Сьогодні українського журналіста − власкора Укрінформу в Парижі Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12-ти років ув’язнення, можуть етапувати до колонії в Заполяр’і

Родина Романа Сущенка, незаконно ув'язненого в Росії, під час прес-конференції в Києві розповіла, як почувається журналіст у Лефортовому перед етапуванням.

«Змарнів, постарів, але не зламався», − так вони оцінили стан чоловіка й батька після того, як 4 жовтня зустрілися з ним у слідчому ізоляторі перед відправкою до колонії.

В роботі прес-конференції також взяв участь захисник ув’язненого журналіста – Марк Фейгін.

Донька Романа показала лист, який той написав у московському СІЗО. У ньому журналіст "Укрінформу" подякував усім, хто йому допомагав. Сам сподівається на щасливе вирішення ситуації. «До зустрічі у Києві!» − такими словами Сущенко завершує своє звернення до друзів, колег, співвітчизників.

В Укрінформі цими днями відкрилася виставка малюнків Романа Сущенка, які він зробив у камері слідчого ізолятора ФСБ в Лефортово. Лушпиння цибулі, сік буряка, кетчуп, пральний порошок, чай, зеленка, кулькова ручка, олівець − це матеріали, якими Роман за гратами в Росії створює свободу на папері...

30 вересня минуло два роки відтоді, як Романа Сущенка, який від 2002 року був кореспондентом агентства «Укрінформ» у Франції, затримали в Москві співробітники ФСБ Росії. Російські спецслужби заявили, що він є кадровим «співробітником української військової розвідки», полковником, що він збирав відомості про російське військо.

Верховний суд Росії вже відхилив апеляційну скаргу захисту Сущенка і залишив вирок чинним. Захист журналіста планує звернутися до Європейського суду з прав людини.

«Кобза» – за матеріалами ЗМІ


На світлинах: Український політв’язень Роман Сущенко. Роман Сущенко і його адвокат Марк Фейгін. Донька журналіста Юлія демонструє лист, який батько написав українцям. Один із малюнків Романа Сущенка, зроблених у камері СІЗО.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка