Дмитро Денисенко

Українці Воронезької області зацікавлені в подальшому розвитку економічного партнерства свого регіону з Луганською областю

Віце-президент Торговельно-промислової палати РФ Борис Пастухов критично висловився про роботу воронезької ТПП по зовнішньоекономічних зв'язках з країнами СНД і, зокрема, з найближчим сусідом - Україною. Він брав участь в роботі загальних зборів членів Воронезької Торговельно-промислової палати, а потім зустрічався з журналістами і представниками громадських організацій.

- Ми інколи самі не підозрюємо про великі можливості прямих зв'язків регіонів з іноземними партнерами, - підкреслив Борис Миколайович. – Російська палата готова надати підтримку, а ви наполегливо ці зв'язки розвивайте.

Відповідаючи на питання автора, він привів в приклад роботу білоруської ТПП, що має угоди про співпрацю більш ніж з 50 регіонами Росії. Це дозволило підняти товарообіг цієї країни з Росією майже до 20 мільярдів американських доларів. Або співпраця Татарстану з Туркменістаном – продаж вантажних авто КАМАЗ в цю країну став струмочком, який відкрив шлях широкому колу партнерства. Для ділової місії з Казані довелося наймати великий літак…

Для Воронезької області таким «проривом» можуть бути давні партнерські стосунки з Торговельно-промисловою палатою Луганської області України. На мою думку, через посилення економiчної спiвпрацi стане можливою активiзацiя стосункiв в iнших сферах, зокрема, гуманiтарних. Як повідомили у воронезькій ТПП, щорічно представники бізнесу області беруть участь в торговельно-промисловій виставці «Східні ворота України» у Луганську, а українські партнери – у виставці «Воронезька область – ваш партнер». Цього разу луганці проявили ініціативу участі в Третьому Воронезькому Промисловому форумі 25-26 лютого 2010 року. З луганською делегацією, яку очолив заступник голови облдержадміністрації Володимир Крівуля, зустрічався губернатор Воронезької області Олексій Гордєєв. Обговорювалися питання міжрегіональної співпраці. Зокрема, розмова йшла про завершення облаштування міжнародного транспортного коридору в прикордонному пункті Бугаївка Кантемирiвського району. Росія завершила свою частину роботи, але українська сторона не квапиться це зробити. Необхідна активізація товарообігу та інших видів взаємних зв'язків, якi дозволять урядам побачити економічну доцільність створення цивілізованого режиму на цiй ділянці кордону. Більш того, це «вікно» може стати для воронезького бізнесу виходом і на посилення співпраці з країнами Європи.

- Торговельно-економічні і культурні зв'язки між нашими регіонами складалися не одне десятиліття, - ділиться своїми думками Володимир Крівуля. - Сьогодні Російська Федерація - найбільший зовнішньоекономічний партнер для Луганської області. Питома вага товарообігу з Росією в 2009 році склала більше 60 відсотків, і це враховуючи те, що регіон співробітничає з майже 130 країнами світу. У грошовому вираженні - близько 3 мільярдів американських доларів. Хоча, признатися, показник в два рази менше, ніж в 2008 році – зв'язано це із загальносвітовою кризою, яка сьогодні, сподіваюся, відступає. Один з способів якісної зміни зовнішньоекономічної діяльності – розвиток виробничої кооперації. Світова практика показала, що найбільш оптимальна модель в цьому напрямі – організація кластерів. Сьогодні перспективними представляються наступні напрями: високі технології в машинобудуванні, сільське господарство і сiльгосппереробка. Науковий і виробничий потенціал можливо ефективно реалізувати в трансграничних кластерах, розширюючи спектр науково-дослідних і експериментальних робіт. І така робота вже проводиться: Східноукраїнський національний університет ім. Даля і Воронезький державний технічний університет увійшли до складу університетського консорціуму, створеного провідними учбовими закладами прикордонних областей України і Росії. Ми вважаємо, що треба розвивати дiяльнiсть по міжобласній кооперації, знаходити взаємовигідні рiшення в постачаннi комплектуючих. Для цього необхідні зміни в законодавстві і створення інфраструктури. Серед елементів інфраструктури виробничої кооперації доцільно виділити центри субконтрактації, центри трансферу технологій, торгові доми. Зростання взаємного обміну інформацією повинне стати основою створення єдиної бази технологічних запитів і пропозицій, координації дій на зовнішньому ринку трансферних технологій. Створення регіональних торгових домів, що будуються, як правило, за участю органів влади, дозволить виходити на зовнішні ринки навіть підприємствам з невеликими об'ємами експорту. Філії таких домів - найбільш сприятлива форма для організації представництв областей. У нас, в Луганську, є прагнення розвивати наші стосунки. І запрошую всіх взяти участь в щорічній міжнародній виставці «Східні ворота України», яка запланована на другу половину травня.

У зустрічах з діловими партнерами у Воронiжі також взяли участь президент Луганської регіональної торговельно-промислової палати Геннадій Болдирь, начальник комерційного відділу ТОВ «Науково-дослідний інститут «Водоочисні технології» Дмитро Рябченко, директор ТОВ «СП «Колумб» Михайло Столпер, начальник відділу європейської інтеграції і виставкової діяльності Головного управління економіки Луганської облдержадміністрації Юрій Атюшкин.

Дмитро ДЕНИСЕНКО.

голова ради відділення ОУР у Воронезькiй області.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Презентаційний стенд Луганської області на ПромФоруме в Вороніжі

На світлинах: Дмитро Денисенко. Презентаційний стенд Луганської області на Третьому Воронезькому промисловому форумі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка