Герб города СамарыЧерез 70 років після горезвісних директив Сталіна-Молотова-Бубнова в Самарі відкриваються перші українські школи

В кінці жовтня - на початку листопада ми з Лідією Іванівною Шошкіною, вчителькою Слов'янської школи № 132 міста Самари, виїджали в Україну на курси удосконалення вчителів до Львова. А я ще й змогла прийняти участь в Третій міжнародній науково-практичній Конференції «Освіта в українському зарубіжжі: досвід становлення і перспективи», що проходила з 26 по 29 жовтня в Києвському національному університеті імені Тараса Шевченка.

На цю конференцію у Київ з'їхались представники із 40 країн світу. Від Росії приймали участь троє делегатів - із Воронежу, Краснодару і Самари. На конференції я познайомилась з багатьма цікавими людьми. З головою Товариства «Україна-Світ», народним депутатом України Іваном Драчем, міністром освіти і науки України Василем Кременем, міністром культури і мистецтв України Юрієм Богуцьким, головою Держкомітету України у справах національностей та міграціі Геннадієм Москалем, директором Центру українознавства професором Володимиром Сергійчуком… Особливо запам'яталась зустріч з радником Посольства України в Російській Федерації професором Володимиром Рожком, який виявив справжній інтерес до розвитку української освіти в нашій громаді і обіцяв домогти з виділенням кількох місць у вузах Києва для випускників самарських шкіл - юних членів діаспори.

Кошти на це відрядження в Україну виділив з обласного бюджету департамент освіти і науки Самарської області. Наша подорож була організована за допомогою управління освіти міста Самари. Метою відрядження до Львова та Києва було створення в Самарі двох класів для дітей з викладанням основ українознавства, початків української мови і літератури, історії України-Руси.

Ми отримали необхідний досвід освітньої роботи, придбали необхідну учбову та учбово-методичну літературу. Нині, після свого повернення, готуємось почати навчання самарських дітей в перших «українських» класах за 70 років після горезвісних секретних директив Сталіна-Молотова-Бубнова, якими закрили 22 українські школи на Самарщині. Ці українські класи відкриються в найближчий час в 16-й і 132-й школах Самари.

Рада обласного українського Товариства визначила одним із головних сьогоднішніх завдань - залучення молоді, нових творчих сил для відродження культурного життя і національної освіти українців Самари і області. Над цим працюємо і будемо працювати. В суботу 6 грудня в самарскій школі №16, яку я очолюю, пройдуть перші уроки по історії України-Руси.

Під час відрядження в Києві був заключений договір про співробітництво самарської школи №16 зі школою №16 столиці України. І вже в січні група самарських дітей поїде до Києва на зустріч зі своїми українськими сверсниками. Діти житимуть в сім'ях киян, спілкуватимуться зі своїми новими друзями, прилучаться до святинь древнього Києва.

А весною будемо чекати наших дорогих гостей-киян у Самарі…

Галина ПОПОВА (ПУЗИРКО),

завідуюча сектором освіти українського

національно-культурного центру «Промінь»,

директор школи №16 м. Самари.

Репортаж надіслано в Редакцію паном Андрієм Бондаренко (Самара). Для сайту редагував В.Коломацький (Канада).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка