ГРУЗІЯ

23-26 квітня 2002 року Президент Світового Конгресу Українців, Аскольд Лозинський перебував у Грузії у товаристві Надзвичайного і Повноваженого Посла України у Тбілісі, Степана Волковецького, Координаційної Ради Українців у Грузії та Асоціяції Українок у Грузії. У Грузії проживає приблизно 4 мільйони людей, між ними майже 50 тисяч українців, з різними освітними та культурними установами.
Між найбільшими досягненнями українців у Грузії є влаштування Першої Української Школи ім. Михайла Грушевського та обєднання майже всіх українських організацій у Координаційну Раду Українців Грузії. Цілоденна школа (також працює суботня школа), яка начисляє 45 учнів, 14 педагогів та пять кляс, котрі збільшуються на одну з кожним роком. В школі навчаються також грузини. Приміщення для школи надала грузинська держава та уфундовує її працю, хоч у школі вже тісно та фонди не вистарчають. Грузія надзвичайно бідна країна, де пенсійна зарплата становить 7 ам. дол. місячно. Славиться в основному своїм вином та транспортом нафти. Відносини між Україною та Грузією надзвичайно прихильні, зокрема у структурі ГУАМ (Грузія, Україна, Азербажан та Молдова) та у намаганні транспортувати азербажанську нафту через грузинський порт Поті та український порт Одеса у Польщу та дальше.
Під час побуту у Грузії, Президент СКУ зустрівся з надзвичайно високо поставленими державними особами у Тбілісі та поближному місті Руставі, Заступником державного міністра (Премєр міністра), Міністром праці, здоровя і соціяльних справ, Заступником голови Парламенту, Першим заступником парламентського комітету закордонних справ, Губернатором регіону Мтскгета-Мтіанешті та Мером міста Руставі. Плянувалась зустріч з Президентом Грузії Едвардом Шеварднадзе, одначе у Грузії надзвичайно складні проблеми політичні у Абкації та Президент був зайнятий там. В наслідку зустрічей частинно владні особи приобіцяли окреме більше приміщення для Першої української школи у Тбілісі, нову школу у Руставі та площу під українську церкву (православну чи католицьку) у Тбілісі.
З української громадської сторони крім вищезгаданого відбулись зустрічі з Асоціяцією українців мешканців Грузії, Квемо-Картлійським Товариством ім. Лесі Українки, Руставським Славутичем та Союзом "Добробут." Українська мова є переважною мовою спілкування серед українців. Координаційна рада видає місячний "Український Вісник," а школа інформаційний листок "Стежинка." Очолює Координаційну раду Мирон Борис, а директором школи є Ганна Матвеєва.
Слід пікреслити особливе піклування українською громадою у Грузії зі сторони Посольства України. До речі, Перша українська школа частинно фундована окремим фондом заложеним Послом Степаном Волковецьким. Посол Волковецький приймав особисту участь у майже усіх заходах повязаних з побутом Президента СКУ у Грузії.
Президента СКУ супродив у Грузії також український режисер кіностудії ім. Довженка, Олесь Янчук який у Тбілісі та Руставі висвітлював фільм "Нескорений." Грузинське телебачення надзвичайно зацікавилось фільмом та обіцяло його показати на своїх мережах. На завершення візиту передано 500 ам. дол. на потреби Першої школи. Координаційна рада внесла прохання стати членом СКУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка