Український політв’язень Олександр Шумков надіслав відеозвернення з СІЗО Твері

У Фейсбук з’явилося відео, в якому  політв’язень Олександр Шумков з Херсону, якого незаконно утримують у російській колонії у місті Торжок Тверської області, звертається до співвітчизників. Сам Олександр на одному з відео говорить, що запис ведеться 23-го квітня 2019-го року.

В одному відео, яке записано українською мовою, Олександр звертається до своїх друзів з привітнім словом й дякує, що про нього пам’ятають і допомагають його родині. Він також каже, що «виправлятися» не збирається, а умови, в яких його утримують, навпаки загартовують його та його переконання.

У другому відеозверненні Олександр Шумков вже російською розповідає про те, що з ним відбувалося під час пересилки до місця відбування покарання, а саме - до колонії № 4 міста Торжок Тверської області. За словами чоловіка, щойно він прибув до слідчого ізолятору №1 міста Тверь, у нього відібрали усі записники із адресами родичів та телефонами адвокатів й українських дипломатичних установ. Пояснили це тим, що «звідси» він нікуди не писатиме й не телефонуватиме.

Також Олександр розповідає, що у перший або другий день перебування у СІЗО його піддали побоям - кілька співробітників ізолятору вивели його до душової, де завдали близько 15-ти ударів згорнутим у трубку резиновим килимком.

4-го квітня, повідомляє журналіст  Ілля Контішев,  Олександра Шумкова спрямували для відбування покарання до колонії №4 міста Торжок. Під час прийому в колонії один зі співробітників знов побив політв’язня гумовим кийком, пояснюючи йому свої дії тим, що таким чином він мститься за «беркутівців», яких Олександр нібито бив та вбивав під час Революції Гідності.

На другий день перебування в колонії, 5-го квітня, Шумкова повідомили, що на нього складено протокол за порушення дисципліни та внутрішнього розпорядку колонії, за що йому призначено десять діб перебування в карцері. В останній день карцеру на Олександра, з його слів, було складено ще один акт про порушення дисципліни. Тепер чоловіка покарали на 14 діб карцеру.

Відеозвернення Олександра  Шумкова можна переглянути за посиланням.

Станом на 26-те квітня Олександр Шумков перебуває у карцері 21-ий день. Загалом він має відбути 24 дні покарання штрафним ізолятором.

Довідково. Олександр Шумков потрапив до до колонії у м. Торжок  5-го квітня. Перед цим кілька днів про його місце перебування не було жодної інформації. Відомо, що разом з Олександром Шумковим до цієї ж колонії етапували ще одного політв’язня, кримчанина Володимира Балуха.

Засудили до відбування покарання херсонця 4-го грудня в Брянській області. Суд призначив йому покарання – чотири роки колонії загального режиму. Сторона обвинувачення закидала йому участь у діяльності екстремістської організації. Йдеться про «Правий Сектор», членом якого Олександр був протягом кількох років.

На момент, коли його затримали російські спецслужби у серпні 2017-го року, Олександр служив у Збройних силах України. Пізніше стало відомо, що він перебуває у СІЗО в Росії.

Наш. кор.

Джерело: https://ks.suspilne.media/news/20393

На світлині:

  • Політв’язень Олександр Шумков

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка