Просвіта

Емблема ЗОО ВУТ 'Просвіта' ім. Т.Г. Шевченка
Емблема ЗОО ВУТ 'Просвіта' ім. Т.Г. Шевченка

Про проведення ІІ Всеукраїнського вишкільного табору

З метою виховання дітей і молоді на засадах патріотизму та християнської моралі, поширення кращих історичних звичаїв українського народу, пропаганди серед молоді здорового способу життя та козацьких традицій. Запорізьке обласне об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, голова Олег Ткаченко, та Запорізька обласна громадська дитяча козацька організація «Молода Січ», отаман Анатолій Шеремет, за активної підтримки Дніпровського сільського голови Мирона Деркача з 12 по 24 червня 2012 року провели другий дитячо-юнацький, козацький всеукраїнський наметовий табір «На Дніпрових Порогах».

Емблема Товариства 'Просвіта'
Емблема Товариства 'Просвіта'

Не даймо сплюндрувати нашу душу- українську мову!

Усупереч Конституції України 5 червня 2012 року 234 народні депутати ухвалили в першому читанні законопроект Колєсніченка-Ківалова, зрадивши національні інтереси України, зламавши присягу народного депутата і зневаживши Основний Закон держави, яку вони представляють в українському парламенті. Відверте лобіювання мови сусідньої держави, яка була і є мовою імперської окупації, суттєво обмежує функції державної мови, руйнує національні цінності, національну культуру, національний інформаційний простір. Партія регіонів і її сателіти легалізували своє зневажливе ставлення до всього українського і продемонстрували злочинний намір поділити нашу державу на російську й українську території, що неминуче призведе до створення двох різних політичних і адміністративних зон, зруйнує українську державність.

 

Емблема товариства 'Просвіта'.
Емблема товариства 'Просвіта'.

Про створення українського культурно-духовного центру у Сумах

Для нашої організації, яка не фінансується така співпраця буде дуже важливою, адже погашення боргів за комунальні послуги допоможе нам зберегти приміщення, в якому створюється український культурно-духовний центр, де вже діє постійно діюча виставка юних художників «Україніка», зібрано цікаву бібліотеку, працюють проекти «Український кіноклуб», «Український комп'ютер», створюється «Літопис українського духовного відродження Сумщини» та інше.

Зважаючи на кризу і відповідно обмежені фінансові можливості підприємців, бажаючим взяти участь у розбудові «Світлиці» пропонуємо перераховувати посильний щомісячний внесок на рахунок нашої організації. Допоможуть також одноразові фінансові допомоги та допомога оргтехнікою чи канцприладдям. Сподіваємося, що у Вас буде бажання і можливість підтримати нашу пропозицію.

Діти бачать Україну їхньої мрії - казкову, барвисту, гарну у минулому, сьогоденні і майбутньому
Діти бачать Україну їхньої мрії - казкову, барвисту, гарну у минулому, сьогоденні і майбутньому

Новини сумської «Просвіти»

Цього року завершення Шевченківських днів ознаменоване відкриттям Сумської постійно діючої виставки УКРАЇНІКИ в рамках проекту «Український дім» Сумського обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Відкриття відбулося за адресою Червона площа, 6 у відремонтованому та реконструйованому офісі товариства.

Крім виставок робіт художників, майстрів народного мистецтва, світлин та листівок згодом тут можна буде ознайомитися з бібліотекою україніки, фільмотекою, записами української музики, українських комп'ютерних програм, а також обмінюватися книгами, фільмами та музичними творами. Поступово це місце перетвориться на український духовно-культурний центр «Світлиця».

ПросвітаКредо «просвітянина»

Загальні положення

1. Українці стали ганьбитися своєї національної належності та свого українського етнічного походження.

2. Українці не ображаються й сприймають за не злий жарт, коли їх називали як колись малоросами а тепер хохлами, а дехто взагалі думає, що він є не українцем а хохлом, особливо там, де є засилля не українців.

СтародубЗаява від одноіменного комітету про відродження зв’язків між Стародубщиною та матір’ю - Україною 

Історично Стародубщина — складова частина Чернiгово-Сiверської землі, етнічна територія українського народу. Для прикладу згадаємо, що в Мглині жив батько Лесі Українки Петро Косач, у Стародубі похований козацький генеральний пiдскарбiй, автор «Літопису Самовидця» Роман Ракушка- Романовський, у Почепі досі стоять руїни палацу гетьмана України Кирила Розумовського.

Володимир Мельниченко підписує на презентації свою чергову книгу з московської  ШевченкіаниВолодимир Мельниченко зробив вагомий внесок у досі ще не сформовану програму відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря

Відомий учений-історик, письменник і мистецтвознавець Володимир Мельниченко упродовж трьох останніх років щороку обдаровує українського читача солідними томами своїх досліджень, написаних переважно на основі московських знахідок. Автор працює генеральним директором Культурного центру України в Москві, а тому, як кажуть, даремно хліба не їсть — ретельно обстежує московські архіви й бібліотеки і робить справжні відкриття того, що не помітили попередні дослідники.

Першим науковим бестселером, на мою думку, була книжка “Михайло Грушевський: Я оснувався в Москві, Арбат, 55” (М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2005. — 448 с.). У цій книжці були два підрозділи (“Тарас Шевченко в Москві” та “Шевченко і Аксаков”), які засвідчили, що автор започатковує нову шевченківську тематику.

ПросвітаПропонуємо російським владним структурам надалі уникати практики подвійних стандартів 

Письменники України були приголомшені листом голови Комітету у справах Української громади в Росії Василя Коломацького та заступника голови Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії", члена Комісії Людських та Громадянських Прав при Світовому Конгресі Українців Стефана Паняка, опублікованим у “Літературній Україні” від 15 лютого 2007 року, в якому йшлося про замахи на життя керівників українських громадських і релігійних організацій Росії.

Монумент жертвам ГУЛАГу - Маска СкорботиЧернігівський журналіст Олександр Волощук збирається проїхати по місцям політичних репресій українців в Сибіру і Півночі Росії та подивитись на життя земляків 

Шановні українці Сибіру і Півночі! До вас збирається в мандрівку автостопом професійний мандрівник, спеціальний кореспондент чернігівських газет "Сіверщина" і "Біла хата" Олександр Волощук. Його цікавить тема політичних репресій українців та життя земляків у теперішньому часі. Тому, хто може допомогти нашому посланцю -- інформацією, ночівлею, мискою борщу і т.д. - прошу зголошуватися на адресу "Сіверщини". Також ми готові надати телефон мандрівника.

ПросвітаЧому Президент України почув не російського сенатора Василя Думу, а українців Павла Мовчана і Миколу Жулинського?

Відкритий лист Президенту України В. А. Ющенку від Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Високоповажний пане Президенте! Останнім часом у Москві посилилися спроби відвернути Культурний центр України від справді патріотичної державницької роботи, визначеної Вашими пріоритетами. Особливо яскраво це виявилося у виступі Василя Думи на IV Всесвітньому форумі українців.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка