Фермер Володимир Балух, липень 2016 р.

В окупованому Криму за проукраїнські погляди засуджено до 3 років і 7 місяців політв’язня Володимира Балуха

Там, куди приходить «руський мір», панують свавілля й терор. В Криму спостерігається масове порушення прав людини, найбільших переслідувань зазнають корінні мешканці окупованого півострова – татари: на них чиниться психологічний тиск, їх арештовують, багато людей пропало безвісти. Також нова влада вчиняє репресії проти українських громадян за їх проукраїнські погляди: засуджений до 20 років колонії суворого режиму режисер, сценарист і письменник Олег Сєнцов, до десяти років суворо режиму – студент Олександр Кольченко, триває суд над кримським журналістом Миколою Семеною, якого окупанти звинувачують у сепаратизмі. нещодавно вирок за підтримку України отримав і Володимир Балух. Всі пам’ятають кричущий випадок, коли на початку російської агресії в квітні 2014 року на Донбасі був жорстоко вбитий український патріот, депутат Горлівської міськради Володимир Рибак, котрий вивісив на приміщенні місцевої адміністрації державний прапор України. Список репресованих українців сьогодні доволі великий. Де Росія – там кров, сльози і беззаконня. Міжнародна спільнота, авторитетні судові інстанції, зокрема, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повинні дати належну оцінку діям кремлівського режиму на окупованій території України. Слід пам’ятати, що криваві руки Кремля можуть дотягнутися до будь-якої країни, якщо вчасно не вдарити по цих руках дієвими міжнародними санкціями і суворими судовими вироками.

У Прокуратурі АРК (діє на підконтрольній території України. – Ред.) вважають винесений в анексованому Криму вирок українському активістові Володимиру Балуху свідченням дискримінації та порушення норм міжнародного права.

У відомстві мають намір дати правову оцінку діям причетних до переслідування та винесення незаконного вироку українцеві. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті відомства 5 серпня.

"Прокуратурою Автономної Республіки Крим буде надана належна правова оцінка діям незаконно призначених "слідчих", "оперативних працівників", "прокурорів" та "суддів", які причетні до незаконного переслідування громадянина України Володимира Балуха та винесення вироку, який є актом не тільки незаконного притягнення до відповідальності за політичними мотивами, а й свідченням дискримінації за національною ознакою, порушенням невід’ємних базових прав людини та грубого нехтування нормами і принципами міжнародного гуманітарного права", прокоментував судове рішення, винесене окупаційною владою, щодо українського активіста прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов.

Міністерство закордонних справ України напередодні висловило категоричний протест у зв'язку з винесенням підконтрольним Кремлю кримським судом вироку у справі громадянина України Володимира Балуха і зажадало припинити його переслідування.

Роздольненський суд анексованого Криму в п'ятницю, 4 серпня, виніс вирок українському активісту Володимиру Балух - 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також призначив штраф у розмірі 10 тисяч рублів. 

Адвокат активіста Ольга Дінзе повідомила, що захист має намір оскаржити винесений йому вирок. 

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію - через розміщення на стіні таблички і прапора України, який знаходився на подвір'ї його будинку.

А днями начальник ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) у кримському селищі Роздольне Валерій Ткаченко застосував силу до політв'язня. Про це повідомляє Кримська правозахисна група у Facebook.

Зазначається, що адвокат Балуха вже подав скаргу в поліцію на дії начальника ІТТ.

"Він намагався вчинити незаконні дії щодо Володимира, а саме вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це зафіксовано на відео в ІТТ", – повідомив адвокат.

За інформацією адвоката, в цілому інші співробітники ІТТ намагаються дотримуватися норм закону, тоді як начальник ІТТ дозволяє собі хамство і порушення законів.

У Кримській правозахисній групі також розповіли: "24 квітня українець Балух заявляв про дискримінацію за етнічною ознакою з боку начальника ІТТ в Роздольному. Минулі заяви про його протиправні дії були проігноровані місцевою поліцією. У захисту є серйозні побоювання вважати, що новий факт правопорушень також залишиться безкарним".

9 серпня ц.р. у Києві відбулася прес-конференція на тему: "Тюрма за український прапор: хто причетний до переслідування Володимира Балуха та як його захистити", в якій взяли участь: голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова, начальник відділу прокуратури Максим Прокопов.

Як повідомляв 5.UA, проукраїнського активіста Володимира Балуха ФСБ затримала у Криму ще у грудні 2016 року. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, начебто були виявлені 90 патронів та кілька тротилових шашок. Родичі припускають, що боєприпаси підкинули співробітники ФСБ під час обшуку. Сам Балух на одному із засідань заявив, що йому раніше погрожували підкинути зброю.

За матеріалами українських ЗМІ

Додатково: аудіозапис останнього слова Володимира Балуха на суді


На світлинах: Фермер Володимир Балух, липень 2016 р. Політв’язень Володимир Балух під час судилища над ним. Український прапор на власній хаті – в очах окупантів тяжкий злочин.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка