12 лютого 2002
Високоповажному пану Геннадію Селезньову,
Спікеру Державної Думи Російської Федерації,
Москва, Росія

Високоповажний пане Селезньов,

Як нам стало відомо, Ви нещодавно мали публічний обмін думками з його Святістю Олексієм ІІ, Патріархом Московським та всія Русі, стосовно пропозиції його Святості щодо обовязкового навчання катехизису служителями РПЦ у середній школі та відповідно, теології у вищій школі. Ми, зокрема, відзначили Вашу стурбованість тим, що така практика є несумісною з принципом відділення церкви від держави, затвердженого Конституцією Російської Федерації.

Наша Комісія хоче привернути Вашу увагу до випадку, в якому РПЦ, як нам здається , навязала свою волю державним органам та юридичному процесу. Ми маємо на увазі конфлікт між Богоявленською парафією УПЦ КП у Ногінську та Московською єпархією РПЦ. На слуханнях у цій справі в Арбітражному суді Московської області протоірей Олександр Ганаба, котрий представляв Митрополита Ювеналія (Московська єпархія), заявив: "для Московського патріархату укази президента Єльцина та Конституція Росії не існують. Собор ми все одно заберемо. Все буде так, як ми захочемо". Пізніше, у жовтні 1997 року, після того як парафіян та священників Богоявленського собору було побито і насильно виселено, митрополит Ювеналій сказав під час проповіді у Богоявленському соборі таке: "Нарешті покінчено із українською нечистю, і Собор звільнено від пятилітнього полону". На жаль, цей приклад є одним із багатьох проявів того, що РПЦ не слідує принципам толерантості та та взаємної поваги до інших конфесій, що став загально-прийнятою світовою нормою в новому тисячолітті. Виглядає, що РПЦ особливо нетолерантна до українських церков та української духовності.

Ми висловлюємо стурбованість, що поява священників та інших служителів РПЦ в державних освітніх закладах Російської Федерації може стати трибуною для проповіді нетерпимості у ставленні до інших конфесій, особливо проти Українських православних мирян та Греко-Католиків. Ми непокоїмося, що це не буде сприяти добрим стосункам, взаємній повавзі та дружбі між російським та українським народами.

З метою проінформувати Вас, ми додаємо детальний документ, підготований нашою комісією, про відомі трагічні події у Ногінську. Ми сподіваємося на Вашу допомогу у розвязанні цього болючого конфлікту.

Ми бажаємо Вам успіхів у Вашій роботі на посаді Спікера Державної Думи та багато років плідного служіння на благо усіх народів Російської Федерації.

Щиро Ваш,

Юрій Даревич
Голова КЛГП

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка