Російсько-українські відносини

Як ви вже, певно, знаєте, 3 січня 2024 року між Україною і РФ відбувся обмін військовополоненими, найбільший за кількістю повернутих захисників від початку вторгнення і перший з серпня 2023 року. В ролі посередника обміну  виступили Об'єднані  Арабські Емірати (ОАЕ).

Серед звільнених 230 українців та українок були, зокрема:

130 представників Збройних сил України. Серед них 14 із тероборони та 14 — із Військово-морських сил;

55 нацгвардійців;

38 прикордонників;

1 поліціянт;

6 цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Які ідеологічні стратегії обкатують росіяни на захопленій українській землі

Росія, як і Океанія Джорджа Орвелла, теж полюбляє переписувати історію, особливо на тимчасово захоплених територіях  (ТОТ). Це вона робить в анексованому з 2014 року Криму, на захоплених частинах Донецької та Луганської областей, а тепер — на нових окупованих територіях України. У Путіна зрозуміли, що точкою входу до зміни історії є школи, тому українська освіта сьогодні — один із головних об'єктів тиску російських окупантів.

Перший місяць навчального року наочно підтвердив, які ідеологічні стратегії обкатують росіяни на захопленій українській землі.

Российский оппозиционер Альфред Кох прогнозирует дальнейшвий ход войны в Украине

Российский оппозиционный политик, не въездной на территорию РФ, в прошлом – вице-премьер Российской Федерации и автор многочисленных антипутинских статей Альфред Кох написал о своем видении дальнейшего хода событий российско-украинской войны:

«Закончился двести сороковой день войны. На фронте особых изменений нет. Война зависла в некой точке равновесия и каждая из сторон накапливает силы. Когда война опять перейдет в активную фазу – никто не знает. Но мне кажется, что если кто-то и будет атаковать – то это ВСУ.

Георгий Тука – руководитель группы «Народный тыл» – о том, что произойдет после новой аннексии

Как будут развиваться события на востоке Украины после проведения этих псевдоголосований? Зачем они вообще сейчас понадобились Владимиру Путину? Беседуем об этом с бывшим главой Луганской военно-гражданской администрации, бывшим заместителем министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц Украины Георгием Тукой; сейчас он руководитель и основатель волонтерской группы "Народный тыл".

Оголошення «часткової» мобілізації в Росії – визнання Путіним своєї поразки в Україні

Як відомо, 21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив про проведення в Росії часткової мобілізації та посилення виробництва оборонного комплексу. За словами російського диктатора, він воює не з Україною, а з НАТО, який застосовує проти Росії весь свій військовий потенціал. Путін остаточно намірився вести війну в Україні на знищення і готовий наступати далі на Захід. Для цього він фактично наказав перевести промисловість та економіку Росії на військові рейки. Таким чином, Росія розпочинає глобальну конфронтацію із Заходом і готується до другого етапу війни з Україною.

Ізюм – чергове місто-символ страждань і геноциду українського народу

Маріуполь, Буча, Ірпінь. Назви цих українських населених пунктів сьогодні відомі світові як страшні символи звірств російських військ: руйнування,  катування, масові вбивства... Тепер до цього списку додалося ще й місто Ізюм на Харківщині.

Після звільнення міст та сіл у Харківській області, яке зруйнувало плани Путіна щодо окупації цього регіону, а також  всієї Донецької області, у деокупованих населених пунктах зараз  виявляють масові поховання вбитих українських полонених та цивільних, які загинули внаслідок обстрілу під час штурму міста російськими військами.

Чому Путін наказав знищувати критичну інфраструктуру України саме в річницю терактів 11 вересня 2001 року

Російські телеглядачі, мабуть, помітили, що повідомлення з фронтів війни в Україні в останні два тижні дуже скупі. Зникли і сюжети, які доводили, що у світі немає аналогів «Іскандерам», «Кинджалам», російським бойовим вертольотам і літкам. Причина цього зрозуміла, адже тоді виникає питання: чому маючи одну з найпотужніших і високотехнічно озброєнних армій у світі, війська РФ вимушені відступати на Харківщині і ледь стримувати українські війська на півдні України. Опитування, проведене «Кобзою» (не репрезантивне, але показове), довело, що більшість російських громадян, навіть з тих, хто підтримує агресію проти «хохлів», втомилися від війни і хочуть її найскорішого завершення на будь-яких умовах.

Нотатки на полях повідомлень з фронту російсько-української війни

24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну не лише проти України. Зовсім небагато часу знадобилася, щоб зрозуміти, що це війна й проти усієї Європи. Російська армія  прасує українські землі  танками, б'є по українцям ракетами а по європейцях – енергетичним шантажем, інфляцією та пропагандою. Фактично з цього моменту відкрито триває війна ідеологій – автократії проти демократичного світу.

У якомусь сенсі Захід спровокував Росію тим, що дав Москві всі необхідні ресурси для агресії. В ЄС не відреагували належним чином у 2008 році, коли Росія атакувала Грузію, не було відповідної реакції і на окупацію Криму та створення злочинних анклавів на сході України. Про це нещодавно нагадав глава МЗС Австрії Александер Шалленберг, виступаючи на Бледському стратегічному форумі у Словенії. «Так, ми, напевно, були наївними та займалися видаванням бажаного за дійсне, навіть на Мюнхенській безпековій конференції. Бо ми ніколи не вірили, що хтось буде настільки божевільним, щоб діяти всупереч його власним економічним інтересам», – заявив він.

Третій президент України про національне усвідомлення, перемогу України і неминучий розпад Росії

Це інтерв'ю з третім президентом Віктором Ющенком "Українська правда" планувала записати в лютому 2022 року. Тоді країна жила страхом можливого вторгнення, в яке багато хто не вірив, навіть незважаючи на повідомлення західної розвідки. Не вірив у повномасштабну війну й сам Ющенко. Під час нашої останньої зустрічі на прем'єрі фільму Олега Сенцова "Носоріг", де, власне, і було озвучене прохання про інтерв'ю, колишній голова держави запевняв: "Ані через два дні, ані через 20 років на Україну ніхто не нападе". Втім, інтерв'ю довелося відкласти саме через російські танки, які рухалися в напрямку української столиці зранку 24 лютого.

Полгода с начала вторжения в Украину. Военные эксперты о возможных сценариях развития ситуации

24 августа, в День независимости Украины, исполилось  полгода с начала полномасштабного российского вторжения. За это время война унесла уже тысячи жизней, миллионы украинцев были вынуждены покинуть свои дома, а ряд городов был уничтожен практически полностью. Переговоры между странами об урегулировании конфликта постепенно сошли на нет, и рассчитывать на окончание боевых действий в ближайшем будущем не приходится. Радио Свобода поговорило с военными экспертами о событиях последних шести месяцев и о возможных сценариях развития ситуации.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка