Зважаючи на рішення Генеральної прокуратури РФ щодо визнання СКУ небажаною організацією на території РФ, Президія РГО УНКА СПб проголосувала за призупинення участі своєї організації в цій світовій діаспорній надбудові

Редакція «Кобзи» отримала у своє розпорядження протокол засідання Регіональної громадської організації «Українська національно-культурна автономія Санкт-Петербурга» від 12 липня 2019 р., в якому міститься постанова про призупинення членства цієї організації у Світовому Конгресі Українців (СКУ). За це рішення проголосували вісім членів Президії, один утримався.

Виступаючі шкодували про такий крок і називали його вимушеним. Так Михайло Волик, зокрема, зазначив: «Частина 3 ст. 3.1 Федерального закону від 28.12.2012 р. № 272-ФЗ «Про заходи впливу на осіб, причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації» (далі − Закон № 272-ФЗ) передбачає низку обмежень, заборон для організацій, діяльність яких визнана небажаною, зокрема припинення у визначеному законодавством Російської Федерації порядку діяльності раніше створених (відкритих) на території Російської Федерації структурних підрозділів таких організацій. Таким чином, для продовження своєї діяльності та запобігання закриттю, УНКА СПб поставлена ​​перед необхідністю припинити своє членство в СКУ».

Василь Тегза висловив жаль і подив з приводу рішення Генеральної прокуратури РФ про визнання СКУ небажаною організацією. «Конгрес визнаний неурядовою організацією ООН і Радою Європи. Організація об'єднує 20-мільйонну українську діаспору в понад 60 країнах світу. Найбільше українців за межами України проживає саме в Російській Федерації. Заборона українцям Росії співпрацювати з СКУ викликає нерозуміння і співчуття з боку українських громадських організацій. Водночас, час ми змушені відповідно до російського законодавства призупинити членство УНКА СПб у Світовому Конгресі Українців, сказав він.

Віолета Гриневич підтримала пропозицію про припинення членства УНКА СПб в СКУ, але висловила надію, що рішення з часом буде переглянуто і тоді членство буде відновлено.

Борис  Бойченко зазначив, що, можливо, і поспішили з припиненням членства, але законодавство вимагає саме цього.

Президія доручила Михайлу Волику в 10-денний термін надіслати на адресу Світового Конгресу Українців витяг з протоколу засідання для прийняття Радою директорів СКУ відповідного рішення.

Після закриття у 2012 році Верховним судом РФ загальноросійської громадської організації «Об’єднання українців Росії» − члена СКУ, постало питання про участь українських організацій Росії в діяльності Конгресу. У 2013 році СКУ прийняв рішення про набуття членства п’ятьма регіональними громадськими організаціями Росії. Таким чином, до складу СКУ увійшли: Регіональна громадська організація «Українці Москви»,  Регіональна громадська організація «Українська національно-культурна автономія Санкт-Петербурга», Сибірський центр української культури «Сірий клин» (м. Омськ), Далекосхідний український духовний культурно-просвітній центр "Просвіта" (м. Владивосток), Регіональна громадська організація "Саратовське земляцтво українців Поволжя" (м. Саратов).

Як вже повідомляла «Кобза»,11 липня ц.р. Генеральний прокурор заявив про те, що Світовий Конгрес Українців і будь-які його структури є «загрозою для національної безпеки Росії і визнаються небажаними на її території».

СКУ опублікувала на своєму офіційному сайті коментар з цього приводу, в якому зокрема говориться: «Рішення Генерального прокурора Росії про визнання Світового Конгресу Українців (СКУ) загрозою для національної безпеки Росії й далі демонструє репресивну політику РФ, спрямовану на ліквідацію українських громадських організацій у Росії.  Також цей крок демонструє побоювання Президента Російської Федерації Владіміра Путіна, що демократичні принципи, які сповідує український народ, призведуть до знищення клептократичного режиму Кремля».

“Ні Світовий Конгрес Українців, ні його складові організації не становлять жодної загрози національній безпеці Росії, – заявив Президент СКУ Павло Грод. – Ми стоїмо разом із миролюбним народом Росії, який хоче жити в державі, що поважає гідність свого народу. СКУ закликає російський режим Владіміра Путіна вивести свої війська і спецслужби зі Східної України і Криму та припинити незаконну окупацію, порушення людських прав і триваючу військову агресію проти українського народу”.

Від редакції

Член Ради директорів СКУ Валерій Семененко надіслав на адреси всіх п’яти українських організацій – членів СКУ рекомендацію призупинити своє членство в Конгресі з метою уникнення адміністративних і кримінальних переслідувань. Він також підготував аналітичну записку «Про становище в українських організаціях, пов’язане з рішенням прокуратури Росії про визнання СКУ небажаною організацією». Будучи об’єктивними щодо громадської позиції В.Семененка,  зазначимо, що він неодноразово виступав проти «Кобзи», а на останньому Світовому Конгресі Українців (Київ, 2018 р.) дав новообраному керівниутву СКУ негативну характеристику на В.Коломацького. Про що останному стало відразу ж відомо. Ми також пам’ятаємо протести активістів з приводу списку делегатів від Росії, яких привіз на Світовий Конгрес Українців саме  В.Семененко.

Проте, дивує позиція нинішнього регіонального віце-президента СКУ, що відповідає за Росію і Центральну Азію, Сергія Винника (Омськ) – колишнього кервного кадра партії «Єдиная Россия». Котрий не лише перевищує свої повноваження, втручаючись у прийняття рішень українськими громадами РФ та інших країн, але й не бачить нічого загрозливого в рішенні російської Генпрокуратури щодо СКУ.

Позиція Винника в цій ситуації дуже нагадує відому історію з попом Гапоном, який спровокував у 1905 році в Петрограді «криваву неділю», вивівши на вулиці велику кількість неозброєних людей, яких розстріляли жандарми... Для чого йому це потрібно – залишається лише здогадуватись.

Редакція утримується від конкретної поради як діяти українським організаціям у ситуації заборони від Прокуратури. Але, якщо й виходити із складу СКУ, то принаймні публічно протестувати проти цього недемократичного рішення влади. Навіть було б добре через суд опротестувати це рішення. В цьому випадку редакція надала б цій ініціативі медійну підтримку.

Ми бачимо як у Росії піднімається загальний протест проти політики Кремля на конфорнтацію із Заходом та Україною, тому чому б українцям Росії не виявити свою ініціативу, хоча б у юридичній площині. Адже, головним «гапоном» Росії є В.Путін. Чи можна й далі йти шляхом провокацій та війн і при цьому мовчати?

Сайт «Кобза»


На світлинах: Логотип СКУ. Будівля Генеральної прокуратури РФ на Петровці в Москві. Пам’ятник Шевченку в Санкт-Петербурзі. Тарас може стати черговою «загрозою для нацбезпеки Росії»…

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка