7.05.2002
ВІРМЕНІЯ (АРМЕНІЯ)

20-23 квітня, на запрошення крайової центральної репрезентації українців у Вірменії, Федерації Українців Вірменії "Україна", Президент Світового Конґресу Українців Аскольд Лозинський відвідував Вірменію.
Вірменія це в основному гомогенійна держава, у котрій 97% населення вірмени. Крім корінного населення проживають 11 національних меншин, а саме ассири, греки, грузини, євреї, єзиди, курди, молокани, німці, поляки, росіяни та українці. Сьогодні, всього населення приблизно тільки 2.5 мільйони, а українців лише 4-5 тисяч. Зогляду на економічні злидні населення країни, а також українців зменшилось на половину за останні десять років. Фактично, не менше як у Вірменії проживає вірменів поза батьківщиною. Велике число, приблизно 250 тисяч проживає у США та сьогодні становить потужну та впливову діяспору у США, зокрема через свої економічні можливості та інтенсивність праці у Вашінгтоні.
Федерація Українців Вірменії має філії в таких місцевостях як Єреван, Лорийськ, Сеавана, Ванадзор, Гумрі, Іджеван. Федерація видає власну місячну газету під назвою "Дніпро Славутич," заснована у квітні 1997 року. Головою на сьогоднішній день є Романія Явір. До складу Федерації входять чотири мистецькі ансамблі між ними також і чимало молоді. Федерація провадить також недільною школою для молоді. На жаль немає української церкви.
Крім Федерації працює також, хоч з меншою активністю, давніша організація Українське Культурне Товариство "Червона Калина," котру очолює Ольга Пархоменко. На жаль співпраця між "Червоною Калиною" та Федерацією не найкраща.
На коротке майбутнє найбільш амбітними проєктами громади, зокрема Федерації є влаштувати памятник Тарасові Шевченкові у Єревані та збудувати українську церкву. На памятник місцева влада у Єревані вже призначила відповідне місце, а Україна приобіцяла надати граніт. Залишається винагорода скульктора, котрий проживає на Криму, перевіз та встановлення на місці. Щодо церкви, покищо площа дискутується з місцевими структкрами, котрі, до речі, ставляться надзвичайно прихильно.
Слід згадати, що економія у Вірменії надзвичайно бідна. 65% землі не до використування. Чудові краєвиди замало цікавлять туристів, а основні продукти вироблення напоїв коняку та каменя туфу не використовується достатньо.
З громадою співпрацює Посольсто України у Єревані, особливо в особах Надзвичайного та Повноваженого Посла Володимира Тягло та ІІІ секретаря посольства Володимира Кулініча.
Під час своїх відвідин Президент СКУ зустрічався з цілим рядом урядових осіб Вірменії, радником Президента Кочаріяна, депутатами Національної Асамблеї, головним архітектором Єревану, Президентом Союзу національностей та радником міністра закордонних справ. Найбільш вагомою подією була зустріч Президента СКУ з духовним опікуном "Католікосом" всіх вірмен Герегіном ІІ, який обіцяв сприяти у побудові української церкви.
На завершення візиту, Президент СКУ зложив вінок перед памятником жертвам вірменського геноциду 1915 р. та посадив деревце на тому місці де буде вміщена памятна таблиця від СКУ. На побудову памятника Т. Шевченкові Президент СКУ зложив 500 ам. дол. Федерація Українців Вірменії внесла прохання стати членом СКУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка