Тетяна Мунтян, завідувач відділу комплектування  Бібліотеки

Під тиском влади: Ніна Джебятовська, Тетяна Мунтян, Віталій Крикуненко, Ганна Павлюкова. Трьох працівників звільнено.

Слідчі забрали на допит бухгалтера української бібліотеки в Москві

У бібліотеці української літератури в Москві заявляють, що слідчі забрали на допит бухгалтера бібліотеки Ніну Джебятовську, і зв'язу з нею поки немає.

Про це повідомиласпівробітниця бібліотеки Ганна Павлюкова в коментарі Радіо Свобода.

За її словами, спочатку правоохоронці прийшли без повістки й заявили, що бухгалтер повинен піти з ними, щоб дати свідчення. Вона попросила повістку, і її надіслали факсом.

Бухгалтер виявила бажання прийти на допит із адвокатом.

"Правоохоронці пішли, і прийшли через 2 години з постановою про примусовий привід на допит. Де вона зараз перебуває, ми не знаємо, зв'язатись із нею ніхто не може", – повідомила Павлюкова, вякої 14 грудня вранці російські слідчі провели обшук.

За її словами, адвокат телефонує слідчому йбухгалтеру, щоб з'ясувати ситуацію, але слухавки ніхто не бере.

"Ми не знаємо, де наша співробітниця, куди її відвезли", – сказала Павлюкова.

Адвокат Іван Павлов повідомив у понеділок про обшук у двох співробітників Бібліотеки української літератури в Москві, які проходять свідками у справі директора установи Наталії Шаріної, обвинуваченої в причетності до розповсюдження екстремістської літератури.

Шаріна зараз перебуває під домашнім арештом.

Одна зі співробітниць, як уточнив адвокат, дочка Шаріної.

Раніше повідомлялося, що у Москвізникла завідувач відділу комплектуванняБібліотеки української літератури у Москві Тетяна Мунтян, у якої вранці 14 грудня проводили обшук.

У Слідчому комітеті Росії заявили, що співробітники Бібліотеки української літератури в Москві, в квартирах яких 14 грудня відбулись обшуки, були фіктивно працевлаштовані в установі.

http://www.pravda.com.ua/news/2015/12/14/7092514/

Сотрудницу украинской библиотеки в Москве доставили в СК

14.12.2015 17:13

В Москве следователи принудительно доставили на допрос бухгалтера Библиотеки украинской литературы Нину Джебятовска после того, как она отказалась беседовать с ними без своего адвоката. Об этом Радио Свобода сообщила другая сотрудница библиотеки – Анна Павлюкова. Она добавила, что в настоящее время ни адвокат бухгалтера, ни ее родственники не знают, где она находится, а следователи не отвечают на телефонные звонки.

Ранее в понедельник в домах трех сотрудников Библиотеки украинской литературы в Москве прошлиобыски. Об этом сообщил адвокат Иван Павлов. Сотрудники проходят свидетелями по делу директора библиотеки Натальи Шариной, обвиняемой в причастности к распространению экстремистской литературы. Как уточнил адвокат, одна из сотрудниц – дочь Шариной.

Наталья Шарина была задержана после того, как 28 октября в библиотеке прошел обыск, в ходе которого следователи якобы изъяли экстремистскую литературу. Она находится под домашним арестом. В ноябре правозащитный центр "Мемориал"призналШарину политзаключенной.

http://www.svoboda.org/archive/radio-svoboda-news/latest/16564/16564.html?id=27426216

У сотрудников Библиотеки украинской литературы прошли обыски

Следователи в понедельник утром провели обыски в квартирах сотрудников Библиотеки украинской литературы в Москве. В том числе у дочери директора библиотеки Натальи Шариной, обвиняемой в распространении экстремистских материалов. Они проходят свидетелями по делу.

Об этомсообщиладвокат Иван Павлов. О цели обысков следствие не сообщило. По мнению Павлова, это может быть жестом отчаяния. В ситуации, когда обвинению не хватает материала, оно пытается найти хоть что-нибудь, чтобы подкрепить свои позиции, считает адвокат.

"Вероятно, после того как обыски проведут у всех сотрудников библиотеки, примутся за читателей", – пишет адвокат Иван Павлов вFacebook.

3 декабря Мосгорсуд подтвердил законность домашнего ареста директора Библиотеки украинской литературы Натальи Шариной.

Она была задержана после того, как 28 октября в библиотеке прошел обыск,в ходе которого следователиякобы изъяли экстремистскую литературу.Согласно заявлениям Следственного комитета, в отношении Шариной открыто дело по статье о возбуждении национальной вражды.

Вноябреправозащитный центр"Мемориал" признал Шарину политзаключенной, назвав уголовное преследование директора библиотеки за то, что в библиотечных фондах есть издания, признанные экстремистскими, "новой, ранее не практиковавшейся репрессивной практикой".

http://www.svoboda.org/archive/radio-svoboda-news/latest/16564/16564.html?id=27424990

У Москві зникла одна з працівниць Бібліотеки української літератури

У Москві зникла завідувач відділу комплектування Бібліотеки української літератури у Москві Тетяна Мунтян, у якої вранці 14 грудня проводили обшук.

Про цеУНІАНповідомила співробітник цієї бібліотеки Ганна Павлюкова, у якої також проходив обшук.

За даними агенції, Мунтян є громадянкою України.

"Ні її чоловік, ні її адвокат, ні я не можемо знайти Тетяну Мунтян. Телефон домашній не відповідає, мобільний телефон їй відключили в ході обшуку", - сказала Павлюкова.

Водночас вона повідомила, що у неїобшук проводилиз 7:00, в ході обшуків було вилучено методичну інструкцію із роботи з екстремістськими матеріалами, акти про списання книг.

Крім того, вилучили флеш-пам'ять, на якій зафіксований обшук від 28 жовтня, де співробітники прийшли в Бібліотеку з рюкзаками та сумками.

Також вилучено брошуру про правові аспекти Голодомору в Україні, яка не є екстремістською.

Як відомо, 28 жовтня в Бібліотеці української літератури в Москві проходив обшук, поліція підкинула націоналістичну літературу. Причому факт підроблення помітила працівниця бібліотеки Мунтян. Також обшук проходив вдома у директора бібліотеки Наталії Шаріної.

30 жовтня Шаріна була поміщена під домашній арешт строком на два місяці.

Слідчі заявили, що вона поширювала серед відвідувачів бібліотеки "екстремістську літературу".

2 листопада російські правоохоронні органи допитували Мунтян, вона проходить у справі як свідок.

Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав директора Бібліотеки української літератури в Москві політв'язнем.

3 грудня Московський міськсуд до 27 грудня залишив під домашнім арештом Шаріну.

14 грудня слідчі проводили обшуки в дочки Шаріної та свідків у справі проти директора Бібліотеки української літератури – Павленко і Мунтян.

http://www.pravda.com.ua/news/2015/12/14/7092473/

У СК РФ пояснили обшуки у співробітників Бібліотеки української літератури

Московські слідчі провели обшуки в деяких працівників Бібліотеки української літератури, які номінально значилися на посадах.

Про це заявила представник столичного головкому Слідчого комітету Росії Юлія Іванова "Интерфаксу".

"Сьогодні в рамках кримінальної справипроведено обшукв осіб, які займали різні посади в Бібліотеці української літератури, при цьому фактично не виконували покладені на них трудовим договором обов'язки й постійно були відсутні на робочих місцях, однак заробітну плату отримували щомісяця", - сказала вона.

Іванова повідомила, що кримінальна справа у відношенні звинувачуваної в "екстремізмі" директора бібліотеки 58-річної Наталі Шаріної передано для подальшого розслідування в управління з розслідування особливо важливих справ ГСУ СКР по Москві.

"За версією слідства, у 2011-2015 роках директор Бібліотеки української літератури Наталя Шаріна, яка є посадовою особою, у порушення Федерального закону "Про протидію екстремістської діяльності" поширювала серед відвідувачів заборонені судом до використання книжкові видання", - сказала вона.

Іванова зазначила, що в рамках розслідуваної кримінальної справи в Бібліотеці української літератури було проведено обшук, у ході якого вилучено книгу Дмитра Корчинського, визнану в 2013 році Міщанським судом Москви екстремістським матеріалом.

"Крім того, у читальному, абонементному залі, у відділі комплектування, а також у коридорах Бібліотеки було виявлено й вилучено інші друковані видання, що містять ознаки роздмухування національної ненависті й ворожнечі", - заявила представник слідства РФ.

Вона запевнила, що обшук провели відповідно до чинного кримінально-процесуального законодавства РФ, у присутності понятих. "По завершенні зазначеної слідчої дії, проведення якої фіксувалося на відео, від учасників її жодних зауважень і заяв не надійшло", - заявила Іванова.

Раніше в понеділок адвокат Шаріної Іван Павлов повідомив, що слідчі проводять обшуки у квартирах свідків у справі у відношенні його підзахисної – співробітників бібліотеки Ганни Павленко й Тетяни Мунтян.

28 жовтня у Бібліотеці української літератури пройшли обшуки, а потім її директора Шаріну затримали, у відношенні неї порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (роздмухування національної ненависті й ворожнечі, а рівне приниження людської гідності). Фігурантка своєї провини не визнає.

Приводом для порушення справи, згідно з заявами СКР, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонене до використання.

30 жовтня Таганський суд Москви санкціонував домашній арешт Шаріної до 27 грудня.

http://www.pravda.com.ua/news/2015/12/14/7092430/

В Москве прошли обыски у сотрудников Библиотеки украинской литературы, бухгалтер - на допросе

Следователи упрекали одну из сотрудниц в том, что она является гражданкой Украины и у нее дома много книг украинских авторов.

В Москве прошли обыски у трех сотрудниковБиблиотеки украинской литературы, главный бухгалтер находится до сих пор на допросе в Главном следственном управлении Следственного комитета РФ.

Как сообщила УНИАН сотрудник библиотеки Анна Павлюкова, что кроме нее обыски прошли у заведующей отделом комплектования Татьяны Мунтян и заведующего отделом украиноведения, культурно-массовых и медийных программ Виталия Крикуненко.

По ее словам, Мунтян находится у себя дома, но у нее был изъят в ходе обыска мобильный телефон, поэтому с ней никто не мог связаться. Кроме этого следователи упрекали ее в том, что она является гражданкой Украины и у нее дома много книг украинских авторов.

«Следователи давили на то, что она (Мунтян) гражданка Украины, что у нее слишком много авторов с украинскими фамилиями… Изъяли все носители, телефон забрали», - сказала она.

Павленко отметила, что у Крикуненко в ходе обыска изъяли трехтомник Павлычко, который был издан в советские годы, а также еще несколько личных книг.

«Такая ситуация в библиотеке», - сказала она.

Кроме этого, она сообщила, что в 14.00 мск пришли сотрудники правоохранительных органов и хотели доставить без повестки на допрос главного бухгалтера Нину Тжебятовску. В результате через два часа сотрудники пришли с ордером о приводе и забрали Тжебятовску на допрос, адвокат не допущен.

Кроме этого УНИАН стало известно, что в библиотеку назначен «технический директор», который начал кадровые чистки – на сегодня уже уволено трое сотрудников. Работники библиотеки считают, следователи не смогли найти экстремизма в библиотеке, поэтому стараются найти что-то чтобы обвинить в экономических преступлениях. В будущем от библиотеки останется одна вывеска или она будет закрыта, отметили в читальне.

Сегодня Павлюкова сообщила, что у нее обыск проводили с 7.00, в ходе обыскам была изъята методическая инструкция по работе с экстремистскими материалами, акты о списании книг. Кроме того, изъяли флеш-память, на который зафиксирован обыск от 28 октября, где сотрудники пришли в Библиотеку с рюкзаками и сумками. Также изъята брошюра о правовых аспектах Голодомора в Украине, не являющаяся экстремистской.

28 октября в Библиотеке украинской литературы в Москве проходил обыск, полиция подбросила националистическую литературу. Причем факт подлога заметила сотрудница библиотеки Мунтян. Также обыск проходил дома у директора библиотеки Натальи Шариной.

30 октября Шарина была помещена под домашний арест сроком на два месяца.

Следователи заявили, что она распространяла среди посетителей библиотеки «экстремистскую литературу».

2 ноября российские правоохранительные органы допрашивали Мунтян, она проходит по делу как свидетель.

Российский правозащитный центр «Мемориал» признал директора Библиотеки украинской литературы в Москве Шарину политзаключенной.

3 декабря Московский горсуд до 27 декабря оставил под домашним арестом Шарину.

Сегодня, 14 декабря, следователи проводили обыски у дочери Шариной и свидетелей по делу против директора БУЛ – Павлюковой и Мунтян.

http://www.unian.net/politics/1211906-v-moskve-proshli-obyiski-u-sotrudnikov-biblioteki-ukrainskoy-literaturyi-buhgalter-na-doprose.html

Додатково:

http://www.unian.net/society/1175079-posle-obyiskov-ukrainskoy-biblioteki-v-moskve-putin-pojalovalsya-na-polojenie-russkih-chitalen-za-rubejom.html

http://www.unian.net/politics/1169787-human-rights-watch-osujdaet-zaderjanie-v-moskve-direktora-biblioteki-ukrainskoy-literaturyi.html

Від редакції:

Чергові обшуки на квартирах співробітників Бібліотеки української літератури у Москві свідчать про тиск на українську культуру у Росії, на все українське. Путінський режим боїться вільного слова Шевченка та Лесі Українки.

Чи є ще у світі інша така бібліотека, в якій пройшло стільки обшуків (як в приміщенні бібліотеки, так і на кварирах п’яти (!) її працівників). Директор бібліотеки Наталя Шаріна перебуває під хатнім арештом строком на два місяці. Така ситуація можлива лише у Росії, де панічно бояться книги, інтернету, дискусії, вільної історичної і філософської думки. Все, що не є офіційним телебаченням, є ворогом російської влади. Тим більше, книга видана за кордоном. А лише дванадцять років тому до Бібліотеки не було претензій з боку влади.

Ми закликаємо світове українство не миритися із систематичним тиском на БУЛ і підтримати українських працівників культури у Росії. Пишіть нам на «Кобзу» листи протесту.

Кобза вже майже підготувала опис історії БУЛ і тиску на неї з боку властей Росії.

В.К.

vassilik@sympatico.ca

 

На світлинах: Тетяна Мунтян, завідувач відділу комплектування  Бібліотеки. Громадянка України. Тетяна Мунтян в Бібліотеці. Віталій Крикуненко в Бібліотеці. Директор Української бібліотеки Наталя Шаріна у Таганському суді.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка