Вебсайт "Кобза" вийшов у світ у червні 2001 року. Ініціатива по створенню сайту належала члену ОУР Василю Коломацькому (Торонто), голові ОУН Руху м.Москви Віктору Гуменюку та голові Уральської асоціації українців Стефану Паняку (Єкатеринбург). Пізніше Віктор Гуменюк зосередився на роботі над власним веб проектом - сайтом "Голгота". Усю початкову роботу по створенню сайту "Кобза" провів Василь Коломацький. У серпні 2001 р. у Києві було проведено організаційні збори учасників проекту. Редактором сайту "Кобза" став Стефан Паняк (обов"язки: напрямок сайту і зв"язок із громадою у Росії). Василь Коломацький - директор сайту (обов"язки: організаційні та фінансові питання).

Сайт "Кобза" є незалежним правозахисним сайтом на тему "Українці у Росії". З точки зору редакції сайту національні права українців у Росії масово порушуються владою Росії. При цьому, незважаючи на той факт, що у Росії живе 4.4 млн. українців, діють десятки українських організацій, існує ОУР, також існують такі міжнародні структури як УВКР та СКУ, що специфічно опікуються діаспорою, з нашої точки зору життя та проблеми української діаспори у Росії залишаються малодослідженими і маловідомими широкому загалу громадськості. Мета сайту - надати максимально повну інформацію про життя українців у Росії, при цьому роблячи акцент на порушенні їх прав та боротьбі української діаспори за свої права.

Матеріали сайту "Кобза" носитимуть науковий і правозахисний характер, редакція прагне займати об"єктивну позицію. Ми розміщуватимемо оголошення громадського характеру. Також, зважаючи на нинішній кризовий стан в ОУР, ми будемо публікувати матеріали на тему пошуку виходу з кризи в ОУР, оскільки ми вважаємо ОУР ключовою організацією українців у Росії і не можемо стояти осторонь нинішньої кризи. Чи залишиться тема ОУР на сайті в майбутньому, буде залежати від наступного розвитку подій, від відгуку читачів.

Сайт "Кобза" готовий безкоштовно надати місце для веб сторінки усім українським організаціям Росії. Ці матеріали розміщуватимуться в одноіменному розділі -"Українські організації Росії". Ми готові публікувати інформації, фото, оголошення, дослідження про украінців у Росії, заяви до органів влади, матеріали правозахисних конференцій, інтерв"ю, передруки з українських газет і т.д. Прохання надсилати усі ці матеріали одночасно на обидві адреси редакції (і Стефану Паняку і Василю Коломацькому). Наявність електронної версії документів спростить роботу редакції.

В недалекому майбутньому не виключено, що сайт розширить свою тематику, додавши тему "українці у Польщі". У цьому випадку на сайті буде створено додатковий одноіменний розділ, що матиме свого власного редактора.

В нинішній момент часу матеріали на сайті поновлюються приблизно раз на два тижні. Місцезнаходження сайту - Київ.

Нині планується, що сайт безкоштовно розсилатиме свої матеріали у друкованій формі на 40-50 адрес з періодом 2-3 рази на рік. Усі голови регіональних організацій ОУР будуть включені до списку розсилки. Прохаємо лідерів українських організацій уточнити свої адреси в нашому списку розсилки. Пишіть нам на обидві адреси сайту або на e-mail редакції.

Веб сайт "Кобза" не має постійного спонсора. На початку свого існування сайт отримав щедру підтримку (1,300 ам.дол.) від "Ліги українців Канади" (Торонто). Саме цей внесок уможливив створення сайту. З лютого 2002 р. планується, що сайт буде утримуватися особистими коштами членів редакції і пожертвами читачів. Сайт не розміщує комерційних оголошень. Він готовий прийняти пожертви від спонсорів на умовах зазначених у документі "Принципи фінансування вебсайту "Кобза". В цілому, виходячи з нинішніх розрахунків, ми впевнені, що сайт виходитиме у 2002-3 роках. Додаткове спонсорство лише розширить кількість проектів на сайті, список розсилки та витрати на рекламу сайту. Наша мета: до лютого 2002 р. мати 300 сторінок матеріалів про українців у Росії і 1500 відвідин сайту. Для цього ми плануємо провести дві рекламні кампанії сайту.

На сайті існує гостьова книга (місце для відгуку читачів). Оскільки на сайті "Кобза" не допускаються матеріали, що принижують національну гідність жодного народу, усі дописи читачів, що з точки зору редакції підпадатимуть під цю категорію, будуть негайно зніматися. Сайт готовий підтримати лише чесну, аргументовану наукову дискусію про права і становище українців у Росії.

Сайт виходитиме трьома мовами: українською, російською та англійською. Сайт не має можливості перекладати матеріали різними мовами, тому ми публікуємо документи мовою оригіналу (або мовою, якою редакція отримала документ).

Від самого початку ми усвідомлюємо, що кореспонденти сайту можуть зазнати переслідувань з боку російської влади. Тому ми будемо дотримуватися певної політики збереження анонімності авторства деяких матеріалів "Кобзи", беручи авторство документів на редакцію сайту. У нас є всі підстави вважати таку редакторську політику мотивованою реаліями сучасної Росії. Збереження анонімності буде залежати від характеру матеріалів та волі автора. Все ж опубліковані заяви протесту завжди мають мати повний список підписантів.

Ми прохаємо наших читачів поставитися з розумінням до нашої роботи. Сайт "Кобза" виходить на громадських засадах, при мінімальному фінансуванні, тема сайту є малодослідженою, українська діаспора розкидана по багатотисячних просторах Росії, українські організації не мають своїх постійних періодичних видань, вихід в Інтернет у Росії є обмежений економічними умовами, влада Росії ставиться з підозрою до українського руху і т.д. Все ж ми сподіваємося, що уявлення редакції про феномен українців Росії, наші контакти серед громади та відчуття її настроїв, наша вірність принципам правозахисту і сама моральна та політична значимість вибраної теми дозволяє нам сподіватися на успіх даного проекту.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка