Україна - Світ

 

В Інституті досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету "Острозька академія" (НаУОА) відбулася презентація книг Аскольда Лозинського

Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету "Острозька ака- демія" (НаУОА) у партнерстві з Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин (НТІДМВ) організував презентацію книг відомого представника закордонного українства, доктора права Аскольда Лозинського. У 1998-2008 роках він очолював Світовий Конґрес Українців (СКУ), а в 1992-2016 роках обіймав посаду президента Українського Конґресового Комі- тету Америки (УККА). З 2013 року є головою Фундації Українського Вільного Університету (УВУ), що діє у США. Під час російсько-української війни родина Лозинських активно підтримує Україну, надає фінансову допомогу для потреб Збройних Сил України та постраждалих від війни. У Фундації УВУ Аскольд Лозинський виступає координатором роботи для забезпечення Збройних Сил України дронами.

Одній із найбільш активних громад світового українства – «Спілці українців у Португалії» виповнилося двадцять років

Португальські українці давно і твердо стоять на позиціях підтримки України в різних аспектах діяльності: проводять контрпропагандистську роботу, розвінчуючи наративи проросійських активістів у цій країні, допомагають фронту. А однією з найбільших заслуг громади, яку очолює регіональний віцепрезидент Світового Конгресу Українців Павло Садоха є те, що завдяки активній позиції cпілчан португальський парламент визнав Голодомор геноцидом українського народу. Про успіхи й досягнення громади чудово написала у своїй вітальній адресі Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. Викладаємо текст цього вітання.

Канада запровадила нову тимчасову міграційну програму, яка дозволяє українцям отримати дозвіл на постійне проживання

Канада запровадила нову тимчасову міграційну програму, яка дозволяє українцям-близьким родичам канадців отримати дозвіл на постійне проживання в цій країні.

Як повідомляє Укрінформ, деталі програми опубліковані на сайті міністерства імміграції Канади.

Зазначається, що прийом заявок на участь у програмі відкрився 23 жовтня.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба, виступаючи на ХII Конгресі СКУ заявив про те, що закордонні українці (крім громадян РФ) зможуть отримати українські паспорти

Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про необхідність запровадження множинного громадянства в Україні з єдиним обмеженням.

Він переконаний, що "подвійний" паспорт - необхідність, якої потребує багато хто з українців. Перш за все, йдеться про людей, які були змушені виїхати на території інших держав через війну, заявив Кулеба у промові до Світового конгресу українців.

"Конче необхідно зберегти їхній зв’язок з Батьківщиною. Це про майбутнє України та українства. Тому одним з елементів державної політики, спрямованої на збереження і розвиток всесвітньої української спільноти, має стати множинне громадянство", - цитує "Укрінформ". 

У грузинському селищі Сурамі, де кілька останніх років за порадою лікарів мешкала Леся Українка,  15 жовтня відбулося традиційне свято «Лесяоба», присвячене видатній українській письменниці, поетесі та культурній діячці. Про це повідомила неурядова організація «Грузинсько-українська платформа».

Захід зібрав гостей не тільки з різних регіонів Грузії, а й з України. За участю представників Хашурського муніципалітету, Посольства України відбулося урочисте покладання квітів до погруддя Лесі Українки.

Розпочався VII Міжнародний художній фестиваль МАЛЮЙ.UA

Розпочався VII Міжнародний художній фестиваль МАЛЮЙ.UA, участь в якому можуть взяти художники будь-якого віку з будь-якої країни, окрім РФ.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці одного з організаторів фестивалю – ADRUM.

Учасники можуть представити малюнки, картини, колажі, витинанки, вітражі та інші твори образотворчого мистецтва. Немає ніяких обмежень або переваг в темі або матеріалах, єдина вимога - щоб це були оригінальні роботи, а не копіювання відомих зображень (портрет з фото допускається).

25 серпня 2023 року в Києві проходитиме VII Всесвітній Форум Українців, повідомляє Громадська Спілка «Українська Всесвітня Координаційна Рада» (УВКР). Враховуючи те, що сили ППО столиці України щодобово вимушені відбивати  атаки російських безпілотників,  деталі проведення Форуму поки не розголошуються.

Відомо, що Президія УВКР запросила для участі у Всесвітньому Форумі Президента України Володимира Зеленського, Прем'єр-Міністра України, керівників міністерств та відомств чия діяльність безпосередньо стосується проблем та запитів української діаспори.

Об этом говорили в проекте «Гуманитарный коридор»

Гуманитарный коридор – понятие не только юридическое, правовое или военное. Человека необходимо поддержать психологической и лекарственной заботой, теплом и словом. Есть не только медицина катастроф, но и язык катастроф. Несколько миллионов украинцев покинули свои дома. Мировое сообщество поднялось на защиту новейших изгнанников. Об этой картине мира, создающейся на наших глазах, подкаст-сериал Радио Свобода "Гуманитарный коридор", участие в котором взяли ведущие – Иван Толстой и Игорь Померанцев и волонтеры «Свободы»  Алла Катыш и Катерина Терещенко.

Громадські Шевченківські читання в Об’єднаних Арабських Еміратах

У Дубаї провели VIII громадські Шевченківські читання в Об’єднаних Арабських Еміратах, на які цього разу з різних еміратів ОАЕ з’їхалася рекордна за всі роки проведення громадських читань кількість українців.

На читання також завітав ІІІ секретар Посольства України в ОАЕ Віталій Федянін, котрий прочитав «Заповіт» Шевченка арабською мовою. Ведучий заходу й активіст української громади в ОАЕ Анатолій Глущенко зазначив, що Шевченка можна читати будь-коли, і це буде накладатися на сучасні події. «Щороку Кобзар приходить до нас новим. Другий рік поспіль ми проводимо читання під час повномасштабної війни, але все одно збираємося, щоб надихнутися силою Шевченкового слова», – сказав він.

Відійшов у вічність Голова Асоціації «Українці Казахстану» Михайло Парипса

Михайло Сергійович Парипса народився в Україні, на Вінничині, прадавній українській землі, яка прищепила йому любов до України. Цю любов до Батьківщини, до української мови, української культури  він проніс через все життя.

Склалося так, що свою долю він пов’язав із Казахстаном. Його українське єство в повній мірі проявилося на казахській землі. Він був одним із зачинателів українського руху в Казахстані, засновником Асоціації «Українці Казахстану», брав активну участь в роботі Асамблеї народу Казахстану. Без М. Парипси  неможливо уявити діяльність української громади Казахстану.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка