Герб міста Луганська
Герб міста Луганська

Влада та громадськiсть Воронезької областi поширюють взаємини з українськими сусiдами з Луганщини

На Першому російсько-українського міжрегіональному економічному форумі, що вiдбувався 4 жовтня 2010 року у місті Геленджику Краснодарського краю, взяв участь губернатор Воронезької області Олексій Гордєєв і глави інших прикордонних регіонів двох держав. За його словами, форум став істотною допомогою в справі зміцнення співпраці між прикордонними областями.

У 2010 році зовнішньоторговельний обiг між Воронезькою областю і Україною виріс в два з половиною рази і склав більше двохсот мільйонів доларів США. Воронезька область поставляє до України, в основному,  міндобрива, шини, синтетичний каучук. Взамiн отримує продукцію машинобудування і продукти харчування. Окремий пункт взаємовигідної співпраці – спільне виробництво літака Ан-148. При цьому найтісніші відносини склалися з сусiдами - Луганською областю.

За повідомленням прес-служби губернатора і уряду Воронезької області, під час форуму було вирішено, що вже в листопаді голова держадміністрації Луганської області Валерій Голенко відвідає Воронiж. Крім того, глави двох регіонів прийняли рішення про те, що незабаром області проводитимуть власні – двосторонні – економічні форуми.

Тим часом, в кiнцi вересня у Луганську під головуванням керівника Представництва митної служби Російській Федерації в Україні Сергія Рибкiна  відбулася робоча зустріч представників Центрального митного управління, Луганської митниці ГТС України і Воронезької митниці. На нараді обговорювалися питання реалізації Концепції митного оформлення і митного контролю в місцях, наближених до державного кордону Російської Федерації. 

Специфіку діяльності Воронезької митниці визначає наявність в регіоні її діяльності ділянки кордону з Україною довжиною майже 100 кiлометрiв, який з українського боку контролює Луганська митниця. Учасники зустрічі обговорили питання  розвитку транспортно-логістичної інфраструктури по автомобільній дорозі Вороніж-Луганськ, а також можливість включення пункту пропуску «Просяне» (Україна) в перелік пунктів пропуску, розташованих на українському кордоні і оформляючих харчові продукти. В перспективi ця автодорога може стати важливим мiжнароднiм пунктом пропуску легкового та вантажного транспорту як мiждержавного, так i транзитного сполучення.

Особлива увага була приділена питанням, пов'язаним із збільшенням пропускної спроможності пунктів пропуску на російсько-українському кордоні. Заступник начальника служби організації митного контролю ЦМУ Олег Родіонов детально зупинився на етапах реалізації Концепції, розвитку інфраструктури прикордонних регіонів і міжвідомчій взаємодії.

А  20-21 вересня в Луганську побував голова ради вiддiлення Об’єднання українців Росії в Воронезькiй областi, заступник голови Воронезького українського товариства «Перевесло» Дмитро Денисенко. Вiн зустрiвся з головою Луганської обласної «Просвiти» Володимиром Семистягою та мiсцевими «просвiтянами», побував в Східноукраїнському центрi громадських ініціатив (http://totalaction.org.ua/content/luhanchany-diznalysja-pro-kulturne-zhyttja-ukrajintsiv-voronezhchyny).

Доречi, в центрi допомогли дiстатися в Краснодон в музей «Молода гвардiя», де зустрiчався з дослiдниками та знайомився з новими даними про життя та долю українця з Воронежчини, одного з командирiв молодечої антинацистської органiзацiї Iвана Туркенича.

Дмитро ДЕНИСЕНКО,

голова ради вiддiлення ОУР в Воронезькiй областi.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

На засiданнi Першого російсько-українського міжрегіонального економічного форуму губернатори прикордонних регіонів Росії
На засiданнi Першого російсько-українського міжрегіонального економічного форуму губернатори прикордонних регіонів Росії
На зустрiчi митникiв в Луганську
На зустрiчi митникiв в Луганську

На світлинах: Герб міста Луганська. На засiданнi Першого російсько-українського міжрегіонального економічного  форуму присутнi  губернатори (злiва - направо) Бiлгородської областi - Євген Савченко, Брянської областi – Микола Денiн, Воронезької областi - Олексій Гордєєв, Курської областi – Олександр Михайлов. На зустрiчi митникiв в Луганську.

Довідка:

Україна і Росія домовилися щодо прикордонної співпраці на найближчі 6 років

За підсумками першого російсько-українського міжрегіонального економічного форуму в Геленджику (РФ), що проходив під головуванням президентів України і Російської Федерації Віктора Януковича та Дмитра Медведєва, Україна і Росія підписали програму міжрегіональної та прикордонної співпраці на 2011-2016 роки.

Висловлюючи своє бачення перспектив подальшого розвитку співпраці між країнами, Міністр регіонального розвитку та будівництва Володимир Яцуба, зокрема, зазначив: "Міжрегіональне співробітництво активно просуває розвиток міждержавних торговельно-економічних зв'язків. Тому нам необхідно і надалі, одночасно з реалізацією великих міждержавних проектів, зміцнювати прямі межкоопераційні зв'язки підприємств регіонів, стимулювати регіональні еліти до розвитку взаємовигідної співпраці із врахуванням основних тенденцій розвитку територій".

Також за підсумками форуму було підписано протокол про співпрацю між російським і українським союзами промисловців та підприємців про спільні дії з поглиблення двосторонньої міжрегіональної і ділової співпраці.

Крім того, голова адміністрації Краснодарського краю Олександр Ткачов і голова Запорізької обласної державної адміністрації Борис Петров підписали план заходів щодо реалізації угоди "Про торговельно-економічну, науково-технічну і культурну співпрацю" на 2011-2012 роки. Про це повідомляє Прес-служба Мінрегіонбуду

http://www.ogo.ua/articles/view/2010-10-06/23251.html

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка