Регіональні видання

Активісти Національно-культурної автономії українців м. Новосибірська у своєму Культурному центрі відзначили кілька знаменних святкових дат

21 листопада 2021 року активісти Національно-культурної автономії українців м. Новосибірська в своєму Українському культурному центрі відзначили кілька знаменних святкових дат: 1. нашій організації пішов 33-й рік від дня заснування; 2. нашому знаменитому в місті ансамблю "Мрія" виповнилося 12 років; 3. нашому ветерану-активісту, одній із співзасновниць організації Валентині Цимбал "стукнуло" 75 років!; 4. а активному учаснику ансамблю "Мрія" Світлані Шенгілевич — лише 50!; 5. та ще й мали двох іменинників — Михайловичів! (щорічно 21 листопада православна церква відзначає Михайлів день, вшановуючи пам'ять святого архангела Михаїла. – Ред.).

Українці НКАО Санкт-Петербурга змістовно провели День української писемності та мови

11 листопада в Будинку дружби Ленінградськоі області, де діє громадський інтерактивний музей української культури " Джерело", НКА українців Санкт-Петербургу достойно відсвяткували День української писемності та мови.

У великій урочистій залі за круглим столом, накритим чудовою вишитою скатертиною, зібрались члени НКА українців на літературну зустріч: " Українська рідна мова солов'іна, калинова".

Українці Новосибірська взяли участь в етнічному фестивалі «Слов’янське подвір’я»

3 жовтня 1921 року в Новосибірську відбувся черговий 12-й фестиваль слов’янських культур  «Словянське подвір'я», засновниками якого є національно-культурні автономії українців і білорусів. У фестивалі також взяла участь польська громадська організація.

Наша НКАУ влаштувала виставку української вишивки та майстер-класи з вишивки бісером.

Особлий інтерес викликала моя колекція привезених з України вишитих протиковідних масок – тут же посипались замовлення на них...

Українці Єкатеринбурга урочисто відзначили 30-річчя Незалежності України

Цей урочистий захід, організований  Консульством України в Єкатеринбурзі спільно з «Спілкою Українок Уралу» розпочався 23 серпня з підняття перед Консульством Державного Прапора України і виконання  Державного Гімну України. З вітальними промовами до учасників звернулися Консул України Георгій Закраявський, віце-консул Віталій Лебедівський, перші керівники українського осередку м. Єкатеринбурга Стефан Паняк та Петро Кікілик. Гостей свята також  привітав голова Курганського українського товариства «Ясень»  Олександр Остапчук. А  ведучою заходу була я, голова «Спілки Українок Уралу» Лідія Ковалів.

5 серпня -  День  вшанування пам'яті українців, страчених в урочищі Сандармох

5 серпня -  День  вшанування пам'яті українців,  страчених в урочищі Сандармох в Карелії. Про це нагадує у Facebook Почесний голова Карельської республіканської громадської організації  «Товариство української культури «Калина»  Лариса Скрипникова.  «Починаючи з 1998 року, - пише вона, -  я чекала цей день з хвилюванням, сумом і радістю… Радістю від зустрічі з друзями української делегації, що приїжджала щороку на прощу. В цей день декілька сотень людей йшли Хресною ходою від дороги до Меморіалу. Йшли офіційні особи, представники національних громадських організацій, приватні особи, представники других країн. І завжди сама численна була делегація українців. З 2014 року не приїжджає українська делегація, не збираються члени Карельської громади  Калина»… Правда, завжди буває Андрій Литвин, на жаль, один…

Перестало битися серце багатолітнього активіста національно-культурної автономії українців Новосибірська Генріха Стеценка

Національно-культурна автономія українців м. Новосибірська із сумом повідомляє, що сьогодні, 16 липня 2021 року, на 85-му році не стало Генріха Івановича Стеценка ― нашого всіма любимого активіста, патріота України і пропагандиста української культури й традицій на сибірській землі, неперевершеного знавця життя і творчості Тараса Шевченка та багатьох українських поетів, письменників, художників...

Урочисто і достойно відсвяткували ювілей Василя Тегзи президента  НКА українців Санкт-Петербурга, полковника медичної  служби, професора, доктора наук

Ювілейний вечір відбувся в концертній залі "У Финляндского".

Сказати, що у Василя Тегзи багато друзів - нічого не сказати... Зала була заповнена (на допустимі відсотки, звичайно!) і, протягом майже 3-х годин, тривали сердечні вітання від офіційних осіб: особисто від губернатора Санкт-Петербурга, єпархії, керівників НКА різних національностей міста, колег по роботі, учнів, земляків, рідних...

Автор монографії «Соціальна адаптація українських іммігрантів» відповідає на запитання «Кобзи»

Як ми вже повідомляли, у жовтні  минулого  року видавництвом «Саміт-книга» (Київ) було видано українською монографію кандидата соціологічних наук Андрія Зав’ялова (м.Іркутськ) «Соціальна адаптація українських іммігрантів». Автор аналізує основні механізми і стратегію соціальної адаптації українських іммігрантів в Канаді, Латвії і Росії, її складності та особливості. Кореспонденту «Кобзи» випала нагода поспілкуватися з Андрієм Зав’яловим і детально розпитати його про цю роботу.

Хор «Горлиця», заснований Анатолієм Крилем, і однойменна громадська організація українців Владивостока плекають рідну культуру в «Зеленому Клині»

У пошуках кращої долі українці мігрували як на Захід, так і на Схід. Топонім «Зелений Клин» на Далекому Сході з’явився з українцями. З українцями на Далекий Схід прийшла і українська пісня.

За радянських часів (1979) у Владивостоці завдяки українцю Анатолію Крилю, який жив українською піснею, українським словом, з’явився український хор «Горлиця».

Анатолій Улянович Криль — громадський і культурний діяч Зеленого Клину. Організатор і керівник українського народного хору «Горлиця» (тепер носить його ім’я). Голова першої зареєстрованої на Далекому Сході парафії Української православної церкви Київського патріархату. Громадська та релігійна діяльність А. Криля викликала роздратування і шалений опір з боку влади. У 2004 р. Анатолій Криль загинув наслідок жорстокого побиття невідомими злочинцями. Невдовзі після вбивства А. Криля діяльність УПЦ КП у Владивостоці була заборонена. Вбивці А. Криля не знайдені до цього часу.

 

Вітаємо  Консула України в Єкатеринбурзі з ювілеєм!

23 березня виповнилося 60 років Консулу України в Єкатеринбурзі Георгію  Івановичу  Закраявському. Саме з його приходом на цю посаду у 2018 році, як засвідчує українська громада міста, вона відчула не формальне, а справжнє піклування про неї і реальну допомогу, те, що Україна пам’ятає і підтримує українців Уралу.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка