Україна - Світ

У Лісабоні активісти Спілки українців Португалії провели суботник, під час якого облаштували зрошувальну систему біля монумента Кобзареві

Яка сильна людська риса – небайдужість! Хтось її отримав у спадок, а хтось взяв у приклад. Хтось до неї ставиться з відповідальністю, а хтось із задоволенням. Скажу про наших українських чоловіків... Завдяки їхній небайдужості, до справ вони ставляться з задоволенням і великою відповідальністю.

Досвід україноцентричної мо­делі виховання дітей діаспори

28 лютого 2019 року прем’єрка Нового Південного Уельсу Гледіс Берейікліан (Gladys Berejiklian) вручила Одарці Брецко, яка є директоркою української Братської Рідної школи імені Святого Андрія, одну з семи медалей за її 50-річне віддане й невтомне служіння українській спільноті та вагомий внесок у соціальний і куль­турний розвиток громади. Із цієї нагоди пані Одарку привітали вчителі школи, Сестри Василіянки, учні та батьки. Теплі слова освітянка почула й від Союзу українських жінок Австралії та від дипломатів Посольства України в Австралії. Про життєвий шлях Одарки Брецко та очолювану нею школу на далекому від України континенті розповідає нарис  часопису «Український дім».

Лікарі стоять сьогодні на передовій боротьби з пандемією коронавірусу

В умовах пандемії коронавірусу українці з різних країн світу, активісти всесвітньої мережі «Об’єднані прапором» і Всесвітнього руху патріотів України записали та виклали в YouTube відеоролик зі словами подяки українським медикам, волонтерам і захисникам України.

Про це Укрінформу розповів голова Асоціації українців в Республіці Ірландія (АУРІ) Микола Круцик.

Великоднє вітання від українців Казахстану

Лідер українців Казахстану, щирий друг редакції «Кобза» Михайло Парипса через мережу Facebook вітає усіх православних вірян з Великоднем: «Прийміть щиросердні вітання з Павлодарського Надіртишшя з нагоди древнього, але вічно молодого празника - ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ!...Зичу ВАМ, вашим рідним і ближнім: добра, благополуччя, всіляких успіхів, на всіх напрямах ВАШОЇ життєдіяльності! Нехай Всевишній горнить ВАС до себе, посилає свої ласки і БОЖЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ!

Інтерв’ю з активісткою двох найбільших українських діаспор світу – Росії та Канади Клавдією Татар

Пропонуємо увазі читачів бесіду з уродженкою Києва, яка свого часу мешкала в Казані (Татарстан) і була активісткою місцевої української національної автономії. Згодом вона з чоловіком переїхала до Санкт-Петербурга, а нині мешкає в столиці Канади Оттаві. Її думки для нас цінні тим, що вона має можливість порівняти обидві половинки світового закордонного українства – східну та західну діаспори, і, на основі цього аналізу, дати практичні поради українським громадським організаціям РФ стосовно того, як діяти в умовах, не надто сприятливих для збереження української національної ідентичності.

Життя в Італії з початком карантину суттєво змінилося. Епідемія відчутно вплинула і на українських трудових мігрантів у цій країні

Жорсткі обмеження по всій країні діють вже понад два тижні, тоді ж закрилося чимало закладів обслуговування — від кав’ярень до перукарень. А від середи 25 березня припинили роботу більшість підприємств.

Із запровадженням таких надзвичайних заходів економіка Італії опинилася під загрозою. Втім, хоча зараз усі перебувають у непевній ситуації, не всі постраждають однаково. І однією з важливих груп ризику є українські мігранти в Італії, значна частина з яких працювала саме у сфері обслуговування.

Український культурний центр «Ватра» в Казахстані

На прохання Посольства України в Казахстані Тарас Чернега, голова Українського культурного фонду «Ватра», що діє в Астані, погодився взяти участь у відеопроєкті «Ба­гато справ ще в моєму домі», що реалізується під егідою Мі­ністерства закордонних справ України. У фокусі історії про життєвий шлях, успіх та визнання українців за кордоном. Локацією для інтерв’ю став український куточок, розта­шований в Українській церкві Святого Йосифа Обручника, що була освячена шість років тому. Наші співвітчизники вивчають тут українську мову, говорять про культуру, тра­диції та звичаї України.

Відтепер російські пропагандистські ЗМІ за кордоном отримали додаткові можливості для інформаційної війни проти України

Єдиний український телеканал іномовлення UA|TV з 13 січня припиняє пряме мовлення на всі зарубіжні країни — відтепер передачі транслюватимуться лише в запису. Також більше не буде англомовної, арабськомовної та кримськототарської версій мовлення.

В той же час Росія витрачає 300 мільйонів доларів на своє іномовлення в рік. На всіх континентах та в усіх країнах можна побачити та почути російську версію подій в Україні та світі, — так коментує новину про згортання роботи єдиного українського телеканалу іномовлення в Україні політолог Андрій Смолій на своїй сторінці у Facebook.

Як трудові мігранти пропагують Україну в Італії і хто вставляє їм палиці в колеса

Скажемо відверто: з часів здобуття незалежності Україна, як не дивно,  якось байдуже ставиться до співвітчизників, які в умовах неминучих економічних складнощів молодої держави вимушені шукати роботу поза її межами. Не скористалася вона належним чином і тим, що саме ці люди є її посланцями за кордоном, що саме на них вона може спиратися в промоції країни в світі. Ось чому такою важливою стала нещодавно проведена Харківською міською радою міжнародна конференція, присвячена питанням конкретної  взаємодії місцевих органів влади України  з українськими організаціями за кордоном. Однією з учасниць цього зібрання була президент  Асоціації «Україна-Італія» (Болонія)» Любов Сандулович.

 

На адресу редакції «Кобзи» та всіх українців Росії надійшло вітання з прийдешніми святами від Інституту досліджень української діаспори ім. Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» за підписом директора цього закладу, професора Алли Атаманенко

Вельмишановне Панство!

Щиро вітаємо Вас та Ваші Родини зі Світлим Різдвом Христовим та Новим 2020 роком!

Це усіма нами з дитинства улюблені свята, наповнені світлом народження Господа, спільної радості, веселощів, очікування дива, душевного тепла й надії.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка