Керівники українських громад Ростислав Коляда та Майя КлоковаЙого в 12-й раз організовувало в нашому місті автобудівників та хіміків українське земляцтво “Дніпро”

В Тольяттi 18 березня 2007 року вiдбулося традицiйне мiське свято української культури. Уже дванадцяте! Члени правлiння Українського земляцтва "Днiпро" пiд керiвництвом Ростислава Коляди досконало продумали i органiзували цей захiд. З 13 годин дня до примiщення фiлармонiї стали приходити  люди, яких цiкавив не тiльки концерт, але i колоритна  виставка українських виробiв, керамiки, рiзьби по дереву, репродукцiй картин, вишивок, грамот, символiв державної атрибутики.

Там їх привiтно зустрiчала господиня виставки Любов Ярова, яка кожного року являється уважним, знаючим гiдом; а  своїм умiнням спiлкуватися з людьми, з присутнiм у неї почуттям гумору завжди проводить жвавi бесiди з багаточисленними вiдвiдувачами виставки. А вони в свою чергу залишають в книзi вiдгукiв добрi слова: "Ваша мальовнича виставка - це подорож по рiднiй Українi. Серце млiє вiд схвильованого погляду на рушники, картини, вишивки… А за кожною грамотою - натхненна праця  i  творчiсть, якiсть якої зростає у вас iз року в рiк. Спасибi вам за розквiт української культури в центрi Росiї".

О 14 годинi розпочався великий святковий концерт, програму якого уважно продумав, склав i пiдготував художнiй керiвник хору "Днiпро" Вiталiй Головко, а вели її постiйнi ведучi Олександра Бекетова та Валентина Єрохiна.

Про самодiяльних артистiв нашого земляцтва  ми писали уже не раз. Це насамперед хор "Днiпро", фольклорний ансамбль, вокальний ансамбль пiд керiвництвом Анатолiя Корольова, чоловiчий та жiночий вокальнi ансамблi, трiо бандуристок; солiсти Нiна Бондаренко, Людмила Степанова, Валентина Лiснича, Надiя Бразукевич, Анатолiй Пеньков, Любов Василець, Лiдiя Джежела, Марина Землянко, Людмила Афонiна, Ростислав Коляда; танцюристи Тетяна Петрова, Тетяна Андреєва, Володимир Капiтанов; декламатор Григорiй Гасич, гумористи Людмила Волгiна, Валентина Єрохiна, Валентина Шарковська, Анатолiй Корольов, Петро Лiсничий.

 Окремо скажу про Тетяну Андреєву. Порiвняно недавно прийшла ця молода жiнка в "Днiпро", але уже в повнiй мiрi проявила свої здiбностi: грає на бандурi не тiльки в ансамблi, але й соло (на святi в її виконаннi прозвучав вальс М.Глiнки), танцює, спiває в хорi i в ансамблi. I все це - з чарiвною усмiшкою на устах. Варто доповнити: щойно захистила диплом психолога в Тольяттiнському державному унiверситетi.

Отже, "днiпряни" були на висотi. Але в цьому роцi нам удалося здiйснити ще одну задумку:  мiське cвято української культури - це свято не тiльки українського земляцтва нашого мiста, але i гостей iз iнших мiст, i всiх мешканцiв Тольяттi, якi шанують українську культуру i cвоїми творчими силами сприяють її розвитку. Такими стали студенти та педагоги Тольяттiнського iнституту мистецтв: Катерина Калантарова, Наталiя Гребенкiна, Марина Коцько, Юлiя Кочева, Михайло Виноградов. Вони спiвали, як солов`ї, дали слухачам вiдчути всю красу української вокальної музики, а крiм того, щедро прикрасили програму особливими, улюбленими народними  пiснями.  "Стоїть гора високая", "Повiй, вiтре, на Вкраїну" - це тi перлини, без яких немає свята української пiснi. Ми щиро вдячнi чудовим спiвакам та їх педагогам Оленi Ветровiй, Галинi Cорокiнiй. Завдяки їх допомозi хор мав змогу знову виконати одну iз найкращих наших пiсень -  "Дiброво зелена", яка автоматично випала iз репертуару пiсля передчасної втрати солiста Володимира Дерев`янка. Тепер з хором спiвав студент Тольяттінського інституту мистецтв Михайло Виноградов.

Профессор Галина Сорокiна, глибоко вiдчуваючи i розумiючи українську музику, зумiла прищепити своїм вихованцям прихильнiсть до українських пiсень, наповнених щирими почуттями кохання, любовi до мальовничої  природи, високих душевних переживань та дотепного гумору. Тому, коли Ростислав Коляда запросив Галину Олексiївну на сцену, зал зiрвався  аплодисментами. Це була подяка за свято на святi - саме так хочеться назвати виступ студентiв i педагогiв нашого iнституту мистецтв.

В академiчному жанрi виступила i вiдома тольяттiнська спiвачка Iнна Полоз. Срiбним сяйвом розливались i знайшли гарячий вiдгук у глядачiв пiснi: сумна "Вiють вiтри, вiють буйнi" та весела "Гандзя".

Людмила Цимбалiст, крiм дотепної гуморески, виконала в естраднiй манерi популярну пiсню "Одна калина за вiкном".

Iз Димитровграду до нас завiтали голова правлiння Українського земляцтва "Краяни" Майя Клокова та жiночий вокальний дует, який приємно виконав українську народну старовинну пiсню "В кiнцi греблi шумлять верби". У своєму словi Майя Євгенiївна ще раз пiдкреслила, яке велике значення для "Краян" має наш "Днiпро", якого вони по праву вважають хрещеним батьком своєї органiзацiї:

"Земляче, як добре, що є ти на свiтi,

Як потрiбно це кожному з нас.

Ми кохаєм, кохаєм, кохаємо,

I все бiльше ми любимо вас!"

Особливу любов у глядачiв викликав гiсть iз Самари - заслужений артист України Микола Мороз, якого разом з щирим привiтанням представив заступник голови Українського нацiонально-культурного центру Едуард Луценко. У супроводi спiву солов`я талановитий артист проникливо прочитав "Садок вишневий коло хати" Тараса Шевченка, а потiм чудово виконав естрадний хіт 60-х років - "Черемшину".

Ще одна радiсна сторiнка нашого свята - участь в ньому дiтей. Це неперевершений по майстерностi веселий танець "Шалантух" у виконаннi Анфiси та Богдана Бочкарiв, якi за свої виступи мають уже багато нагород мiсцевого, обласного та окружного значення.

А "Юнi чарiвницi" iз школи №13 (художнiй керiвник Галина Богдан) дiйсно зачарували всiх  своїм  танком. Саша Валькова вiртуозно зiграла соло на домрi "Ой, за гаєм, гаєм". Українську народну пiсню "А в нас завтра свадьба буде" виконала дитяча группа: Анфiса Бочкар та Катя Петрова (вокал i танець), Богдан Бочкар (скрипка i вокал), Альоша Соловйов (баян). Старшому поколiнню глядачiв цей номер нагадав знаменитi сiльськi троїстi музики. Загальне захоплення викликала 5-рiчна Полiнка Огуречникова, онука нашої хористки Катерини Остапiвни. Вона прочитала вiршi про Кобзаря: "Наш Тарас Шевченко - сонце України!"

Провiдною зiркою концерту стала чиста українська мова. Ранiше ми проводили концерти на росiйськiй i  українськiй мовах, а тепер вирiшили: на святi української культури треба спiлкуватися тiльки на нашiй рiднiй мовi. Про це читав у своїх власних вiршах Григорiй Гасич (один iз засновникiв українського земляцтва "Днiпро" в Тольяттi):

Я хочу читати вiршi,

Я хочу читать по-вкраїнськи,

Я хочу до вас донести

Жаданi слова материнськi. 

Було так з далеких вiкiв:

Як дiти на свiт цей з`являлись,

Та мова батькiв-матерiв

Навiк їм, малим, вкарбувалась. 

Так будем завжди шанувать

Ми мову не нишком, - прилюдно,

I нею завжди розмовлять

I вдома, i з другом, - повсюдно. 

Так думать, i так розмовлять!

Бо мова - культури окраса.

Нам личить усiм пам`ятать

Бажання Шевченка Тараса.

Глядачi дуже прихильно вiднеслись до звучання на святi виключно української мови i чуйно реагували на всi нюанси; наприклад, змахували сльозу, викликану образом пiснi рiдного краю, чи дружно смiялися над вдалими жартами гумористiв. Українцi не забули свою мову, а представники iнших нацiональностей з задоволенням вслухалися в неповторнi, клоритнi iнтонацiї cпiвучої, солов`їної української мови.

Можна сказати, що XII мiське свято української культури в Тольяттi пройшло пiд девiзом, який прозвучав у виступi голови правлiння Українського земляцтва "Днiпро" Ростислава Коляди: "Шануймо, друзi, рiдну мову - культури нашої основу".

З баяном - художній керівник хору Віталій Головко

Заспівують наші дніпрянки

На передньому плані один з засновників Дніпра Григорій Гасич

Співає дует з Димитровграду

Співає Людмила Афоніна

Тетяна Бочкарь   з дітьми- козачатами  Анфісою і Богданчиком

Фото на пам'ять димитровградців та тольяттінців

На світлинах: Керівники українських громад Ростислав Коляда та Майя Клокова. З баяном - художній керівник хору Віталій Головко. Заспівують наші “дніпрянки”. На передньому плані один з засновників Дніпра Григорій Гасич. Співає дует з Димитровграду. Тетяна Бочкарь з дітьми- козачатами Анфісою і Богданчиком. Співає Людмила Афоніна. Фото на пам'ять димитровградців та тольяттінців.

Валентина ЛІСНИЧА. 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка