Регіональні видання

«Черевички», «Наталка-Полтавка» і  «Вечори на хуторі біля Диканьки» в Татарстані

11 січня цього року в Будинку дружби народів міста Нижнєкамська відбулася літературно-музична зустріч, присвячена опері Петра Чайковського «Черевички». Організатором її стало місцеве Українське товариство «Вербиченька». Глядачам розповіли про те, як створювалася опера за повістю Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом», про творчість письменника,  композитора, а також  автора лібрето опери Якова Полонського і артистів, які співали в опері і знімалися у фільмі-опері «Черевички» (1944 р., режисери Михайло Шапіро і Надія Кошевєрова).

У Сургуті українці відсвяткували Різдво мюзиклом «Сорочинський ярмарок»

«Месяц величаво поднялся на небо посветить добрым людям и всему миру, чтобы всем было весело колядовать и славить Христа...» Ці слова з повісті Миколи Гоголя «Ніч перед Різдом» винесли в Українському культурному центрі Сургуту  (керівник Олеся Пухальська) до віртуальної афіші, що запрошувала жителів міста 18 січня на щорічні Різдвяні вечорниці.

Цього року українці Ханти-Мансійського округу святкували Різдвяні свята у Міському культурному центрі Сургуту прем’єрою мюзиклу, створеного за участі народного ансамблю «Купава» і заслуженої артистки України Богдани Павлишин  за мотивами іншого твору Гоголя «Сорочинський ярмарок». Тих, хто відгукнувся на запрошення, чекали улюблені українські пісні, колядки, щедрівки, а також блюда традиційної української кухні, розважальні ігри  і дискотека «Гоп зі смиком». Особливий приз було обіцяно тим, хто прийде на вечір у вишиванці.

Автора театральной версии для чтецов и симфонического оркестра Елизавету Ткачеву пришли поддержать ее друзья – активисты местной украинской общины «Перевесло»

Многие знают эту историю о волшебном цветке – символе любви и преданности. У разных народов есть свои версии подобных сказок (итальянская «Зелинда и страшилище», китайская «Сказка о волшебном змее», украинская «Уж-царевич и верная жена» и другие). Но наиболее известна сказка «Аленький цветочек» в изложении Сергея Аксакова. Премьера её версии для чтецов и симфонического оркестра прошла 19 января 2020 года в Воронежской филармонии. Автора – Елизавету Ткачёву пришли поддержать представители местной украинской общины «Перевесло».

Клуб української культури імені Івана Франка у Петропавловску-Камчатському

 Протягом минулого року героями нашого циклу «Українці Камчатки» були яскраві особистості Клубу української культури імені Івана Франка, що діяв впродовж майже 15 років при обласній науковій бібліотеці імені Степана Крашеніннікова в Петропавловску-Камчатському. На жаль, не про всіх активних членів Клубу вдалося зібрати достатньо матеріалів, щоб продовжити цей цикл. Але варто,  хоча б коротко згадати по можливості кожного з них,  та, власне, детальніше розповісти і про сам Клуб.

Про те, як відбувалося становлення Національно-культурної автономії українців Сибіру і як вдається існувати нині, розповів у інтерв’ю газеті «Голос України» голова НКАУ Новосибірська Володимир Павук

Виповнюється 30 років Національно-культурній автономії українців Сибіру. Про те, як відбувалося становлення цієї організації в регіоні, де кожен третій його житель має в тій чи іншій мірі українське коріння, і як вдається існувати нині, в часи жорстокого протистояння, розповідає голова УНКА Новосибірська Володимир Павук.

— У 80-х роках у СРСР існувала така теза: «... национальные признаки у людей стираются и появляется общность советский народ...». І ніби на противагу цьому під кінець Радянського Союзу відбулося ейфорійне підняття національної самосвідомості у всіх народів багатонаціональної країни: кожен представник національних меншин почав пишатися своєю етнічною приналежністю, своєю культурою і традиціями, історією свого народу. Історією, яку часто держава замовчувала або спотворювала. Саме в той час у Новосибірську зародилося перше у місті громадське українське об’єднання, — розпочав свою розповідь пан Володимир.

Українці Мурманська взяли участь у Різдвяних заходах в Заполяр'ї

Народні самодіяльні хори  української пісні «Лелеки» та  «Джерела» з Мурманську взяли участь у передріздвяних та різдвяних заходах «Різдво Христове» у Заполяр'ї.

Зокрема, виступ хору  «Джерела» було включено до програми концерту «Різдвяні зустрічі», що відбувся 11 січня в Мурманському обласному Палаці культури і народної творчості. А «Лелеки»  ГО «Національно-культурна автономія «Українці Мурманської області» 3 січня дали в столиці Заполяр'я новорічний концерт у «Домі Дружби», 4 січня виступили перед жителями Мєждурєченська з концертною програмою «Піснями вишите життя», 7 січня вітали колядками Мурманську Регіональну громадську благодійну організацію багатодітних сімей і інвалідів «Райдуга», а наступного дня приєдналися з своєю програмою до Вечора поморської культури в Мурманську.

Український  Різдвяний фестиваль «Щедрий вечір» у  Владивостоці

Яскравими костюмами, веселими українськими піснями та запальними танцями запам’ятається жителям і гостям Владивостоку гала-концерт  Далекосхідного Різдвяного фестивалю «Щедрий вечір», що відбувся 11 січня в Палаці культури залізничників. У концерті знайшлося місце не тільки для народних пісень і танців.  В данину святу Різдва прозвучали і духовні піснеспіви, а маленьких гостей вчили робити своїми руками святкові сувеніри.

«Традиции встречи Рождества Христова с песнями, плясаниями, с колядованием  –  это очень хорошая, добрая народная традиция, законодателями которой, я думаю, без преувеличения является украинский народ»,  – з такими словами звернувся до учасників фестивалю Єпископ Уссурійський, вікарій Владисвостокської єпархії  Іннокентій.

Украинские творческие коллективы Башкортостана приняли участие в концерте, посвященном 100-летию образования республики

26 декабря 2019 года в Концертном зале им. Ф. Шаляпина состоялся очередной концерт в рамках этнокультурного проекта «100 лет, 100 народов, 100 песен». Третий вечер цикла, посвящённого 100-летию образования Республики Башкортостан, познакомил зрителей с яркими музыкальными страницами культуры украинского народа.

Огляд справ нижнєкамської «Вербиченьки» за 2019 рік

Від редакції. Як ми вже повідомляли, одним з переможців в номінації «Кобзи» «Українець року в Росії» за підсумками 2019 р. стала Людмила Найденко, заступник голови НАК «Українське товариство «Вербиченька» з міста Нижнєкамська Республіки Татарстан. Редакція попросила Людмилу Валентинівну детальніше розповісти про те, чим був наповнений для «Вербиченьки» рік, що минув, з тим, аби на прикладі цієї національно-культурної автономії показати, як можуть українці в Росії пропагувати сьогодні свою самобутню культуру навіть в  не дуже сприятливих для цього умовах.

 

Республіканський національно-культурний центр українців Башкортостану «КОБЗАР» щиро вітає всіх українців з новорічно-різдвяними святами

Вельмишановні добродії, дорога наша родино!

Прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим та Новим 2020 роком!

Бажаємо, щоб ваші серця були зігріті любов’ю і теплом, домівки повнилися добром та радістю, щирості і милосердя – навколо вас, любові і щастя – вашій родині, справедливості і свободи – рідній Україні! А ще – сили і віри, що добро переможе!

Нехай 2020 рік стане для нашої рідної України роком миру, злагоди та процвітання.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка