Російсько-українські відносини

Порошенко видав указ щодо припинення угоди про дружбу і співробітництво з РФ

Президент України Петро Порошенко підписав указ, який вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про припинення договору про дружбу між Україною та Росією.

Про це повідомляється у понеділок на сайті глави держави.

Зокрема, припиняється дія Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору

Президент України Петро Порошенко пропонує розірвати договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією», що «з вини Москви вже давно став анахронізмом». У відповідь речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що двосторонні відносини України і Росії уже і так перебувають у ситуації, «яку важко чимось зіпсувати». Що ж залишилося від «дружби і співробітництва» з укладеного у 1997 році договору?

Чотири роки тому Росія ввела війська на територію України і вчинила справжню бійню під Іловайськом

У серпні 2014 року розгорнулися запеклі бойові дії за місто Іловайськ Донецької області, які закінчилися масовою загибеллю українських захисників.

У ніч на 29 серпня президент РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, які опинилися в оточенні.

Президент України Петро Порошенко заявив про намір розірвати мирний договір з країною-агресором

Президент України Петро Порошенко заявив, що очікує від МЗС необхідний пакет документів для початку реалізації процесу припинення Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Про це він сказав 28 серпня на нараді з керівниками закордонних дипломатичних установ України.

«Уже найближчим часом я очікую від Міністерства закордонних справ необхідний пакет документів для початку реалізації цього процесу», – заявив Порошенко.

В інформаційному просторі активно обговорюється пропозиція міністра інфраструктури України Володимира Омеляна щодо припинення пасажирського сполучення з Росією

Міністерство інфраструктури вже підготувало пропозиції щодо припинення сполучення з Росією. Міністр Володимир Омелян тримає ці пропозиції в секреті, лише зазначає, що йдеться про пасажирські залізничні перевезення, і це не стосуватиметься транзитних і вантажних поїздів. Аби ініціатива стала реальністю, її має затвердити Кабінет міністрів та Рада національної безпеки та оборони. Це має відбутися якомога швидше, переконаний Володимир Омелян, з огляду на поведінку Росії в Азовському морі.

Наступні вибори в Україні Москва використає як одну із форм гібридної війни проти незалежної держави. Загроза стане реальною і для Центральної та Східної Європи

Кремль готує операцію «Проросійська Україна». Це буде геополітична катастрофа і для Польщі. У жодній державі колишнього соціалістичного табору не було настільки багато агентів колишнього КДБ, як в Україні.

Кремль веде широкомасштабну підривну діяльність проти Центрально-Східної Європи і докладе всіх зусиль, щоб проросійський кандидат на посаду президента України виграв вибори у березні 2019 року. Крім того, Москва влаштовує своїх агентів у всіх без винятку політичних силах цієї держави, щоб майбутня Верховна Рада не була здатна захистити і зміцнити незалежність України. Тим більше, що останнім часом російські спецслужби звернули особливу увагу на українські патріотичні організації, до яких Росія в масовому масштабі вводить своїх агентів.

Украина хочет вернуть своих граждан домой. Хочет ли того же самого Россия?

Первый вице-спикер Верховной рады Ирина Геращенко назвала имена россиян, которых Киев готов передать Москве в обмен на осужденных в России украинцев. В него вошли 23 человека. Геращенко заявила, что их могут обменять на режиссера Олега Сенцова, активистов Александра Кольченко и Владимира Балуха, журналиста Романа Сущенко, 20-летнего Павла Гриба и блогера Артура Панова. Радио Свобода выяснило, за что Украина удерживает этих россиян.

Росія та її церковна «п’ята колона» в Україні роблять все можливе, аби незалежна держава не вийшла з-під впливу Москви

Українська православна церква Київського патріархату звинуватила Росію у втручанні в церковні справи в Україні у зв’язку з очікуваним визнанням автокефалії української церкви з боку Вселенського патріархату.

«Ми висловлюємо протест проти втручання Російської Федерації у церковні справи, проти використання прокремлівськими політиками свого впливу в керівних структурах митрополії Московського патріархату в Україні (так у тексті названо структуру Московського патріархату в Україні з офіційною назвою «Українська православна церква», що є автономною частиною Російської православної церкви – ред.) з метою перешкодити визнанню автокефалії. Вважаємо, що своїми діями вони порушують законодавство України, розпалюють міжконфесійну ворожнечу, втручаються у справи релігійних організацій, спонукають одні релігійні організації втручатися у справи інших», – мовиться у зверненні Священного синоду УПЦ КП з питання утвердження в Україні єдиної помісної православної церкви.

Газовий шантаж Росією своїх партнерів починає набувати для неї зворотного ефекту

Газова війна Росії проти України, як частина гібридної війни, триває вже давно. З 2014 року Україна різко знизила закупівлю російського палива, а нещодавно виграла арбітражний суд проти «Газпрому» у Стокгольмі щодо завищення монопольних тарифів на свою продукцію та кабальних умов контракту. Тоді росіяни вдалися до шантажу, оголосивши в кінці лютого ц.р. про розрив контракту з «Нафтогазом» і різко знизили тиск у газотранспортному трубопроводі. Але українське суспільство вистояло і довело всім, що Україна є надійним транзитером голубого палива до Європи. Водночас, нинішня геополітична та геоекономічна політика Москви призведе до того, що російські енергоресурси – основа економіки РФ, все менше цікавитимуть світ. Наслідки цього − передбачити неважко…

Несправжні українці бояться навіть національних кольорів

Днями в анексованому Криму відбувся так званий «міжнародний круглий стіл» за участі «представників українських діаспор», який виявився не чим іншим, як черговою провокацією Кремля в рамках гібридної війни, розв’язаної проти України

Новину про те, що в Криму готується зустріч чи круглий стіл «представників українських організацій» з Росії, України та інших країн почали розганяти російські, а згодом і українські медіа заздалегідь – за кілька днів до анонсованої події. Навіть людині, яка не досить глибоко обізнана зі станом справ в українському русі в РФ та інших країнах світу, було зрозуміло: все, що відбувається в Криму під протекторатом окупаційної влади – нічим хорошим і справжнім бути не може. Тобто – слід було чекати чергового фейку, сценарій якого готувався в Москві. Але важливо було дочекатися самої події, щоб все стало на свої місця.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s