Під козацьким прапоромЖителі української Луганщини і Воронезької області Росії упевнені, що кордон повинен не розділяти, а зближати сусідів

В українському Фестивалі традиційної і сучасної культури "Вулиця Дружби" брала участь делегація з Розсоші Воронезької області. Проходив він у райцентрі Мілове Луганської області України і отримав свою назву від унікального явища: по території селища проходить вулиця Дружби народів, по якій Україна граничить з Росією (залізнична станція Чертково Ростовської області). А тут упевнені, що кордон повинен не розділяти, а зближати сусідів.

Фестиваль проходив з 29 по 31 жовтня 2005 року. У його відкритті взяли участь перший заступник міністра культури і туризму України Владіслав Корнієнко, перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Зиновій Гузар, керівники району, представники української діаспори в Росії, жителі Мiлового і Чертково. На фестиваль з'їхалися професійні і самодіяльні колективи з Розсоші Воронезької області і Чертково Ростовської області Росії, Мiловського, Маркiвського, Біловодського, Старобiльського, Станично-Луганського районів Луганської області України, міст Луганська і Києва.

Ідуть-ідуть слобідскіі козаки по вулиці Дружби народів

З "Вулиці дружби", - розповідає голова розсошанської делегації Ніна Іващенко, - розпочався святковий народний хід. У ньому брали участь хазяїни і гості - луганчани і кияни,  ростовчани і ми, воронезьці. Поклали квіти до меморіалу воїнам Великої Вітчизняної воїни "Україна - визволителям". А сам фестиваль проходив на сценах під відкритим небом на площі й у Будинку культури.

На виставку декоративно-прикладного мистецтва розсошанці виставили картини, вироби і фотографії, присвячені історії рідного краю. Про одну з її яскравих сторінок - переселення «малоросів»-українців з берегів Дніпра в донські степи - розповідали прямо у стендів знавці "слобожанської старовини" самодіяльний художник Іван Квєткін і працівник культури Олексій Девятко.

Співаки із села Нова Калитва Наталя Віслогузова, Микола та Раїса Басови на святі у сусідів в Міловому

Тепло приймали глядачі українські і російські пісні у виконанні Наталі Віслогузової, Раїси і Миколи Басових, Неллі Пєтуніной і Григорія Коржова, вірші Олексія Шаповалова.

Додамо, що ініціювали проведення фестивалю Міністерство культури і туризму України, Міловська районна державна адміністрація і Міловська районна рада депутатів. Постановкою фестивалю займався відомий український режисер, народний артист України Петро Мухарський.

Іван Квєткін та  Олексій Девятко  біля  россошанських  стендів

На світлинах: Під козацьким прапором. Їдуть-їдуть слобідскіі козаки по вулиці Дружби народів. Співаки із села Нова Калитва Наталя Віслогузова, Микола та Раїса Басови на святі у сусідів в Міловому. Іван Квєткін та Олексій Девятко біля стендів з рідної Розсоші.

Фото Дарії ДІДОВОЇ. 

Петро ЧАЛИЙ,

місто Розсош Воронезької області.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка