Прапор ТольяттіЛітературно-музичний вечір, присвячений 190-річчю з дня народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка, відбувся 9 березня в літературній вітальні бібліотеки ДКиТ ОАО "АвтоВАЗ".

Гостинна господарка бібліотеки Палацу культури і техніки АвтоВАЗу Олександра Кишкурно приймала шанувальників генія світової культури, українського поета, художника і мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Члени Українського земляцтва "Дніпро" міста Тольятті перетворили затишний зал бібліотечної гостинної у своєрідну тематичну виставку. Тут були представлені здобутки прикладного народного мистецтва: українські вишиванки-рушники, килими, портрети поета, написані відомими і самодіяльними художниками. Так, з добрим художнім смаком виконані портрети Тараса Шевченка солістами хору "Дніпро": намальований Володимиром Деревянко і вишитий Любов'ю Василець.

Тут можна було побачити репродукції до творiв поета і його власних картин, а також видання "Кобзаря" на багатьох мовах світу. У цей вечір літературна вiтальня перетворилася в українську хату, господарi якої бережуть культуру своїх предків, хочуть донести їх здобтки до своїх гостей, а головне - передати нащадкам.

Ім'я Кобзаря святе для людей, що народилися в Україні, зв'язані з нею кровним спорідненням, пам'яттю серця. У цьому переконалися і учасники, і гості вечора, що прийшли відзначити 190-річчя з дня народження геніального поета. Якими актуальніми виявилися на рубежі ХХ-ХХІ століть його заклики, здогади й узагальнення! Хто б міг подумати, що при вступі в третє тисячоріччя виявляться такими своєчасними його майже забуті попередження про небезпеку соціального розшарування, про те, що несправедливий соціальний устрій здатний викликати новi революційнi вибухи. На жаль, історія вчить тому, що вона …нічому не вчить. Старі помилки повторюються нащадками на новому витку розвитку. Якесь зачароване коло! Чи є із нього вихід?..

Люди з напруженою увагою вслухувалися в співучі, палючі рядки нев'янучих віршів Кобзаря, що з великим почуттям і благоговінням читали працівники Волзького автозаводу Петро Лісничий - «Якби ви знали паничi…», Людмила Степанова - поему «Сон», Наталка Малявко - «У тієї Катерини…», а Олександра Бекетова - «Причинну», .

Багато учасників і гостей вечора продовжили читання віршів, тому що знають їх напам'ять ще зі шкільної лави. Проникливо звучали народні пісні на вірші поета у виконанні учасників українського хору «Дніпро»: Лідії Джеджели - «Така її доля», Ніни Бондаренко - «Утоптала стежечку», Валентини Лісничої - «Нащо мені чорні брови», у виконанні групи хору «Дніпро» - «Садок вишневий коло хати» і ін. З цікавими сторінками біографії великого співака долi українського народу познайомила присутнiх на шевченківському вечорi його ведуча інженер департаменту розвитку ОАО «АвтоВАЗ» Любов Слюсарь. Вона з захопленням вивчає життя і творчість знаменитого земляка. І, живучи вже більше 30 років у Тольятті, являеться ведучою всіх пам'ятних вечорів, присвячених Кобзарю. Цього разу Любов Трохимівна зробила акцент на невідомі публіці співочі здібності Тараса Шевченка. Ймовірно, у цьому і є розгадка, що багато із його поетичних здобутків легко лягають на музику, а пісні стали воістину народними.

На вірші Тараса Шевченка написано понад 80 пісень. І багато із них натхненно виконує хор українського земляцтва "Днiпро", що користується в багатонаціональному Тольятті заслуженою популярністю. Він - лауреат Київського і Московського фестивалів народної пісні, дипломант престижних конкурсів. Його художній керівник Віталій Головко першим у Самарськiй області нагороджений почесним знаком Міністерства культури і мистецтв України "За досягнення в розвитку культури і мистецтв". У цьому ювілейному для народного поета році у хора тольяттінских українців теж свій ювілей - йому виповнюється 10 років.

Удалині від милої України її сини і дочки несуть в російський народ споконвічну культуру своєї історичної Батьківщини, у надрах якої народжуються такі генії, як Тарас Григорович Шевченко.

Валентина МАКАРЕНКО,

Петро ЛІСНИЧИЙ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка