У День знань на будинку Самарської державної академії шляхів сполучення відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки засновнику Куйбишевського інституту інженерів залізничного транспорту Почесному залізничнику нашої країни Дмитрові Степановичу Сугаку

Син машиніста паровоза локомотивного депо станції Полтава, Дмитро Сугак за своє життя пройшов трудовий шлях від кочегара на Харківській станції Люботин до начальника Куйбишевської залізниці. Під його керівництвом наша Куйбишевська магістраль з 1961 по1976 роки досягла кращих результатів у галузі і була відзначена вищою нагородою країни - орденом Леніна. Так само, як і її начальник, нагороджений за свою героїчну працю ще декількома високими орденами Країни Рад.

Зі стін заснованого Дмитром Сугаком єдиного в Поволжя залізничного вузу за 32 року випущено більш 20 тисяч фахівців. Першим ректором нинішньої академії з подачі Дмитра Степановича був призначений його однокашник по Харківському інституту інженерів залізничного транспорту, а потім професор цього вузу Павлович Євгеній Станіславович. Він з допомогою свого земляка, друга і товариша - начальника Куйбишевської залізниці Дмитра Сугака зробив тут багато чого доброго і корисного: заснував в Куйбишеві свою наукову школу, відкрив навчання по новим спеціальностям в галузі автоматики і телемеханіки керування залізничним господарством тощо. Зараз випускники самарского вузу трудяться на багатьох магістралях країни, очолюють відділення дорог, підприємства, служби, хтось досяг успіхів у науці і викладацькій діяльності, є мозковим центром керування Куйбишевською залізницею.

Самарський полтавчанин Дмитро Степанович Сугак увійшов в історію Самари й області і його самарські земляки з Полтавщини будуть і надалі берегти пам’ять про цю чудову людину.

Юрій МАТІЙЧЕНКО,

голова Полтавського земляцтва м. Самари,

Заслужений конструктор Росії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка