Україна - Світ

В Україні побачила світ книга про вченого-діаспорянина, історика-геральдика В’ячеслава Сенютовича-Бережного

Вихід у світ видань про українців, які в діаспорі працювали задля розвитку своєї Батьківщини – явище доволі рідкісне, і тим воно вагоміше.

Нова книга «В’ячеслав  Сенютович-Бережний – український історик-геральдик і генеалог з Полтавщини», що належить перу краєзнавця і громадського діяча Івана Дудника, подія, справді, непересічна. Знайомство з постаттю Сенютовича-Бережного, який народився в Україні, а під час громадянської війни був вимушений разом із сім’єю емігрувати за кордон, де жив, працював і знайшов свій останній прихисток, стало можливим завдяки копіткій роботі автора зі збору матеріалів про життя вченого, його оточення, а також збирання наукових праць історика.

У створенні скульптурної композиції в Торонто активну участь брала українська діаспора Канади

У Торонто (Канада) з'явився меморіал жертвам Голодомору. В офіційній церемонії відкриття меморіалу взяли участь кілька сотень осіб, серед − яких мер Торонто Джон Торі, глава МЗС Канади (етнічна українка) Христя Фріланд і перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

«Українська громада Канади протягом багатьох років, коли пам'ять про Голодомор приховувалася, берегла її і змогла повернути до України. Це дуже важливий внесок і я особливо вдячна старшим членам нашої громади, які підтримували цю пам'ять», − зазначила Фріланд.

 

Новини від наших побратимів – українців Естонії

Навесні цього року «Кобза» писала про те, чим живе українська громада в Республіці Білорусь. Не менш цікаво, на наш погляд, довідатись про діяльність українців Естонії. Адже обидві ці країни належать до пострадянського простору і рудименти спільного минулого тут ще даються взнаки. Попри те, що країни Балтії на відміну від Білорусі, яка тісно пов’язана з Росією, є членами НАТО і ЄС – у них не все так чудово, як могло здатись: «рускій мір» намагається прорости на теренах і цих незалежних держав. Репортаж власкора Укрінформ Олега Кудріна, який довгий час мешкав і працював у Москві, святковий – про ювілей естонської діаспори. Але в ньому крупними мазками позначено ті больові точки, які знайомі українцям Росії…

Закордонне українство активно підтримує заходи, присвячені 85-тим роковинам Голодомору 1932-1933 рр.

Український інститут національної пам’яті розгорнув інформаційну кампанію, присвячену 85-тим роковинам Голодомору 1932-1933 рр, на виконання Указу Президента України №523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні – геноциду Українського народу» та затвердженого Кабінетом Міністрів України «Плану заходів на 2017-2018 роки у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні». Про це «Кобза» повідомляла на своїх сторінках 9 вересня ц.р.

Світове українство активно підтримує акції, спрямовані проти реваншу промосковських сил в Україні

Український Конгресовий Комітет Америки (УККА) підтримав кампанію Національна ініціатива "Стоп Реванш"​, спрямовану на притягнення до відповідальності Віктора Медведчука - кума Путіна, що системно працює над знищенням незалежної України.

Українці з Чикаго (штат Іллінойс, США) організували вечір пам’яті Василя Стуса.

Не  только украинцы поднимали экономику России, но и многие русские верой и правдой служили Украине

Немало уроженцев Воронежской области уезжали учиться, работать в Украину и прославили её своими достижениями. Среди них Василий Васильевич Глушко — геолог-нефтяник, доктор геолого-минералогических наук, профессор, член-корреспондент Академии наук Украины, связавший свою жизнь с изучением Карпат.

Родился Василий Глушко 28 августа 1920 года в городе Богучар Воронежской области. В 1938 году окончил Богучарскую среднюю школу №1 и поступил на геологический факультет Воронежского госуниверситета, в 1942 году получил направление на работу начальником отряда в Казахстано-Алтайскую экспедицию. В начале января 1943 года Василий Глушко – курсант Тамбовского военно-пехотного училища. С лета 1944 он на фронтах Великой Отечественной войны, которую закончил в звании лейтенанта. За боевые заслуги награждён орденами Красной звезды и Отечественной войны II степени, медалями «За победу над Германией в Великой Отечественной Войне (1941 – 1945), «За взятие Кенигсберга», «За победу над Японией».

З 19 по 25 серпня ц.р. у місті Ірпені, що на Київщині, відбудеться VII-й чемпіонат світу з футболу серед діаспорних команд

Життя закордонного українця — дуже насичене. За повсякденними клопотами, зароблянням грошей, облаштуванням побуту, проблемами в родині та вихованням дітей ми встигаємо ще й плекати своє національне та культурне коріння. А також беремо участь у політичних, соціальних і доброчинних проектах. На жаль, спорт опиняється мало не на останньому місці в житті української громади. Але є ініціативи, які заслуговують певної уваги і про які ми хотіли б розповісти.

Журі Міжнародного конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном» у 2017/2018 навчальному році підбило підсумки і визначило переможців

Вже вчетверте Українська Всесвітня Координаційна Рада (УВКР) спільно з Міністерством освіти і науки України, разом з асоціаціями української діаспори й адміністраціями українських шкіл за кордоном проводять  конкурс «Найкращий учитель української мови за кордоном».

Щорічно розширяється географія учасників і рівень робіт, що подаються для участі в змаганнях.

Генерал-лейтенанта Пола Винника призначено заступником голови штабу оборони Канади

16 липня ц.р. в Оттаві заступником голови штабу оборони Канади було призначено етнічного українця, генерал-лейтенанта Пола Винника. Це третя за рангом посада у ЗСК після голови штабу оборони, який є вищим офіцером, та генерал-губернатора Канади, який є головнокомандувачем канадських збройних сил.

Про це повідомляє прес-служба уряду Канади.

Унікальне видання знаходиться в скрутному фінансовому становищі і потребує невідкладної державної підтримки

2 травня, 2018 р.

Торонто, Канада

Вельмишановний пане Президенте!

Ми, представники Західної діаспори, вважаємо необхідним привернути Вашу увагу до важливого питання. Розуміємо, що Ваш розклад перевантажений і в ньому немає дрібних справ. Однак, те становище, в якому нині перебуває газета «Наша Віра» − незалежний всеукраїнський православний культурологічний, історико-філософський часопис, потребує Вашої уваги.

Засноване на світанку державності молодими людьми, котрі прагнули заповнити духовну порожнечу у суспільстві, і підтримане авторитетними дисидентами, котрі самозречено її наповнювали впродовж всього життя, це унікальне видання протягом багатьох років було й енциклопедією відроджуваних культури та віри, й естетичним зразком, і порадником для багатьох заблуканих душ, і співрозмовником для тих небагатьох, котрі ніколи не сходили з вузької дороги.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s