Представники Луганщини і Воронезької області провели на традиційний фестиваль російсько-української дружби «У родині єдиній»

У Кантемирівці Воронезької області 10 грудня 2005 року відбувся великий збір гостей - делегації з сусідньої української Луганщини і Воронезької області Росії зібралися на традиційний фестиваль російсько-української дружби «У родині єдиній». Якщо політики улаштовують свару на очах в усього світу, то народи дипломатично показують і підказують їм – як повинні жити сусіди.

Хори й ансамблі з луганського села Лісова Галявина і райцентру Марківки, з воронезьких районів Богучарського, Петропавлівського, Розсошанського, Підгірнянського, Кам’янського, Острогозьського й інших спочатку роз'їхалися по району і виступили на клубних сценах перед жителями кантемирівських сел Новомарківки, Журавки, Писарівки, Талів і інших. А в самій Кантемирівці зустрічалася творча інтелігенція. Розмова йшла про історичні корені добросусідських відносин Росії й України, про їхнє зміцнення на засадах  культури.

ОбразцовТак, український поет Іван Низовий давно мріяв побувати в Кантемирівці на батьківщині видатного поета України, якого називають Тарасом Шевченко XX сторіччя. Мова про Євгена Плужника, що виріс у воронезьких слобожанських степах. Гостю з Луганська приємно було познайомитися з членом Спілки письменників Росії, поетом Віктором Бєліковим, що переклав на російську мову лірику і поеми Плужника, а також з головою правління Воронезької регіональної громадської організації "Українське товариство "Перевесло", професором  Миколою Бірюком, що давно працює на ниві популяризації української літератури на Воронежчині... Називали відомих у російській літературі «луганчан по народженню» Володимира Даля, Всеволода Гаршина й народжених у воронезькому краї Миколу Костомарова, Костя Буревія й інших, зробивших чималий внесок у розвиток української літератури.

Про питання історії, сьогодення і майбутнього двох країн  говорили учасники фестивалю з великої сцени Кантемирівського будинку культури перед тисячним залом на початку зведеного концерту. Начальник Воронезького обласного управління по культурі і туризму Іван Образцов згадав, що його трудовий шлях починався в Луганській області. Взяв у руки баян, зіграв і заспівав під грім оплесків російську й українську пісні. «От що нас поєднує». Голова Кантемирівської районної адміністрації Іван Алєйник сказав про те, що « у Воронезькій області проживають тисячі українців, у Луганській – тисячі росіян. Багато хто сімейно споріднені. Тому державний кордон проходить через серце». Перший заступник голови Луганської обласної адміністрації Зіновій Гузар висловив надію на те, що «нинішні важкі часи в наших взаєминах незабаром залишаться позаду, спростяться переїзди через кордон, зростуть економічні зв'язки, будемо жити по-добросусідськи».

На фото: Герб Кантемирівки. Iван Образцов та Зиновiй Гузар.

Петро ЧАЛИЙ.

Додаток:

ГузарНа празднике в Кантемировке соберутся все члены семьи единой

Сегодня в райцентре Кантемировского района Воронежской области состоится межобластной праздник «В семье единой». В празднике примут участие творческие коллективы Кантемировского, Павловского, Острогожского, Россошанского районов Воронежской области и Марковского района Луганской области Украины.

Праздник начнется с митинга и возложения венков в честь годовщины освобождения Кантемировки от немецко-фашистских захватчиков. В митинге примет участие командование Кантемировской танковой дивизии (г. Москва). Для украинцев, проживающих в Воронежской области, будет организована вечер-встреча «Эхо Родины моей» в районной библиотеке. Завершится праздничный день гала-концертом в районном Доме культуры.

Источник: пресс-центра администрации Воронежской области

«Коммуна», Воронеж, 10.12.05 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка