У Москві пройшли масові протести проти зняття опозиційних кандидатів з виборів до Московської міської думи

27 липня біля мерії Москви, а згодом і в інших частинах міста пройшла неузгоджена акція протесту «Допускай!». Про цю акцію оголосили учасники мітингу «За допуск на вибори незалежних кандидатів». «Головна вимога: допуск на вибори до Мосміськдуми незалежних кандидатів, які були незаконно зняті з реєстрації окружними виборчкомами. Ця вимога обгрунтована, розумна і справедлива. Воно повинна бути виконана», – заявляють організатори.

Зібрані опозиціонерами підписи в їх підтримку відбраковуються, або зникають у виборчих комісіях.

За звинуваченням у закликах до участі в акції були заарештовані Олексій Навальний та кілька активістів.

За даними МВС, в акції взяло участь 3500 осіб. Насправді, ймовірно, в ній брало участь набагато більше людей. Протестуючі планували зібратися біля будівлі мерії, але силовики блокували всі підходи до неї, і почали відтісняти людей. Учасники акції пройшлися ходою вулицями Москви.

Що закидають затриманим: порушення правил участі в акції (ч. 5 ст. 20.2 КоАП). Їм загрожує штраф до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на термін до 40 годин.

Під час розгону акції протесту силовики били людей кийками, в тому числі і по голові; наносили травми при затриманнях – наприклад валили на землю. Побиття тривали і в деяких автозаках. Також повідомлялося про те, що поліцейські нацьковували на учасників акції службових собак.

Того дня було  затримано близько 1373 осіб. З них неповнолітніх – близько 25 осіб. Травми отримали 77 осіб. МВС відзвітувало про затримання 1074 осіб.

Крім учасників акції, поліцейські били і журналістів. Співробітники поліції вдарили по камері фотокореспондента Євгенія Фельдмана і розбили йому ніс. Журналістку РБК Олену Шєвельову вдарив співробітник поліції, кореспонденту «Медіазони» заламали руку. Оператору Іллі Варламова Олексію Солоухіну поліцейські розбили ніс. Фотографа Валерія Тіньового побили в автозаку.

Слідами акції 27 липня 2019 року проти недопуску опозиційних кандидатів на вибори до Мосміськдуми було порушено справу про масові заворушення. У кількох людей відбулися обшуки і допити.

А ще перед тим, 24 липня, силовики провели обшуки у опозиційних кандидатів. Кількох політиків викликали на допит. Того ж дня поліцейські затримали п'ятьох політичних активістів. Потім їх заарештували на терміни від 8 до 30 діб. 26 липня з'явилася інформація, що розслідування курирує служба із захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом ФСБ.

У день запланованого протесту біля московській мерії силовики продовжили оперативні заходи в рамках цієї кримінальної справи. Зокрема, Провели обшуки у опозиційних кандидатів в депутати Мосміськдуми Юлії Галямін, Вадима Коровіна та Іллі Яшина, прес-секретаря Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Кіри Ярмиш, співробітника ФБК Руслана Шаведдінова. Деяких з них відвезли на допит.

Ще до акції затримали незалежних кандидатів в Мосміськдуму Івана Жданова, Дмитра Гудкова, Юлію Галямін, Любов Соболь. Деяких з них потім відпустили, але знову затримали - вже під час масового зібрання на Трубній площі.

До редакції телеканалу «Дощ» приходили поліцейські. Вони вручили головному редактору Олександрі Перепеловій повістку на допит у кримінальній справі про перешкоджання діяльності виборчої комісії. У день акції телеканал вів прямий ефір з протестів у Москві. Увечері на сайт «Дождя» почалася хакерська атака.

Поліцейські увірвалися в студію «Навальний LIVE» і провели там обшук. У цей момент співробітники медіапроекту вели трансляцію з акції протесту. Чотирьох співробітників, які перебували в цей момент у студії, планували залишити в відділі поліції на 48 годин, але пізніше їх відпустили на свободу.

Зюзінський районний суд Москви заарештував на 10 діб муніципального депутата Костянтина Янкаускаса, якому відмовили в реєстрації до Мосміськдуми. Про це повідомила Анастасія Саморукова, яка захищає Янаускаса.

Через тиждень, під час протестної прогулянки 3 серпня, в центрі Москви знову був помічений Сергій Кусюк – колишній заступник командира загону "Беркут" МВС України, який брав участь ще в розгоні протестувальників на Майдані, під час подій в Києві восени 2013-го – взимку 2014 років. Оголошений на батьківщині, після падіння режиму Віктора Януковича, в міжнародний розшук, Кусюк втік до Криму, а потім до Москви. У Росії він отримав високу посаду в московському ОМОН – і тепер ганяє вже російських студентів.

Огляд підготував Віктор Гіржов, редактор «Кобзи»

Відео: Сергій Кусюк, колишній заступник командира "Беркута", оголошений Україною в розшук, а нині один із командирів московського ОМОНу, керує затриманнями на Новому Арбаті.

На світлинах: Учасниці акції «Допускай!», Москва, 27 липня 2019 року. Протестувати проти свавілля влади виходить переважно молодь. Московська поліція готується до розгону демонстрації. Протести в Москві стають все масовішими. Російські «правоохоронці» діють дуже жорстко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка