У Санкт-Петербурзі (Росія) жорстоко вбили громадську активістку Олену Григор'єву, завдавши їй вісім ножових поранень

Тіло Григор'євої було знайдено в кущах у декількох сотнях метрів від її будинку на вулиці Пулковській. Вона отримала вісім ножових поранень.

Впізнали тіло загиблої Олександр Миронов, який допомагає затриманим на мітингах активістам, і Олександр Хмельов.

"Останнім часом вона ставала жертвою насильства і їй часто погрожували вбивством. Олена та її адвокат зверталися до правоохоронних органів і за фактом насильства, і за фактом погроз, але помітної реакції поліцейських не було. Все в стилі "вбиватимуть – телефонуйте". Зателефонувати не встигла", – розповів російський правозахисник Дінар Ідрісов.

Олена Григор'єва активно відстоювала права ЛГБТ-спільноти, а також виступала на мітингах на підтримку України й Грузії, кримських татар, далекобійників і сестер Хачатурян, яких підозрюють у жорстокому вбивстві батька-гвалтівника.

У Слідчому комітеті РФ відзначають, що підозрюваного в справі поки що немає, хоча раніше повідомлялося, що вбити Григор'єву міг 40-річний уродженець Башкирії. Але згодом з’явилося повідомлення про те, правоохоронці затримали іншого підозрюваного – 38-річного громадянина Киргизстану. Разом з тим, слідство стверджує, що причиною вбивства була не політична й громадська активність Григор’євої, а побутовий конфлікт. «Кобза» ставить під сумнів цю версію, оскільки люди рідко жаліються у поліцію на побутовому грунті. Політична версія виглядає більш достовірною.

Проте, друзі Олени звертають увагу Слідчого комітету на діяльність екстремістської організації «Пилка проти ЛГБТ», до списків якої нібито потрапила вбита. В Інтернеті з’явився портал, який пропагує насилля щодо активістів, які захищають права сексменшин, є чимало випадків, коли екстремісти знущалися над ними і навіть вбивали.

Олена Григор'єва відкрито виступала проти війни Росії проти України, захищала кримських татар. Тому українці Росії із вдячністю згадують її громадську роботу і боротьбу на передньому краю за демократію у Росії. Нагадаємо, що протягом правління президента Путіна було убито трьох українських активістів: Анатолія Криля, Володимира Побурінного та Володимира Сенишина. Жодне із цих вбивств не було розслідувано і вбивць не знайдено. Очевидно що власті Росії діють разом із нападниками, якщо справа торкається репресій проти громадських активістів.

Загиблій активістці виповнився 41 рік. Ми із вдячністю пам’ятатимемо Олену Григор'єву – людину, що любила Україну.

 «Кобза» за матеріалами ЗМІ

Додатково:

https://www.eg.ru/society/759069-vela-asocialnyy-obraz-jizni-sk-nazval-prichinu-ubiystva-aktivistki-eleny-grigorevoy/

http://www.kobza.com.ua/svitovyj-kongres-ukrajinciv/1715-ni-ubyvstvam-i-rozp

На світлинах: Олена Григор’єва активно підтримувала Україну і кримських татар. Активістка боролася за права ЛГБТ-спільноти. Олена Григор’єва під час одиночного пікету на захист жертв насилля.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка