Україна - Світ

Дорогі Друзі!

Сьогодні линемо до Вас і Ваших родин з Різдвяним привітанням. Нехай Різдвяні свята зігрівають теплом Ваш дім, а ці дні будуть тільки початком щасливого Нового Року, який принесе здоров’я, добро, щастя, благополуччя та здійснення всіх заповітних мрій!

Радісну новину Різдва Христового ми завжди зустрічаємо з великою радістю, але вже понад три роки війна на території Української держави тривожить серця і душі наших людей.

Наші воїни святкують цей величний празник у холодних окопах та бліндажах на передовій і готові грудьми захистити свій народ. Зі святковим віншуванням добра і гаразду не забудьте і про тих, хто втратив свою домівку та тепло рідної сім’ї, хто сумує через втрату близьких, хто страждає від отриманих ран і тих, хто в полоні й ув’язненні.

Россиянин нашел украинцев в Бразилии

Бразильский штат Парана в конце XIX — начале XX веков стал домом для тысяч жителей Западной Украины. Корреспондент «Коммерсанта» Кирилл Кривошеев заехал к ним в гости, чтобы поговорить об их далекой родине, а потом рассказать об этом читателям «Ленты.ру».

Среди сосен и пальм

Бразильский город Куритиба находится между праздничным Рио-де-Жанейро и Фос-ду-Игуасу — местом, куда тысячи туристов едут, чтобы увидеть завораживающую гряду водопадов. Поэтому там иностранцы оказываются редко — только если кто-то решит путешествовать по стране на арендованной машине. Тем не менее, название города известно далеко за пределами Бразилии. В первую очередь — благодаря впечатляющим успехам во внедрении «зеленой энергетики» и переработке отходов, во вторую — из-за живущей здесь украинской общины. В одной только Куритибе на 1 850 000 жителей около 50 000 потомков украинских эмигрантов, а в штате Парана (столицей которого Куритиба и является) — все 400 000.

Голова Спілки українців Португалії Павло Садоха отримав із рук Президента України орден «За заслуги» II cтупеня

18 грудня ц.р. Президент України Петро Порошенко відвідав з коротким офіційним візитом Португалію, де відбулися його зустрічі з президентом Португалії Марселу Роберу ді Созою та представниками місцевої української діаспори.

Під час зустрічі з діаспорянами Порошенко вручив державні нагороди людям, які активно підтримують Україну в її боротьбі за реальну незалежність протии споконвічного ворога українського народу – Росії.

Зокрема, орден України «За заслуги» II ст. було вручено палкому патріотові України, голові Спілки українців Португалії Павлу Садосі.

У своєму зверненні до громади, опублікованому на персональній сторінці у Фейсбук, Павло Садоха зазначив: «Протягом 15-ти років наша організація послідовно відстоює українську справу в Португалії. Це не тільки збереження нашої тотожності закордоном, це, насамперед, велика політична та економічна допомога у державному будівництві України. Завдяки спільним зусиллям і жертовній праці спілчан, нам вдалося унеможливити вплив «русского міра» на українську громаду, подати правдиву інформацію про нашу історію та причини російської агресії, що спонукало Португалію однією з перших підтримати санкції проти Москви. Та найголовніше, що протягом багатьох років послідовної праці нам вдалося переконати португальський парламент визнати Голодомор – геноцидом українського народу. Велика і заслужена подяка всім спілчанам!».

Президент СКУ (1998 - 2008 рр.) Аскольд Лозинський

Нотатки Президента СКУ в 1998 – 2008 рр. Аскольда Лозинського з приводу нинішнього стану цієї організації та завдань, що стоять перед СКУ на наступне півстоліття

Відзначення відбулося у двох частинах: у Києві та Львові з 25 по 29 серпня ц.р. Спершу подаю світла: організаційна, технічна підготовка були майже взірцевими. Єдині мінуси −  такі несуттєві, як часті запізнення, винайм приміщення, не відповідного для виголошення промов, як у Мистецькому арсеналі в Києві, тощо. Але в загальному − технічна підготовка була більш ніж задовільною.

Діалог двох президентів – України і СКУ

У Києві відбулися річні збори Світового Конґресу Українців, присвячені 50-річчю створення цієї діаспорної організації

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко привітали Світовий Конґрес Українців, усіх його керівників і учасників з 50-річчям з дня створення цієї організації. Під час урочистостей з нагоди ювілею СКУ, Глава держави зазначив, що учасники Річних загальних зборів Світового Конґресу Українців дуже вдало обрали дату його проведення. «У дні святкування 26 річниці Незалежності нашої держави, Київ, як батьківський дім, приймає дітей України з усього світу. Радий бути у вашому колі, наше дороге світове українство», − сказав Петро Порошенко.

Журналіст, політолог ВІктор Гіржов – частий гість українського та російського радіо

Віктор Гіржов взяв участь у передачі Українського радіо, присвяченій обговоренню його статті «Українська діаспора за кордоном: під тиском російської пропаганди та спецслужб»

Стаття відомого журналіста й політолога, редактора «Кобзи» Віктора Гіржова «Українська діаспора за кордоном: під тиском російської пропаганди та спецслужб», опублікована на популярному інтернет-сайті LB.ua, викликала широкий резонанс у ЗМІ та соцмережах – зокрема, на сторінках Facebook виникла гаряча дискусія за участі української діаспори в Португалії, де українці-патріоти відстоювали свої проукраїнські позиції перед прихильниками толерантного ставлення до російського агресора.

Любов до України починається з вивчення її мови, історії, культури

У Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Система шкільництва української діаспори»

22 серпня ц.р. у Києві, в приміщенні засідань Вченої ради Національного університету ім. Т.Г. Шевченка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Система шкільництва української діаспори».

В рамках конференції, яку провела Українська Всесвітня Координаційна Рала спільно з Міністерством освіти України, відбулося підбиття підсумків ІІІ Міжнародного конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном у 2016/2017 навчальному році». Конкурс проводився за двома номінаціями: «Учитель початкової школи» та «Учитель загальної середньої школи».

Ніна Матвієнко

60-річчя організованої діяльності українців у Польщі. Фестивалі в Польщі і Україні (ФОТО)

У 1956 році, після закінчення епохи сталінізму, українці Польщі почали бурхливо розвивати свою культурну активність у рамках Українського суспільно-культурного товариства у Польщі (УСКТ).

Особливо важливим аспектом цієї діяльності були фестивалі, огляди та концерти.

У 80-ті роки ХХ століття фестивалі українців у Польщі стали особливо важливим аспектом української боротьби за незалежність, сюди приїжджали відомі діячі української культури та дисидентського руху: брати Горині, Василь Жданкін, Ніна Матвієнко та багато інших.

Маркіян Шашкевич

Школа з української мовою навчання ім. Маркіяна Шашкевича у Перемишлі відзначає цього року 25-літття відродження

Праця, яка привела до повернення над Сян української школи, розпочалася у 1990 році. У той час у Польщі, завдяки прихильності Міністерства національної освіти (МНО), зокрема, віце-міністра національної освіти проф. Анджея Яновського, відкрилися інші школи з українською мовою навчання.

На той час з’явилася Початкова школа з українською мовою навчання в Бартошицях, Загальноосвітній ліцей у Білому Борі та Ґурові-Ілавецькому. На хвилі тих подій навесні цього ж року, почалися клопотання про відкриття української школи над Сяном.

Андрій Букін, волонтер

“І знову подорож на Схід». Або «І знову в далеку дорогу». Так зазвичай пише у мережі Фейсбук відомий сумський волонтер Андрій Букін.

Пише у перервах між роботою. А робота у нього надважлива: він особисто постійно передає допомогу воїнам в АТО.

«Цього разу передавали авто, а саме УАЗ «буханка». Перед дорогою три доби хлопці не вилазили з гаража, щоб встигнути доробити дане авто. УАЗ у відмінному стані, середня швидкість 90-100 км/год. Досить непоганий накат, відкапіталені всі центральні агрегати, хлопці в гаражі зробили з цивільного авто бойовий автомобіль», - написав Андрій.

А ось що каже Букін про допомогу воїнам від простих людей.
«За останній місяць особисто у нас на Покровській площі (офіс, де збирають допомогу – авт.) все скінчилося. Остання велика закупівля була зроблена ще перед травневими святами. Ми придбали берци і камуфляж. Після того нічого суттєвого не було придбано. Скінчилися майже вся допомога. Така ситуація не тільки у нас, але й у переважній більшості волонтерських об’єднань по місту. На мою думку, це зумовлено багатьма факторами. Один з основних – це те, що люди стали менше заробляти, точніше, заробітки лишилися на тому ж рівні, а ось ціни виросли на все в декілька разів. Тому люди не мають можливості віддавати стільки, скільки приносили минулого року... На Сході мало що змінилося за рік. Солдати, сепаратисти, стрілянина і величезні списки потреб. У мене дежавю, здається, що року війни як і не було – всі ті ж самі проблеми. Солдати не отримують форми, немає нормального забезпечення засобами індивідуального захисту, в деяких містах реальні перебої з продуктами харчування, навіть з питною водою. І знову, як рік тому, все спочатку…»

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s