День міста Тольятті, що у цьому році святкували у неділю 6 червня, видався, усупереч всім останнім прогнозам, на рідкість теплим і сонячним. Порадувало і те, що цього року офіційний девіз Дня міста - «Тольятті - місто дружби» - був втілений у життя з ініціативи Українського Земляцтва "Дніпро" під проводом його голови Ростислава Коляди.

День міста Тольятті, що у цьому році святкували у неділю 6 червня, видався, усупереч всім останнім прогнозам, на рідкість теплим і сонячним. Порадувало і те, що цього року офіційний девіз Дня міста – «Тольятті – місто дружби» – був втілений у життя з ініціативи Українського Земляцтва "Дніпро" під проводом його голови Ростислава Коляди.

Для українського хору "Дніпро" святкування Дня міста почалося на березі Волги, де на заміській "резиденції" земляцтва відбулося підведення підсумків і закриття творчого сезону колективу хору. Там же відбулася зустріч із представниками Українського Земляцтва  м.Димитровграду – головою правління Майєю Клоковою із членами колективу, що приїхали на свято. Гості поздоровили всіх тих, що зібралися піснею і сердечно подякували за допомогу в створенні українського центру "Краяни" у місті Димитровграді. А у відповідь пролунала пронизлива у своїй поетичності стародавня українська пісня «Чотирі воли». Цей шедевр у виконанні Валентини Лісничої для мене щораз звучить по-новому, відкриваючи бездонні глибини народної душі. Лірика, тихий смуток і схвильованість пісні «Чотирі воли» пролунала, як символ рідної землі, жменя якої, їдучи далеко і надовго, беруть із собою на щастя. Уражає це уміння усього лише однією піснею показати усім, що традиція жива, що історія продовжується і поки жива народна поезія – живий і народ.

О п’ятій годині вечора хор «Дніпро» у повному складі і гості з Димитровграда пройшли у святковому ході по вулицях міста до площі біля Палацу спорту «Волгарь». Давно стала міжнародним слов'янської хитом пісню «Розпрягайте, хлопці, коні» підхопили усі – і учасники маршу, і глядачі. Напевно, саме по рідному співу знайшли і приєдналися до нас юні учасники міжнародного дитячого гандбольного турніру – команда з Донбасу. І це символічно. Адже якщо вважати національну культуру садом, то традиції народні – це корені, а сам народ і кожне наступне покоління – це стовбур і гілки, то життя можливе тільки при наявності і першого, і другого, і третього. Корені і гілки  не можуть, не мають права ворогувати, вони можуть жити тільки в єднанні. Тому подвійно приємно, що молодь, що приїхала з рідної України зовсім ненадовго, переконалася в тім, що корені української культури на берегах Волги живі, що покоління уже волзьких українців пам'ятає і рідну пісню, і рідну землю.

Є розуміння культури через яскраві особистості і верхові досягнення найвідоміших діячів. Утішно, що наші земляки в Тольятті підтверджують досягнення української культури не тільки своїм посильним творчим внеском, але і розширюють обрії розуміння українства своїм повсякденним життям, щодня і щогодини відбиваючи частки найвищого народного надбання – культури життя.

Перед загальноміським святкуванням Дня міста у Тольятті 4 червня в Палаці Культури і Техники ВАЗа відбувся урочистий прийом у мера Миколи Дмитровича Уткина. У цей вечір виступ самодіяльних артистів національних центрів нашого міста почалося задовго до представлення на сцені ПКіТ. Площа естакади перед будинком Палацу культури і техніки ВАТ “АвтоВАЗ” зазвучала многоголоссям народних пісень - вірменів, азербайджанців, євреїв, німців, поляків, росіян, татар, чувашів і, звичайно, українців. А на сцені усі вони злилися в зведений  хор, що виконав  пісні  про  Волгу і про рідне місто.

Святкування Дня народження Тольятті продовжилося на на так званій “Українській галявині” міського Парку Перемоги. Були конкурси на краще виконання пісні гістьми, було і частування – багато національних блюд знайомі й улюблені усіма. І, природно, були пісні – виступали на відкритій сцені в парку, де пісня  просто рвалася на волю. Особливе визнання здобули пісні, знайомі й улюблені багатьма з дитинства: «Місяць на небі», «Ой на горі та женці жнуть», «Київський вальс». Їх підхопили  голоси багатьох глядачів, незалежно від національної приналежності.

Пісенне свято в Парку Перемоги завершилося гала-концертом, що пройшов  під захоплені оплески городян. А дійсним апофеозом Дня міста став традиційний феєрверк. На нічному небі  красочно, створюючи єдину гармонію, сіяли різнобарвні вогні, яскраво символізуючи  девиз свята – "Тольятті – місто дружби".

Олександр ШУЛЬГА.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка