська громада із міст Окленд та Веллінгтон, а також представники Посольства України в Австралії, Світового Конгресу Українців, Об’єднання українців Нової Зеландії.

Члени української громади Нової Зеландії поділилися із присутніми історіями своїх рідних, які пережили Голодомор. Учасники акції вшанували пам’ять тих, хто загинув у часи Великого голоду 1932-1933 рр. хвилиною мовчання, ознайомилися із матеріалами про Голодомор, що їх підготував Український інститут національної пам’яті, та які передало до Нової Зеландії Посольство України в Австралії.

Крім того, під час обговорення присутні вирішили всіляко підтримувати ідею максимального поширення правди у Новій Зеландії про геноцид українського народу.

Міжнародна акція до 85-тих роковин Голодомору «Запали свічку пам’яті» відбулася 16 вересня  Чикаго (США), що розпочалася поминальною панахидою, яку відслужили Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та представники українського духовенства в США.

До вшанування пам’яті загиблих у часи Голодомору 16 вересня долучилися українські громади штатів Іллінойс, Мічиган, Міннесота та Канзас.

Зокрема, у штаті Іллінойс акцію провели в Українській Православній Церкві Святого Андрія Первозваного (м. Блумінгдейл), де розташований Пам’ятник жертвам Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 років. У рамках цієї акції, українська молодь зачитала імена 85 дітей, які не пішли до школи 1 вересня 1933 року.

Після панахиди відбулося покладання вінків до Пам’ятника жертвам Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 років. До українського духовенства, української громадами та гостей звернулася з промовою Генеральний консул України в Чикаго Лариса Герасько.

Після закінчення офіційної частини усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, знищених злочинним сталінським режимом страшною смертю – голодом.

Українці Канади приєднаються до міжнародної акції, присвяченої 85-річчю Голодомору, вже сьогодні, 21 вересня, а заходи, організовані Конгресом Українців Канади (КУК), триватимуть до 19 листопада. Саме цього дня на Парламентському пагорбі в Торонто відбудеться фінальна частина акції «Запали свічку пам’яті». А майже за місяць до цієї події, 21 жовтня, в «діаспорній столиці» Канади відбудеться відкриття Меморіалу Голодомору, яке КУК організовує у партнерстві з Посольством України в Канаді.

За перебігом подій, пов’язаних із вшануванням пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу, можна слідкувати на спеціально створеному веб-сайті www.holodomor85.com.

Звертаємося до всіх українських громадських організацій Росії з проханням підтримати ініціативу проведення заходів, присвячених 85-річчю Голодомору, і взяти найактивнішу участь  у міжнародній акції «Запали свічку пам’яті», яку проводять наші побратими-діаспоряни в усьому світі

Сайт «Кобза»


На світлинах: Голодомор – найбільший злочин кривавого сталінського режиму проти українського народу – в сучасній Росії не засуджений. Українці Нової Зеландії – учасники акції «Запали свічку пам’яті!». Поминальна панахида за жертвами Голодомору в Чикаго за участі Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Меморіал жертвам українського Голодомору-геноциду 1932—1933 років у Вашингтоні (США). Пам'ятник жертвам Голодомору, встановлений у Едмонтоні (Канада). Пам'ятний знак жертвам Голодомору 1932—1933 років (Київ, Михайлівська площа). Меморіальна дошка жертвам Голодомору 1932-1933 років на території Посольства України в Москві.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s