В обласному Будинку дружби народів відбулася ювілейна творча зустріч відомого самарского поета, заслуженого працівника культури Росії Павла Руденко, присвячена 75-річчю з дня його народження.

У Самарі й області знають і люблять цього літнього чоловіка - неспокійну людину невгамовної творчої енергії і рідкої долі. Павло Іванович Руденко – уродженець Ленінграда, син репресованих у 1937 році, виховувався в дитячих будинках Одеси і Херсонської області. В роки Великої Вітчизняної він був юнгою бойового корабля Азовсько-Дунайської флотилії Чорноморського флоту - бронекатера № 423. З його екіпажем пройшов бойовий шлях від Північного Кавказу до Відня.

Після війни фронтовий юнга став бойовим культармейцем. Працював у Питері і Карелії, об'їздив багато будівництв в Росії й України. Тому береги Дніпра і Волги стали для нього берегами любові. У нашій області він - більш 40 років. Був директором клубів і Будинків культури в самарском аеропорту «Курумоч» і місті Отрадному, у селах Волзького району, Красноярського і Похвістневского районів. Очолювані ним з клуби і Палаци культури визнавалися кращими не тільки в місті й області, але й у Росії. Скрізь там, де він трудився, зводилися Обеліски пам'яті загиблим фронтовикам, піднімалися сади й алеї.

Павло Руденко – талановитий народний поет. На його вірші створені багато десятків чудових пісень, справжні гімни соціальним працівникам нашої області, самарским нафтовикам, лісівникам, медикам... Тільки за останні 7 років Павло Іванович видав 10 своїх поетичних збірників. Не дивлячись на солідний вік і негаразди зі здоров'ям, він часто виступає в санаторіях, пансіонатах і госпіталях для ветеранів, у дитячих будинках, школах і клубах області. Творчі зустрічі з ним - це свята для душі, де він звичайно зустрічає не просто теплий,  захоплений прийом з боку слухачів.

Сьогодні цього ветерана самарской культури, літератора і журналіста, відповідального секретаря Рад фронтовиків сіл Курумоч і Подбельск будуть ушановувати і поздоровляти з ювілеєм. У межах підготовки до 60-річчю Великої Перемоги в Будинку дружби народів Самарской області пройшла  творча зустріч з Павлом Руденко в зв'язку з його 75-літтям із дня народження і 55-літтям творчої діяльності. Багато  його поетичних і публіцистичних добутків присвячені представникам народів, що населяють нашу губернію. Тому ця зустріч фронтовика із шанувальниками його таланта організована була не просто як презентація його нового поетичного збірника «Любові і пам'яті сторінки», а як багатонаціональний вечір. Участь в ньому крім українського національно-культурного центра «Проминь» прийняли товариства «Російсько-білоруське братерство 2000» і мордовська громада «Масторава», чуваський «Пехиль», татарський «Туган Тіл» і єврейський «Тарбут Лаам»...

До речі, до ювілею Великої Перемоги поет-фронтовик Павло Руденко висунутий багатьма організаціями і заклалами губернії до нагородження почесним знаком «За заслуги перед Самарской областю».

Ось одна із пісень на слова українського поета з Самарщини Павла Руденка

 

Синiвський уклiн 

Кращої нам долi i не треба мати:
Чути в хвилях Волги музику Днiпра.
Ненька-Україна та Росiя-мати,
Вiд пiсень народних серце завмира.

Як не пом’янути незлим, тихим словом
Рiдного Шевченка, Батька-Кобзаря,
Що бажав нам жити в сiм’i вольнiй, новiй –
Хай же сходить дружби двох країн зоря!

Хай з росiйским словом українська мова
Ростять сад любовi, миру i добра,
Хай вiтри попутнi нам вiтрила повнють
На просторах свiтлих Волги i Днiпра.

«Промiнь» - хор в Самарi, хор «Днiпро» в Тольяттi
Пiснею вiтають журавлиний клин,
З жигульовських селищ просять передати
Сонячнiй Вiтчизнi до землi уклiн.

Слова Павла Руденка, музика Анатолiя Назаренка. 

м. Похвiстнево, 10.03.2003. 

 

На світлині:

1. На покладанні квітів разом до меморіалу визволителям з фронтовими товаришами у місті свої юності Бєлгород-Дністровському.

2. Біля  могили свого названого батька комбрига Павла Державіна з командиром корабля “Павло Державін” капітаном 3-го  рангу Тимуром Цимбуловым і старшим комендором старшим матросом Іваном Нагорнюком

3. Фронтовий юнга Павло Руденко в дні 60-річчя звільнення одеської землі від німецько-фашистської окупації виступає із своїми віршами перед українськими моряками-прикордонниками у матроському кубрику корабля “Павло Державін”, що носить ім’я його командира, почесного громадянина Одеси  Героя Радянського Союзу капітана 1-го рангу Павла Державіна (24 серпня 2004 р.).

 

Андрій БОНДАРЕНКО

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка